Hello There, Guest! Login Register


topic de explicare a acronimelor folosite la prajirea cafelei si tehnicitati

#20
(02-04-2017, 17:05)renatoa Wrote: .....Nu trebuie sa fie ultraperformant, este chiar la indemana oricui, se cheama prajire in curent de aer cald....

Mea Culpa!
Lipsa mea totala de experienta in a praji cafeaua, prin orice alta metoda si cu orice alt aparat, in afara de Hottop, m-au facut sa fiu limitat in aprecieri.
Postarea mea s-a referit la experienta lui Bogdan, cel ce are un cuptor la care se pot aplica parte dintre concluziile si experientele celor ce prajesc acasa, sarje mici, in cuptoare electrice cu tambur.
Numarul celor care fac asta acasa, din pacate, este destul de mic astfel incat si schimbul de experiente este limitat.
Respect si apreciez experientele practice ale celor care incearca sa faca ceva/alceva acasa, in aceasta zona de interes comun, cea a prajirii si a parcursului catre un espresso perfect si care, in final, chiar reusesc sa fie multumiti de realizarile lor.
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
  


Messages In This Thread
RE: abordari de prajire a cafelei "Renatoa" - by RaduCarutasu - 02-04-2017, 18:24

Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)