Hello There, Guest! Login Register


presiune Lelit PL62T

#1
Neata,

Apar si eu cu intrebare de luni dimineata Smile
nu reusesc sa tin presiunea la 8-9 bari in timpul extractiei.Mereu se duce in 10.Am rasnit mai mare, am tampat mai usor...desi nu se face...si tot acolo sta. daca rasnesc cu granulatie mare pierd crema si dau peste cap timpul extractie.
Any clue?
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#2
Cu sita blind cat este?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
tot cam asa
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#4
Cu orice cafea?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
cam da. acum am hotspot si nu e chip sa o tin mai jos.am reverificat acum 5 min. la blind tot 10 bari
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#6
S-ar putea sa fie aici raspunsul.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#7
Si ce are daca e 10 , nu se simte diferenta de gust de la 9 la 10 , cu cat presiunea e mai mare da PUTIN bitter in plus , eu extrag la 9,5 -10 ca mi-e lene sa reglez pompa si la compensare cobor putin temperatura , merg pe 86 si e ok ! (din punctul meu de vedere)
Vibiemme Domobar Super 2B PID , Eric Termometru , Mahlkonig K30 Vario , Kinu M38 , Tamper dinamometric Macap CPM 2, 57.5mm (14kg forta)  , Hottop kn 8828p 2k , BWT bestmax SOFT | Coffee & Vending , Brewista Smart Scale , French Press , Brewista Smart pour kettle , Chemex . 
 
Reply
#8
incep mereu la 88...asta pentru ca intradevar gustul e mai ok
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)