• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

element presurizare sita

cumpar element presurizare sita ptr un Gaggia C. acel stut mic negru care fixeaza sita

Reply
4301007000
Se gaseste la mag-pro - valva emulsionare, mai sus e codul.
Brasilia Club;Gaggia Espresso; Quamar T80
Ex: Saeco Poemia, Gaggia Color, Dip DK30.

Reply
Pentru Gaggia Classic 2015 aveti idee unde se gaseste acel element mic de presurizare? Arata diferit fata de "valva emulsionare cafea" de la mag-pro, seamana cu o palnie mica de plastic si cauciuc.
Gaggia Classic 2015 / Porlex JP-30 / Tamper inox 58 mm

Reply
la service-ul oficial *vezi certificatul de garantie). Sunt curios cat costa Smile
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
(17-04-2015, 20:39)Lyvyoo Wrote: la service-ul oficial *vezi certificatul de garantie). Sunt curios cat costa  Smile

Am scris la service-ul oficial, mi-au dat un tamburus gratis. Cu mentiunea ca data viitoare va fi pe bani ...
Nu mi-au zis cat costa, am vazut ca la mag-pro.ro este 25 lei (zis pompos "valva emulsionare cafea" acolo). La cum arata si cat material e acolo, respectivul tamburus e o piesa de maxim 50 bani.

Problema e ca tamburusul primit este pe modelul anterior de Gaggia (merge ok totusi), o chestie mica de plastic care cade din portafiltru doar daca te uiti la el. Modelul pierdut, de Gaggia Classic 2015, era mult mai bine gandit:
http://www.espressoman.ro/wp-content/gal...drtk3o.jpg
statea si mai bine in portafiltru, plus ca era de vreo 4 ori mai mare. Chiar nu-mi explic cum s-a pierdut.

Tamburusul e util doar cu sita presurizata de o cafea cu care a venit expresorul, sita folosita doar la pod-uri de arabica de la Cora, si doar de sotie cand ii e lene sa foloseasca boabe proaspete. Nu ar fi chiar mare tragedie daca se mai pierde, ies podurile si cu sita single shot (modelul de 12 lei de la piese-horeca.ro), doar ca ceva mai diluate.

Daca gaseste cineva tamburus model 2015, dati-mi va rog de stire Smile
Gaggia Classic 2015 / Porlex JP-30 / Tamper inox 58 mm

Reply
poate mi=l dai mie. am un gagiia ckasic din 2014..

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)