• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

achizitie GENE CAFE home roaster

Quote:" mai e cineva interesat de o comanda "
Da Phoenix , sunt si eu interesat de un astfel de prajitor.
Initial am vrut un Hottop , insa nu am gasit in Europa .
Incep cu acesta si vad cum voi evolua . Am citit multe review-uri bune despre acest model .
Despre cafeaua verde sunt mai multe posturi aici si pe softpedia .
LaMarzocco GS/3-AV, K30 Vario, Kinu M68, Hottop P

Reply
care sunt costurile?
CLASSIC.GAGGIA | PID.COFFEE | CTRL.STEAM | PRNCLZR | OPV.BEZZERA | MNMTR | STMWND.V3.SILVIA | TRMMTR.GROUP | LED.NICHIA | 15.18.RGDLSS.VST | I-MINI.I2.ASCASO | 58.MOTTA | 500.MOTTA

Reply
Toti posesorii de Gene Cafe pe care-i cunosc si-au luat de la Ongebrand.nl. Găsiți acolo detaliile. Nu vad niciun avantaj major al unui coop pentru prajitoare. Singura reducere ar fi doar taxa de transfer bancar international.
Pentru cafea verde, in schimb, ar mai merge un coop, dacă ne strangem multi.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...

Reply
raducarutasu, ce pastila i-ai aruncat lui Marian Alexe despre aducerea Gene Cafe in Romania? Smile Am trecut azi pe acolo sa ma uit la un ROK Espresso si mi-a zis ca l-ai pus serios pe ganduri Smile Mi-a cerut o parere si i-am zis ca ar fi util pentru noi, mai ales ca se angajeaza si in privinta garantiei/transportului. Acum nu stiu distanta de la intentie la fapta...
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Quote:" ce pastila i-ai aruncat lui Marian Alexe despre aducerea Gene Cafe in Romania? "

Ar fi in ordinea fireasca a derularii colaborarii mele , dar si a multor membri ai acestui forum , cu el si cu firma pe care o reprezinta .

Am cumparat pana acum espressoare , rasnite si diverse accesorii .
Am avut probleme cu rasnita si am fost sprijinit pe partea de service intr-un mod foarte elegant , despre care am scris .

Nu vad de ce nu as continua diversificarea colaborarii cu Marian Alexe si cu colegii sai in acest domeniu .
Importa , deja , multe echipamente pentru preparara cafelei acasa . Ce mai lipseste pentru completarea liniei de preparare ?
Desigur , cuptorul !
Daca tot sunt doritori de ce sa nu gasim un importator local care are deja know how in domeniu , are logistica necesara .
Pentru mine este foarte importanta relatia cu vanzatorul si dupa achizitionarea unui produs .
Relatia post vanzare cu firma lui Marian Alexe , dar si cu colegii lui , m-a convins ca interesul fata de clienti reprezinta o prioritate (si sper sa ramana in continuare ! )
Faptul ca un produs este mai fiabil altul mai putin si se defecteaza nu i se poate imputa .
Beneficiem de service pentru niste aparate pe care nu am avea unde sa le reparam in alte locuri ( la modul profesionist , cu piese originale ) .

La fel si cu cuptoarele pentru prajit cafeaua acasa . M-am gandit ca serviciile post vanzare sunt foarte importante , mai ales ca am citit despre useri , de asemenea echipamente , carora li s-a ars o rezistenta , nu gaseau nu stiu ce filtre etc .

Am avea cu totii de castigat daca am avea un importator si pentru asa ceva !
Asteptam un feedback de la el , poate chiar aici , pe forum .
LaMarzocco GS/3-AV, K30 Vario, Kinu M68, Hottop P

Reply
(22-05-2013, 16:51)mirkios Wrote: care sunt costurile?

360 EUR aparatul + 55 EUR transportul + ~30EUR costul transferului bancar
(Valabil pentru ongebrand.nl)
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)