Hello There, Guest! Login Register


modari Roaster Nesco

#31
(18-12-2019, 20:07)lracu Wrote: De acord, am ignorat diferenta de frecventa.
Un convertizor de frecventa de 800W (la pro-electric) costa 136E inclusiv TVA.

Iar un (auto)transformator 230 lei...
 
(18-12-2019, 20:07)lracu Wrote: ...In acest caz nu merita NESCO decat daca prajeste foarte foarte bine cu efort minim.
 
  • Roasts beans in 20 to 30 minutes = de trei ori mai lung, pentru mai multa aroma... Big Grin
  • ...
  • Holds up to a quarter pound of beans (113 grame)
 
Reply
#32
Daca tot am citit de la #24 la #31 am zis sa citesc si de la #1 la #23 ...
Scuze de offtopic-ul din #25, #27 si #30!
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
#33
E vorba de masini semnificativ diferite, intre cea cu care a demarat topicul, si cea semnalata recent pe eBay.
Chestia cu 110V ramane valabila pentru cam orice prajitor.
 
Reply
#34
(17-12-2019, 12:14)renatoa Wrote: Cum firma Nesco nu prea mai exista, ma intreb cine a scos FB in numele ei... Smile

https://www.ebay.com/itm/Nesco-Coffee-Be...2832879876

Doar de informare, fiind la 110V nu prezinta interes prea mare.

S-a plans cineva recent de masina asta pe HR, asa ca am investigat un pic si ce am gasit e de groaza... asa ca cei care cauta masini ieftine sa fie pusi in garda... de evitat.

Un video care spune tot, dupa 11 minute de "abureala", nici macar nu a inceput maiilard-ul:

https://youtu.be/HLchFfgSr8U?t=251

... vedeti la 4:09 daca nu va sare direct acolo.

Iar miscarea aia anemica se pare ca asa este conceputa masina, asa se misca indiferent cat de putine boabe ai incarca. De acolo as zice ca incepe toata aberatia.
O asa zisa "prajire" completa se duce spre 20 minute... de 3x mai multa... coacere... si gust de carton in ceasca.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)