Hello There, Guest! Login Register


Platforma software a forumului - probleme, dezbateri, propuneri

#47
Big Grin

Am citit si eu acolo legat de wide. Ideea cred ca ar fi ca in loc de valori fixe in pixeli, ar trebui puse valori cu procentaj. Deci in loc de, sa zicem, 984px pentru clasa "wrapper" ar trebui pus ceva de genul width: 80% din css.

Ca o prima problema pe care am vazut-o rapid e totusi ca acea clasa "wrapper" e folosita cam peste tot. Deci cand ii schimbi ei width-ul o sa se schimbe width-ul cam peste tot. Deci si pe pagina de profil a userilor, si pe pagina de new thread, peste tot, si e foarte probabil sa se cam strice layoutul pe majoritatea paginilor astora.

Deci cred ca pentru wide e ceva mai mult de munca, pe langa ca trebuie puricate la rand toate fisierele si vazut unde sunt acele valori fixe si transformate in procentaje, apoi o sa trebuiasca luate la puricat toate paginile (cum ziceam mai sus gen user profile, member list, etc) si facute modificari si pe-acolo in caz ca nu mai arata bine layoutul Sad
 
Reply
  


Messages In This Thread
RE: Scuze pentru probleme, trecem la o versiune noua de forum - by drix - 19-01-2015, 13:10
Sectiunea de "Latest Activity" - by drix - 18-01-2015, 01:07
RE: Ce tipuri de cafea NU va plac - by Fane - 28-07-2017, 19:19
RE: Ce tipuri de cafea NU va plac - by Fane - 28-07-2017, 21:10
RE: Ce tipuri de cafea NU va plac - by Lyvyoo - 28-07-2017, 21:41
RE: Ce tipuri de cafea NU va plac - by Zaheyu - 28-07-2017, 21:42

Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)