Hello There, Guest! Login Register


World of Coffee Budapesta 2017

#1
Wink 
Buna tuturor,

In perioada 13-15 iunie are loc la Budapesta un festival al cafelei, organizatorii sustinand ca este ce la mai mare din Europa. Aici aveti toate detaliile pe care si eu le-am gasit: http://www.worldofcoffee-budapest.com/


Personal, as merge in una din zile cu masina proprie din Timisoara si in aceeasi zi seara sa ma si intorc. As merge in ziua in care are loc finala de la World Championship of Latte Art (inca nu am gasit exact ziua concursului insa ma astept sa o aflam in zilele urmatoare).

Mai este cineva care doreste sa vina? Un ridesharing ar fi o idee buna zic eu.

Daca nu, cine o sa mai fie prezent acolo? Ar fi fain sa ne intalnim mai multi din comunitate la acest eveniment, mai ales ca eu abia acum incep sa fiu activ in comunitate.
Gaggia Baby Millenium | Eureka Mignon | Hario Skerton
 
Reply
#2
Ajung si eu acolo. Poate facem o adunare de espressomani.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#3
E aproape de noi si era tare frumos sa fim cat mai multi... Eu in acea perioada voi fi in cafeneaua lui Gardelli, sunt curios si de experienta de acolo, o insulita 3rd wave in tsunami-ul 1st wave Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#4
Liviu, ne pare rau ca nu vei fi si tu prezent insa sunt sigur ca ne vei povesti si tu din experienta ta in Italia Wink

Stefan, foarte buna ideea! Ar fi fain sa ne sustinem vecinii la acest eveniment si cu ocazia asta sa facem si o iesire espressoman neoficiala
Gaggia Baby Millenium | Eureka Mignon | Hario Skerton
 
Reply
#5
Si eu voi fi acolo, intre 12-14 iunie, asa ca daca mai e cineva de aici prin zona, just PM me Smile
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#6
Hai ca vedem acolo pe unde dam de net ca sa fixam o ora si un loc de intalnire. Vom gasi noi si ceva cofeina lichida prin zona sa ne dregemSmile
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#7
Daca treceti prin Oradea, dati semn.
acasa: rocket appartamento, honne naked, espro tamper & pitcher, acaia lunar
office: expobar hx, vst 18, fiorenzato f64, motta tamper & pitcher, hario drip scale
prev: vario mk, kinu m47
 
Reply
#8
Merg și eu. Ne vedem acolo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#9
si eu o sa fiu acolo, hai ca ne strangem Smile
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#10
Salut, pentru interesati de WOC am cupon pentru bilete gratis.
Trimiteti un PM pentru detalii.
 
Reply
#11
S-au mai anuntat si Alex de la Ecuator cafe, plus echipa Kinu  [Image: smile.gif]    O sa fiti gasca mare acolo
Chiar regret alegerea datelor de vacanta...  [Image: sad.gif]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#12
Merge cineva cu Wizz Air-ul de maine dimineata ? Poate ne cuplam la un taxi
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#13
Vreau si eu niste cafea de pe-acolo
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#14
Dragi colegi,

Ma bucur ca am avut ocazia sa ma intalnesc cu cativa dintre voi la un eveniment frumos. Sper sa fiu cat mai activ in comunitate si sa ne vedem des.

Din ce am filmat, am facut un mic clip video legat de WoC cu ale mele abilitati de amator. Sper sa va placa si poate sa arati si celor dragi unde ati fost zilele trecute:

Gaggia Baby Millenium | Eureka Mignon | Hario Skerton
 
Reply
#15
tare de tot, bravo Smile
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#16
Super! Mersi!
Gaggia Classic + PID Espressuino + Mazzer Major Doserless Mod + DIY Fluid Bed Roaster + PID Roastuino
 
Reply
#17
Fain!
acasa: rocket appartamento, honne naked, espro tamper & pitcher, acaia lunar
office: expobar hx, vst 18, fiorenzato f64, motta tamper & pitcher, hario drip scale
prev: vario mk, kinu m47
 
Reply
#18
Excelent! Multumesc.
Lelit PL60PLUSTR1 | Macap M2D | Tamper Lelit
 
Reply
#19
Nu m-am gandit, ca o sa revad modulul meu WiFi la WOC [Image: smile.gif] (multumesc Marko pt. poza)


Attached Files Thumbnail(s)
   
Gaggia Classic + PID Espressuino + Mazzer Major Doserless Mod + DIY Fluid Bed Roaster + PID Roastuino
 
Reply
#20
(18-06-2017, 12:47)csabitec Wrote: Nu m-am gandit, ca o sa revad modulul meu WiFi la WOC [Image: smile.gif]

Wow, e cel pe care l-ai prezentat ieri lui Gabor?
acasa: rocket appartamento, honne naked, espro tamper & pitcher, acaia lunar
office: expobar hx, vst 18, fiorenzato f64, motta tamper & pitcher, hario drip scale
prev: vario mk, kinu m47
 
Reply
#21
(18-06-2017, 12:57)alinmihon Wrote:
(18-06-2017, 12:47)csabitec Wrote: Nu m-am gandit, ca o sa revad modulul meu WiFi la WOC [Image: smile.gif]

Wow, e cel pe care l-ai prezentat ieri lui Gabor?
Da Smile
Gaggia Classic + PID Espressuino + Mazzer Major Doserless Mod + DIY Fluid Bed Roaster + PID Roastuino
 
Reply
#22
@cponofrei - super video, multumesc!
LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E, Lagom P-64 SSP HU, Kinu M47
 
Reply
#23
@CristiaN[Image: 26.png] [Image: 26.png]
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#24
(16-06-2017, 09:50)cponofrei Wrote: Dragi colegi,

Ma bucur ca am avut ocazia sa ma intalnesc cu cativa dintre voi la un eveniment frumos. Sper sa fiu cat mai activ in comunitate si sa ne vedem des.

Din ce am filmat, am facut un mic clip video legat de WoC cu ale mele abilitati de amator. Sper sa va placa si poate sa arati si celor dragi unde ati fost zilele trecute:


Tare filmarea. Multunim. 2019 ceva? ?
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)