• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

arie de tutoriale

cred ca ar trebui o arie de tutoriale pusa vizibil, in care sa se explice bazele prepararii espresso, ca sa nu apara tot timpul useri care ca puna intrebarile de baza. cine vrea sa invete bazele sa aiba de unde sa se documenteze.

si in alta ordine de idei, nu se poate seta forumul ca atunci cand postezi sa fie bifata implicit optiunea "Înscrie-te şi primeşte notificări prin email la răspunsuri noi"?

o zi buna in continuare,
Fane

Reply
Smile 
(23-03-2012, 20:31)Fane Wrote: cred ca ar trebui o arie de tutoriale pusa vizibil...
Foarte buna propunerea, sa nu ajungem ca pe Softpedia...
Daca se poate inlocui numele temei cu numele forumului ca era cat p'aci sa comand cafea "Novus Tiger", noroc ca n-am gasit Smile
Rasnite: La Cimbali Junior, PeDe Dienes, BeHa, Leinbrock's Ideal
Espressor: Gaggia Evolution cu OPV si PID

Reply
E...s-a grabit domnu' Moderator Fane sa anunte forumul pe Softpedia Smile E inca stadiu beta! Sa nu zic alpha...

Tin cont de toate sugestiile!

Pentru raspunsuri la intrebarile de baza, sunt deja niste articole pe blog (va fi o legatura stransa intre espressoman.ro si forumul acesta), urmand sa creez o sectiune wiki cafe sau ceva de genul, cu link-uri spre fiecare articol sau cu explicatii scurte despre fiecare notiune. De exemplu am facut un articol foarte detaliat despre cum sa faci un espresso, despre cums a alegi un espressor, o rasnita etc. Link-urile lor vor fi postate in acel wiki cafe. Desigur, voi incerca sa fac in asa fel incat fie cat mai interactiv documentul, astfel incat oricine cunoaste domeniul, sa poata adauga ceva.

Daca as avea timp mai mult ar fi si mai bine.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Aaa.. si vreau sa elimin stelutele acelea care ma enerveaza la culme. Studiez cum...
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)