Hello There, Guest! Login Register


care din prajitorii ofera full city roast?

#1
pe site'urile acestora nu gasesc informatia. as vrea ceva cafea proaspat prajita, dar mai dark, as prefera full city.
din experienta proprie ar fi ideal.

cu respect.
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#2
Cred ca Sarkis ar fi ce cauti, dar si o parte din ceilalti ar fi dispusi sa te ajute daca vb cu ei in prealabil
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#3
Tare utila mi-ar fi si mie aceasta informatie. Tin minte ca am vazut pe site-ul unei prajitorii la un moment dat, dar nu am comandat de la ei niciodata.
Diverse prajitorii trec pe eticheta "prjire medie", iar boabele abaia daca ajung in prag de 1st crack. Pt mine asta e tortura...
Lelit Bianca V2 | Giota Pro 83 | Niche Zero | Bravo tools | Duomo 8 | VST, IMS baskets | Kompresso/Krinder
Past: | Honne | G-iota 64 | Fiorenzato F64 EVO | Quamar T48 AUT | Rancilio Rocky | Rancilio Silvia V3 | Reg Barber Tall C-Flat |

 
 
Reply
#4
Depinde de cafeaua pe care o prajeste fiecare. Sunt cafele care isi dezvolta aromele mai bine in prajirea medie, altele, din contra, ceva mai mult prajite. Si eu cred ca orice prajitor e dispus sa prajeasca potrivit gustului fiecarui client care-i solicita acest lucru. In fond, ei nu pierd nimic la faza asta.
Lelit PL41e with PID & shower screen IMS Competition, Kinu M 38, Anfim Best, Bialetti Venus, V 60
 
Reply
#5
Puteti incerca aici .
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#6
Eu iti sugerez sa incerci fara ezitare Kaffein. Este o microprajitorie artizanala pastorita de un turc foarte cunoscator si simpatic.
 
Reply
#7
Eu as zice Semiramis, Sarkis si Stravagante
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Reply
#8
Stravagante prajeste mai intens, dar depinde de soi, nu toate se preteaza la prajire full city. Ar mai fi cea de la Iasi, Maison du Cafe, parca. Ei prajesc cum vrei, daca iei minim 1Kg. 
Astept si eu alte pareri, recomandari, pentru ca nici eu pot bea fructele, doar daca sunt facute suc Smile
Moccamaster Cup One^^Ascaso i*Steel 1
 
Reply
#9
apropo de Maison du Cafe, ai incercat ceva de la ei?
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#10
Cafea pe stil italian gasiti si aici: http://www.nobu.ro/categorie-produs/cafea/
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#11
The coffee shop, intre spitalul Colțea și Magazinul Cocor, chiar la capătul tramvaiului 5.
Am rămas surprins in mod plăcut, sa vad un prăjitor de cafea, care aștepta clientul să-și aleagă cafeaua și să participe activ la prăjire, tu decizi când sa oprești înainte de FC - dupa FC sau înainte de SC - dupa SC.

Mulțumesc frumos.
Cafflano Kompresso, Clever Dripper, Kinu M47, Brewista Kettle.
 
Reply
#12
Dupa parerea mea: Semiramis.
ECM classika pid, Eureka Mignon Specialita 16cr
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)