• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

canal espressoman.ro pe BBM

salutare,
Poate vi se va parea interesant.putem sa facem un canal ( grup like) in BBM ( blackberry messenger).bbm este available acum pe toate platformele ( ios, android, windows phone, blackberry 10)
Poate expune forumul si mai mult world-wide.
Punem interactiona si cu useri din alte tari.am gasit cateva canale de gen cu ~3500 useri !!
Eu sau oricare dintre voi il poate creea si se pot delega foarte usor drepturi de admin.
Astept pareri.
Seara faina

Reply
Eu unul un stiu ce este acea platforma, caci nu am avut telefon Black Berry niciodata.

Aplicatia Tapatalk aduna de obicei comunitatile forumistice, printr-o aplicatie dedicata de smartphone.

Iar daca am dori sa interactionam cu alte comunitati de cafegii, de ce sa nu mergem direct la sursa, pe home-barista.com de exemplu, si sa intrebam acolo daca avem vreo nelamurire? Mi se pare o intermediere suplimentara a comunicarii acest BBM. E ca si cum ne-am gasi toti pe messenger, si fiecare isi face in lista lui un grup denumit Espressoman. Dar asta ar insemna discutii private, pierzandu-se din farmecul impartasirii in public a experientelor fiecaruia.

Poate am inteles gresit propunerea...
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
am adus asta în discuție pt ca mai nou BBM merge pe toate platformele.
Izzo Alex Duetto III, Mahlkonig Vario, Tamper Concept Art dinamometric, baza tampare Concept Art, VST 22g + VST 18g + VST 7g, V60, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress

Reply
Pură sugestie Smile
Izzo Alex Duetto III, Mahlkonig Vario, Tamper Concept Art dinamometric, baza tampare Concept Art, VST 22g + VST 18g + VST 7g, V60, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress

Reply
BB este un telefon de care pasionatii sunt de obicei legati si sentimental. Probabil de aici entuziasmul pentru această aplicație Smile
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
(03-10-2014, 23:50)Mihai.B Wrote: Poate expune forumul si mai mult world-wide.
Punem interactiona si cu useri din alte tari.

Este expus: oricine googaleste il gaseste
Asta implica si o limba de circulatie internationala.
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)