• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

rasnita Gastroback 42639

stie cineva ceva despre aceasta rasnita Gastroback 42639???eu ma gandeam sa cumpar Lelit PL043 MM si acum am ceva dubii.Gastroback arata mai bine,are mai multe functii dar nu stiu cat de mici sunt pasii de reglaj si ce turatie are. pretul e cam acelasi 170 euro
Lelit PL41TEM + Lelit PL043MM

Reply
Mai multe detalii aici .
BZ10S PM//VH*Mahlkönig//15&18 Ridgeless*VST//PF naked//T.d.Concept-Art//man at work

Reply
Gastroback este brandul sub care opereaza Breville in Germania (sau sub licenta, nu stiu exact). Rasnita care te intereseaza este mai bine cunoscuta sub numele Breville BCG800XL. Dupa numele asta ai mai multe sanse sa gasesti informatii.
Lelit PL41TEM + Hario Mini Mill + Tamper Ascaso 57mm + Pitcher Motta Europa 50cl

Reply
totusi nefiind stepless, ma tem ca passii de macinare ar putea fi prea mari. descrierea se gaseste pe toate site-urile care o vand dar nici una nu precizeaza diferenta dintre pasi.
a prbat cineva pana acum?

multumesc!

Reply
Orice ai alege, sa fie stepless.

Banuiesc ca e vorba de asta.

Eu zic ca trebuie cautat prin review-uri sa iti dai seama daca acel panou electronic este doar pentru confirmarea setarilor tale sau acolo se afla creierul. Mai exact daca rotita de reglaj nu controleaza direct cutitele ci doar transmite niste impulsuri panoului de control. Multi ne asumam riscul unei rasnite electronizate cumparand Vario, dar suntem induiosati de numele asta titanic in domeniul rasnitelor - Mahlkonig. Cateva probleme de garantie au fost si pe Vario in Romania. Electronizarea rasnitelor nu se impaca deloc cu termenul de "fiabilitate".
Breville nu au avut traditia cafelei in sange, facand multe tipuri de aparate electrocasnice, insa in ultima vreme au mizat pe design si electronica, ceea ce a nascut aparate frumoase. Forumurile de cafea nu ii ridica in slavi, mai ales userii experimentati, insa o cautare mai atenta poate sa iti clarifice imaginea:

"The Smart Grinder is a good brew grinder but it falls short in the pump espresso range. It needs more power & better micro adjustment to be a good espresso grinder although if you are grinding pretty coarse for a lever it might be acceptable." HB
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
In "bucatele" aici .
Review
BZ10S PM//VH*Mahlkönig//15&18 Ridgeless*VST//PF naked//T.d.Concept-Art//man at work

Reply
va multumesc tuturor.....imi sunteti de foarte mare ajutor
decizia e luata..Lelit PL043 MM asta pentru ca am bugetul limitat

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)