• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

presiune Lelit PL62T

Neata,

Apar si eu cu intrebare de luni dimineata Smile
nu reusesc sa tin presiunea la 8-9 bari in timpul extractiei.Mereu se duce in 10.Am rasnit mai mare, am tampat mai usor...desi nu se face...si tot acolo sta. daca rasnesc cu granulatie mare pierd crema si dau peste cap timpul extractie.
Any clue?
Izzo Alex Duetto III, Mahlkonig Vario, Tamper Concept Art dinamometric, baza tampare Concept Art, VST 22g + VST 18g + VST 7g, V60, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress

Reply
Cu sita blind cat este?
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
tot cam asa
Izzo Alex Duetto III, Mahlkonig Vario, Tamper Concept Art dinamometric, baza tampare Concept Art, VST 22g + VST 18g + VST 7g, V60, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress

Reply
Cu orice cafea?
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
cam da. acum am hotspot si nu e chip sa o tin mai jos.am reverificat acum 5 min. la blind tot 10 bari

Reply
S-ar putea sa fie aici raspunsul.

Reply
Si ce are daca e 10 , nu se simte diferenta de gust de la 9 la 10 , cu cat presiunea e mai mare da PUTIN bitter in plus , eu extrag la 9,5 -10 ca mi-e lene sa reglez pompa si la compensare cobor putin temperatura , merg pe 86 si e ok ! (din punctul meu de vedere)
Vibiemme Domobar Super 2B PID , Eric Termometru , Mahlkonig K30 Vario , Tamper dinamometric Macap CPM 2, 57.5mm (14kg forta)  , Hottop kn 8828p 2k , filtru BWT bestcare s , BWT bestmax SOFT | Coffee & Vending , Brewista Smart Scale 

Reply
incep mereu la 88...asta pentru ca intradevar gustul e mai ok

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)