• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

mini kit Saeco Poemia

Wink 
Ofer spre vanzare espressorul meu Saeco Poemia 8325. A fost achizitionat in noiembrie 2014 de la Flanco si l-am folosit pentru un espresso pe zi pana in mai anul curent. Este modelul cu boiler de aluminiu si cu rezistenta exterioara.
L-am decalcifiat de 3 ori de cand am inceput sa il folosesc cu solutie din apa si sare de lamaie. Prezinta urme normale de uzura.
Alaturi de el mai vin si un portafiltru din alama fara fund de 53mm de la Seattle Coffee Gear, un tamper de 53mm Motta Easy si o rasnita Hario Skerton ce a rasnit aproximativ 3 kg din cafeaua Papajaques.

Pret 650 lei usor negociabil.
Detalii pe PM.
Multumesc

[Image: 40l6mzF.jpg]

[Image: svt6mbI.jpg]

Reply
Ma intereseaza doar portafiltru din alama fara fund de 53mm(inclusiv sita) si rasnita Skerton. Daca poti face un pret pentru ele, astept un pm. Multumesc. Bf
BZ10S PM//VH*Mahlkönig//15&18 Ridgeless*VST//PF naked//T.d.Concept-Art//man at work

Reply
Salut! Mai e valabil anuntul? Tot portafiltrul ma intereseaza si pe mine.
Saeco Poemia HD8325/79, Ascaso I-mini i1, Tamper Concept Art 53mm

Reply
Anunt valabil in continuare.

Reply
Salut,

Portafiltrul mai este disponibil?

Multumesc!
Espressor ultraprofesional  Saeco Poemia rosu ca focu` (boiler inox, depresurizat, PID in dezvoltare), tamper Motta 53 mm, latiera Motta 350 ml, Hario Skerton, AeroPress

Reply
Din tot pachetul oferit, numai portafiltrul costa cam 300 ron.
Sab Antica Levetta HX (rotary pump), Eureka Mignon, La San Marco 92/A, sita IMS

Reply
Salut,
Da, portafiltrul este disponibil.

Reply
Un pret te rog? Multumesc! Eventual si pentru tamper.
Espressor ultraprofesional  Saeco Poemia rosu ca focu` (boiler inox, depresurizat, PID in dezvoltare), tamper Motta 53 mm, latiera Motta 350 ml, Hario Skerton, AeroPress

Reply
350 ron ambele

Reply
Mersi pentru raspuns, insa imi depaseste bugetul alocat. Free up!

Reply
orice pret este supus negocierii, dar in limitele bunului simt, desigur 03

Reply
Salut. Vreu sa cumpăr portafiltrul cu sita si tamper-ul daca esti dispus sa le dai separat. Daca da , sa zici si un pret. Sunt din TM.

Reply
Salut. Si pe mine ma intereseaza portafiltrul + tamper. Tot din Timisoara sunt si eu. Astept un pret final. Mersi.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)