• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

petrisor

Salut,

Pasionat de cafea, in special de espresso. Am achizitionat un espressor Gaggia Evolution si o rasnita Lelit PL043MM + tamper de inox. Cafea: primul lot de la Sarkis (Sarkis Sweet, Costa Rica, Guatemala si Ethiopia).
Dupa o saptamana de incercari, am reusit sa scot ce trebuie dintr-un espresso. Marius Nica din Cluj (cel care a obtinul locul 25 la WLAC) mi-a fost un foarte bun profesor, am participat la o degustare de cafea sustinuta de el si dupa ce mi-am achizitionat sculele a venit si s-a jucat putin cu ele Smile
Mai jos o poza cu ce reusesc sa scot. Inca ma chinui cu frotarea laptelui, dar stiu ca trebuie sa schimb steamer-ul. Keep on trying Smile

Attached Files Thumbnail(s)

Bezzera BZ10, Rocket Boxer, 2 x Mahlkonig Vario, Obel Mito

Reply
Bine ai venit. Bafta la extras!
Smile
Expobar Brewtus IV, site IMS Competition, Ceado E5P / Kinu M47, T. D. Concept Art, ceșcuțe Concept Art

Reply
Multam, merge din ce in ce mai bine. Nu-mi mai vine sa beau cafea in oras pt ca majoritatea cafenelelor ori n-au cafea buna, ori nu stiu sa o faca cum trebuie ... Smile

Reply
Bine ai venit!
Spor la treaba si cu laptele.
Nuova Simonelli Musica, Mythos 1, VST, IMS, V60, Aeropress, Syphon, etc

Reply
(21-03-2013, 14:02)petrisor Wrote: Pasionat de cafea, in special de espresso. Am achizitionat un espressor Gaggia Evolution si o rasnita Lelit PL043MM + tamper de inox.
Imi place setupul tau Wink sa-ti aduca satisfactii cel putin la fel de mari cum mi-a adus mie! Smile

Reply
Salutare colega!
Bine ai venit in club!
Te astept si pe la mine sa bem o cafea...sa schimbam impresii...
Lelitul ala suna tare bine...
Gaggia Clasic, Gaggia MM

Reply
Normal ca-ti place setupul, ca doar ale tale au fost "utilajele" Smile Merg bine, a fost un deal bun. Multam Smile

(21-03-2013, 19:31)mihaimihai Wrote:
(21-03-2013, 14:02)petrisor Wrote: Pasionat de cafea, in special de espresso. Am achizitionat un espressor Gaggia Evolution si o rasnita Lelit PL043MM + tamper de inox.
Imi place setupul tau Wink sa-ti aduca satisfactii cel putin la fel de mari cum mi-a adus mie! Smile

Multam de primire. Incerc in weekend Smile

(22-03-2013, 09:25)cristibac Wrote: Salutare colega!
Bine ai venit in club!
Te astept si pe la mine sa bem o cafea...sa schimbam impresii...
Lelitul ala suna tare bine...

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)