• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

postare imagini ca attachment

am mereu probleme cu includerea de imagini in post, ca atasament:
- imaginile sunt mici, sub 100K, deci n-ar trebui sa puna probleme;
- upload-ul lor pare ok, adica imaginile apar ca incarcate pe forum (apar jos, sub spatiul de editare, la atasamente), apar si in managerul de atasamente;
- am facut si inserarea lor in text si apar numerotate;
- cand fac o previzualizare, apar numai place holder-ele si un clic pe ele imi da eroarea: 'atasamentul specificat nu exista in sistem'...

mai e pe undeva un buton/actiune explicita din partea utilizatorului, care sa introduca in 'system' atasamentele upload-ate?
am incercat cu mai multe browsere;
multumesc Smile
Bezzera STREGA (PID grup, dimmer pompa, dataloger), rasnita Macap M7 (900rpm), site IMS, Hario V60, prajitor DIY cu Artisan

Reply
Chiar am marit azi la 400kb marimea unui singur atasament.

Pasii indicati de tine sunt corecti, in afara de ultimul, cu previzualizarea. Am impresia ca imaginile atasate nu merg vizionate in modul "previzulaizare", doar textul. Daca apesi "posteaza raspuns" ar trebui sa regasti imaginile in post, daca ele apareau sub textul scris de tine in rubrica de atasamente incarcate.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
corect, asa m-am gandit si eu; dar cand am mai incercat, mesajul postat avea tot placeholder-e; editarea ulterioara mentinea cercul vicios; iar dupa un re-login nu mai e posibila editarea, sau chiar stergerea mesajului (?);
oricum mai incerc, fara acea previzualizare...
multumesc mult Smile
Bezzera STREGA (PID grup, dimmer pompa, dataloger), rasnita Macap M7 (900rpm), site IMS, Hario V60, prajitor DIY cu Artisan

Reply
Stergerea mesajelor a fost anulata demult. Dar nu uita sa-mi dai un link spre postarea cu pricina, in momentul in care se intampla lucrul acesta. Daca stii sa fie si acum vreo postare de-a ta cu atasamente blocate, da-mi link sa analizez. Ca sa-l parafrazez pe Vizante in Filantropica, forumurile astea sunt complexe si au multe aspecte Smile
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)