• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

care din prajitorii ofera full city roast?

pe site'urile acestora nu gasesc informatia. as vrea ceva cafea proaspat prajita, dar mai dark, as prefera full city.
din experienta proprie ar fi ideal.

cu respect.
La Marzocco Linea 1EE; La Scala Butterfly HX (in vanzare); Mazzer Mini Timer || Chisinau, RM

Reply
Cred ca Sarkis ar fi ce cauti, dar si o parte din ceilalti ar fi dispusi sa te ajute daca vb cu ei in prealabil
Expobar Brewtus IV + ECM V-Titan 64, V60+Kinu M47

Reply
Tare utila mi-ar fi si mie aceasta informatie. Tin minte ca am vazut pe site-ul unei prajitorii la un moment dat, dar nu am comandat de la ei niciodata.
Diverse prajitorii trec pe eticheta "prjire medie", iar boabele abaia daca ajung in prag de 1st crack. Pt mine asta e tortura...
Quamar T48 AUT | Rancilio Silvia V3 Pro | Rancilio Rocky Doserless | Reg Barber Tall C-Flat stainless steel | VST, IMS baskets & screen shower | BODUM® Chambord 12 cup | BODUM® Kenya 3 cup |

Reply
Depinde de cafeaua pe care o prajeste fiecare. Sunt cafele care isi dezvolta aromele mai bine in prajirea medie, altele, din contra, ceva mai mult prajite. Si eu cred ca orice prajitor e dispus sa prajeasca potrivit gustului fiecarui client care-i solicita acest lucru. In fond, ei nu pierd nimic la faza asta.
Lelit PL41e with PID & shower screen IMS Competition, Kinu M 38, Anfim Best, Bialetti Venus, V 60

Reply
Puteti incerca aici .
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Brikka|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|[size=small]MYY47 Aerolite|[/size]Aillio R1 Bullet|Gene Coffee CBR-101|.

Reply
Eu iti sugerez sa incerci fara ezitare Kaffein. Este o microprajitorie artizanala pastorita de un turc foarte cunoscator si simpatic.

Reply
Eu as zice Semiramis, Sarkis si Stravagante
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, VST 20g ridgeless

Reply
Stravagante prajeste mai intens, dar depinde de soi, nu toate se preteaza la prajire full city. Ar mai fi cea de la Iasi, Maison du Cafe, parca. Ei prajesc cum vrei, daca iei minim 1Kg. 
Astept si eu alte pareri, recomandari, pentru ca nici eu pot bea fructele, doar daca sunt facute suc Smile
Moccamaster Cup One^^Ascaso i*Steel 1

Reply
apropo de Maison du Cafe, ai incercat ceva de la ei?
La Marzocco Linea 1EE; La Scala Butterfly HX (in vanzare); Mazzer Mini Timer || Chisinau, RM

Reply
Cafea pe stil italian gasiti si aici: http://www.nobu.ro/categorie-produs/cafea/
Bezzera Strega, Mazzer Major, Lelit PL41PlusT, Mahlkonig Vario.

Reply
The coffee shop, intre spitalul Colțea și Magazinul Cocor, chiar la capătul tramvaiului 5.
Am rămas surprins in mod plăcut, sa vad un prăjitor de cafea, care aștepta clientul să-și aleagă cafeaua și să participe activ la prăjire, tu decizi când sa oprești înainte de FC - dupa FC sau înainte de SC - dupa SC.

Mulțumesc frumos.
Saeco Poemia HD8427/19 + PID, KINU M47, Expobar 4 HX-PR, termometru, filtru apa BWT.

Reply
Dupa parerea mea: Semiramis.
Lelit pl41tem+Lelit pl43mmi+hario skerton+tamper Lelit pl100

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)