Hello There, Guest! Login Register


vand La Spaziale S1 Vivaldi

#1
se vinde la spaziale s1 vivaldi in stare perfecta de functionare, revizie generala in luna oct 2016, schimbate toate garniturile si sitele cu piese originale la spaziale cumparate de la reprezentanta spaziale romania (str inclunata, bucuresti), cost garnituri si site 200 lei... se vinde cu 2 portafiltre, unul naked si unul normal cu 2 picuratoare (single si dublu), sita oarba, tamper motta 53mm...., detalii complete ale aparatului  http://www.espressoman.ro/forum/Thread-R...S1-Vivaldi , prezinta urme normale de utilizare dinainte sa ajunga la mine, functionare ca a unui aparat nou
ofer garantie, proba inainte de cumparare si montaj la retea gratuit pt bucuresti
[Image: 20161024_213924.jpg]
pret 2200 lei
tel :0xxxxxxxxx

vandut cu 2000 lei cuiva din constanta,  dar nu am retinut cui  [Image: huh.gif] , rog sa anunte aici cu cine am vb.....
Ibric 
La Spaziale S1 Vivaldi - EX
Sab E96 + Fiorenzato F5 - EX
Nuova Simonelli Oscar + Fiorenzato T80 - EX
 
#2
Da, pleaca la Constanta, cu prima masina de incredere.
Multumesc Adi.
Revin cand intru in posesia lui.
 
#3
cu placere, sa te bucuri de el Smile
Ibric 
La Spaziale S1 Vivaldi - EX
Sab E96 + Fiorenzato F5 - EX
Nuova Simonelli Oscar + Fiorenzato T80 - EX
 
#4
pret final si inchidem
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#5
2000
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#6
Din pacate espressorul nu mai ajunge la mine.
 Desi batusem palma pe pretul final, data, locul si costul livrarii, aseara am fost sunat de vanzator care m-a anuntat ca s-a hotarat sa il vanda altcuiva. In fata hotararii sale nu am reusit sa gasesc argumente care sa il determine sa isi schimbe optiunea intr-un mod favorabil mie.
Asta e.
 Sa il stapaneasca sanatos un alt proprietar.
 
#7
Dacă așa s-au petrecut lucrurile, eu nu văd decât neseriozitate maximă.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#8
Da si eu vad acelasi lucru,pacat!
 
#9
eu cred ca a primit o oferta mai buna, bine ca te-a sunat, eu a trebuit sa alerg dupa cumparator pentru recuperare...
Vezi ca mai sunt oferte f bune...
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#10
(16-01-2017, 01:55)Lyvyoo Wrote: pret final si inchidem

(20-01-2017, 08:30)Mariano Wrote: eu cred ca a primit o oferta mai buna, bine ca te-a sunat, eu a trebuit sa alerg dupa cumparator pentru recuperare...
Vezi ca mai sunt oferte f bune...

Nu exista asa ceva. Ai batut palma, aia e.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
#11
fisherman intra si lamureste-ne, apoi inchidem...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#12
(20-01-2017, 08:30)Mariano Wrote: eu cred ca a primit o oferta mai buna, bine ca te-a sunat, eu a trebuit sa alerg dupa cumparator pentru recuperare...
Vezi ca mai sunt oferte f bune...

Adica dupa ce l-ai vandut si ai luat banii ai primit o oferta mai buna si ti-ai luat aparatul inapoi pentru a-l vinde altuia care a dat mai mult?
 
#13
nu, am alergat eu dupa bani, nu mai voia sa dea a doua parte, am mers pe incredere. Mai tarziu am recuperat si din accesorii.
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#14
S-ar cere niste calificative gen okazii.
Brasilia Club, Kinu Simplicity, Comandante, Kingrinder P0, Mignon Specialita.
ex: Gaggia Espresso, Color; Quamar T80, Macap M2D, Feldgrind 2.
 
#15
Subscriu la cea a zis Zaheyu.N-ar fi rau deloc.
 
#16
tarziu am aflat ca avusese probleme cu sotia...daca-mi spunea il asteptam. Asta nu inseamna ca este neserios, in 5min ti se poate schimba viata la 180 de grade, iar prioritatile financiare se schimba si ele. Toata treaba este sa comunici, dar si aici jobul te extenuieaza la maxim si nu mai ai chef nici de tine.
Asa ca mai multa toleranta ar fi solutia finala, si mai tarziu toata lumea va fi multumita. Espressoare sh sunt si vor fi tot timpul, iar ura si razbunarea, lasa ca-i arat eu lui cine este de fapt, nu-ti ajuta la nimic, arta conversatiei este adevarata valoare de convietuire, si sa-l aduci pe omul care greseste pe calea cea buna. Si eu de cate ori am gresit.....
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#17
espressorul nu a mai ajuns intradevar la @The_natek si imi cer scuze pt asta...
inainte sa il pun la vanzare pe forum, vroia sa il cumpere un amic, care era nehotarat, l-ar fi cumparat si nu prea..., intre timp am pus anuntul , in cateva minute m-a sunat @The_natek ca il vrea, am postat ca s-a dat, s-a inchis anuntul...... am hotarat cu @The_natek sa nu il pun la curier sa nu inghete boilerele, autostrada blocata, frig, etc si ca ajung eu contra cost in weekend in constanta cu aparatul pt a fi sigur ca totul e perfect functional, cu proba, totul maxim de transparent.....
la 2-3 zile de la anunt, ajunge amicul pe la mine, mai stam la o cafea si intre timp se hotaraste sa il cumpere, situatie urata pt mine fata de @The_natek, il sun ca nu il mai trimit, aparatul ajunge la amicul meu, am eliminat un drum la constanta cu aparatul, natek ramane fara aparat......

@The_natek poate confirma sau infirma cele de mai sus, la fel si ceilalti useri cu care am mai facut tranzactii pot confirma sau infirma calitatea produselor vandute sau interactiunii cu mine....
PS: sunt de acord si cu un topic de feedeback cu cine vinde, sa nu tragem concluzii doar dupa o intamplare
PS2: as vrea sa ramana posturile ontopic, sa nu confundam trimiterea banilor, recuperarea lor, probleme de familie, sotie, etc cu cazul de fata
Ibric 
La Spaziale S1 Vivaldi - EX
Sab E96 + Fiorenzato F5 - EX
Nuova Simonelli Oscar + Fiorenzato T80 - EX
 
#18
Nu vreau sa comentez in niciun fel situatia de fata, dar eu pot spune ca am avut o experienta foarte placuta cu Adi (fisherman) si sunt in continuare foarte multumit de SAB-ul ce l-am luat de la el.
Rocket R58/LMLu/Olympus/Mahlgut MOLA-e
 
#19
(23-01-2017, 09:27)teabe Wrote: Nu vreau sa comentez in niciun fel situatia de fata, dar eu pot spune ca am avut o experienta foarte placuta cu Adi (fisherman) si sunt in continuare foarte multumit de SAB-ul ce l-am luat de la el.

Ai avut noroc ca nu a dat amicul pe la el, in lumea normala nu exista asa ceva.

Fara suparare si inc-o data, ai batut palma, aia e!

Ps. toata tara asta a lu' Papura Voda ar avea de castigat numai prin respectarea unor principii de bun simt de baza.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
#20
Confirm cele spuse de Fisherman.
Subscriu celor 2 P.S-uri.
O zi buna tuturor.
 
#21
Prietenul putea astepta urmatorul espressor, caci vor mai fi. Asa tu ai dat onoarea pentru amicitie. Ai facut bine, ai facut rau?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#22
cuvantul ne onorat este lipsa de caracter.
Dalla Corte-super mini, Rancilio miss Lucy, Bezzera BZ99S, Gino Rossi CC45s, Ascaso I-steel1, Sette270 , i-Roast2, dieckmann rostmeister, tamper cps/z evolution1. 
 
#23
(23-01-2017, 08:02)fisherman Wrote: PS2: as vrea sa ramana posturile ontopic, sa nu confundam trimiterea banilor, recuperarea lor, probleme de familie, sotie, etc cu cazul de fata

scuze daca am fost oftopic, dar culmea eu te inteleg, mai aproape iti este un prieten cu care te vezi, te vizitezi familial in situatii placute, te ajuti in situatii neplacute. Daca ai dat tel inainte sa iei banii, este corect din partea ta. Promit sa nu mai scriu, fiecare intelege dupa cum ii convine....
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#24
1 -  mi-am exprimat public scuzele fata de The_natek
2- nu am perceput avans, nimeni nu a pierdut nici un ban, am anulat o tranzactie telefonic, inainte cu 2 zile de livrare, m-am facut de kko in fata voastra, mi-am asumat ca se va intampla acest lucru, viata merge inainte, pot trai cu asta
3- s-au spus pareri mai mult sau mai putin avizate, s-a dezbatut problema, consider cazul rezolvat; in concluzie aparatul s-a vandut
4 - cred ca se poate inchide acest topic
Ibric 
La Spaziale S1 Vivaldi - EX
Sab E96 + Fiorenzato F5 - EX
Nuova Simonelli Oscar + Fiorenzato T80 - EX
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)