Hello There, Guest! Login Register


Cuptor electric incorporabil

#1
Inaintam cu pasi mai lenti decat as dori, dar incet, incet ajung sa termin casa (sper) primavara (sau prima vara) 2015.
Cum in locatie nu am gaz metan bucatareala va fi electrica.
Dupa decideli si razgandeli la cuptor m-am cam decis pe Gorenje BO87ORAB pe care-l gasesc loco sub 2500 lei.
Plita electrica (cu inductie) ar fi de preferat una pe toata suprafata ca de exemplu Electrolux EHL8550FOK, dar care are dezavantajul ca-i cam lata. Plita va fi incastrata intr-o insula situata in mijlocul bucatariei.
Ceva sugestii si sau pareri despre alegerea momentana?
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#2
Am "aruncat" o privire la plitele de la Ikea. In afara de oferta super subtire (comparata cu cea din ungaria) stie cineva ceva de ele?
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#3
Nu am o experienta vasta cu plitele,insa stiu ca pentru inductie iti trebuie vase speciale.Ai asa ceva?
 
Reply
#4
Nu asta-i problema...  Big Grin
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#5
Produsele incorporabile din IKEA sunt produse de Whirlpool si Electrolux, sub brandul IKEA.
Faema Carisma A1, Eureka Atom
 
Reply
#6
Ok, merci fain!
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#7
Pe cele produse de ELX le identifici astfel: pe stanta din interior trebuie sa aiba un nr PNC care incepe cu 9xx xxx xxx.
Succes in alegere
Faema Carisma A1, Eureka Atom
 
Reply
#8
E totusi o "mica" problema cu ikea (romania):
au doar 2 modele de plite (la unguri is mai multe). Pe de alta parte budapesta-i mai aproape...  Cool
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#9
(02-03-2015, 23:07)amarok Wrote: E totusi o "mica" problema cu ikea (romania):
au doar 2 modele de plite (la unguri is mai multe). Pe de alta parte budapesta-i mai aproape...  Cool

Poți cumpăra liniștit din Unagaria de la IKEA . Eu am luat de la Viena și am avut surpriza că am avut reducere cu cardul IKEA Family emis la București .
Eu am un Electrolux neincorporabili (de fapt aragaz clasic, numai că are plita vitroceramică in loc de clasicele ochiuri pe gaz), nici eu nu am avut gaz când m-am mutat la casă. Acum am dar numai încălzirea e pe gaz, in Bucătărie am rămas pe curent electric.
Nu am avut probleme cu plita sau cuptorul.
Quamar Q13 E, Bezzera Strega
Bodum Bistro French Press, Hario (concediu si la munca)
 
Reply
#10
Vezi si produsele TEKA
Lelit PL41TEM, PL43MMI
 
Reply
#11
Le-am vazut, mi se par scumpe.
M-am decis pe electrolux / aeg
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#12
Eu iti propun se te uiti la modele cu curatare pirolitica.
Este foarte comod sa ii dai programul asta o data pe luna si apoi sa stergi resturile arse cu usurinta, cu o laveta umeda.
Lelit PL81T+Niche Zero
Ex: Lelit PL62S, Mazzer Major; Gaggia Classic, Vario
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)