Hello There, Guest! Login Register


Vinerea neagra 2014?

#1
Cand apar ofertele pentru Vinerea neagra 2014 ?
 
Reply
#2
Pe forum nu gasesti decat cafele negre, vineri sau pisici negre nu. Tongue
Reducerile pentru membrii sunt pentru tot timpul anului, fara evenimente speciale.
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#3
black friday era si pe forum, ba chiar de 2 ori pe an.
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#4
(29-10-2014, 12:44)amarok Wrote: Pe forum nu gasesti decat cafele negre, vineri sau pisici negre nu. Tongue
Reducerile pentru membrii sunt pentru tot timpul anului, fara evenimente speciale.

Cred ca glumesti, eu am cumparat de Black Friday, si in Noiembrie si in Iunie, cu reducere de pe forum.
Intrebarea era serioasa si la obiect, deci ar trebui mai multa seriozitate sau daca nu cunosc, nu postez.
Bezzera Unica,  Mahlkoning Vario, VST18, prajitor tip coretto
 
Reply
#5
Da, Black Coffee Friday are deja o traditie pe Espressoman si s-a facut si de doua ori pe an. Numai ca e un efort destul de mare sa coagulezi fortele unor importatori / prajitori diferiti, concurenti practic, insa nu imposibil. Dovada ca in iunie 2014 nu s-a mai facut.

Dar in noiembrie 2014 cu siguranta va fi, si ca de obicei au promis de principiu ca reducerile pentru Espressoman sa fie cele mai mari din Romania. Ma rog, mari la modul in care au fost si in alti ani, caci chestii gen 40-50% nu o sa vedeti in espresso, pe aparatele serioase, caci nu vorbim de jafuri chinezesti cu adaos de 200% de la fabrica si pana in magazin sau de cafele inferioare de marca.

Nu s-a stabilit insa o data. Imediat cum ii pun pe toti de acord, dau un semn.

Oricum, tot timpul anului preturile la importator pentru Espressoman sunt mai mici pentru noi, in pagina de reduceri - http://www.espressoman.ro/reduceri-la-es...i-rasnite/ Si o sa vezi probabil black friday-uri cu scoruri pe care noi le avem tot anul la dispozitie, deci nimic serios.

P.S. - curelaru@gmail.com trimite-mi un PM cu alt ID caci adresa de email nu poate fi ID de forum, inclusiv din motive de spam.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#6
Salutari
Sunt proaspat detinator a unui expressor LeLit PL 41 TEM si sufar momentan la capitolul rasnita.Asa ca, orice stire despre Black Friday 2014 este binevenita Smile
Lelit Bianca PL162T,Eureka Helios 65 Giallo,Mahlkoning Vario,Tamper Concept Art Dinamometric,Motta Europe Pitcher,Aeropress,Hario Skerton,Bialetti Moka Express
 
Reply
#7
Salut!
Cei de la perfectespresso.ro au reduceri de 10-25% in 21-28 nov.(asta dupa ce au urcat produsele cu aproximativ acelasi procent)!!!
Izzo Alex Duetto 3, Mazzer Mini Electronic type A,VST, suport si tamper Motta,VMF ,Gaggia Baby  twin,Ascaso I2
 
Reply
#8
(18-11-2014, 23:58)Dragos Moto Wrote: Salut!
Cei de la perfectespresso.ro au reduceri de 10-25% in 21-28 nov.(asta dupa ce au urcat produsele cu aproximativ acelasi procent)!!!

"Cum sa te protejezi de ofertele false"

https://www.youtube.com/watch?v=bYHEzDFrjcA
Quick Mill Vetrano 2B Evo, Mahlkonig Vario, Kinu M47, Comandante MK3 Red Sonja, Tamper Motta 9bar, Tamper Concept Art Technik, acaia pearl black, acaia lunar, Aeropress, V60, French Press, Cold Bruer
 
Reply
#9
Am primit o parte din vestile bune de la Lelit pentru forum. Unele chiar sunt foarte tari (pl62/pl62t). Le astept si pe restul, iar pe 21 la 00.01 le vedem concret.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#10
(19-11-2014, 14:58)Lyvyoo Wrote: Am primit o parte din vestile bune de la Lelit pentru forum. Unele chiar sunt foarte tari (pl62/pl62t). Le astept si pe restul, iar pe 21 la 00.01 le vedem concret.

Suna promitator. Poate obtii ceva tare si la rasnite... :-)
Lelit PL91T, Niche Duo, Aeropress   
 
 
Reply
#11
Multumesc pt.informatie M.Sica!
Urmaresc site-ul de luni de zile si stiam toate preturile pe de rost,iar acum mi-a lasat un gust amar.Urasc romanismele astea si cred ca am sa-mi iau "scula" din Germania!
Pacat,am crezut ca sunt altfel...
Izzo Alex Duetto 3, Mazzer Mini Electronic type A,VST, suport si tamper Motta,VMF ,Gaggia Baby  twin,Ascaso I2
 
Reply
#12
(19-11-2014, 14:58)Lyvyoo Wrote: Am primit o parte din vestile bune de la Lelit pentru forum. Unele chiar sunt foarte tari (pl62/pl62t). Le astept si pe restul, iar pe 21 la 00.01 le vedem concret.

Mi-ar placea ca modelul PL41TEM de la Lelit sa beneficieze de un discount cel putin la fel de bun precum Gaggia Classic, macar acum de BCF. Ar putea sa-si schimbe numele in Lelit Classic pentru o zi!
 
Reply
#13
Quote:Multumesc pt.informatie M.Sica!

Urmaresc site-ul de luni de zile si stiam toate preturile pe de rost,iar acum mi-a lasat un gust amar.Urasc romanismele astea si cred ca am sa-mi iau "scula" din Germania! 
Pacat,am crezut ca sunt altfel...


Depinde ce anume iti doresti, in mod normal, pe HX si DB sunt alternaitve mai ieftine la Expobar, iar la clasa superpremium, Vibiemme DB are atuuri destule, dupa spusele colegului nostru RaduCarutasu care le-a cam testat pe toate pana in 2200E.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#14
Dupa atata informatie culeasa de pe site,(...va multumesc!!!)sincer nu mai stiu ce sa aleg. Initial am dorit un DB ,pt. ca am inteles ca e mai simplu de folosit,dupa aceea m-am uitat dupa un HX si acum m-am intors iar la DB .
Chiar nu stiu ce sa aleg!! M-am uitat mult la Quick Mill,dupa aceea la Izzo,la final la Rocket si cred ca ma intorc la izzo,asta dupa ce am mai citit cate ceva.
P.S. Am studiat in continuare oferta celor de la perfectespresso.ro si mi-am dat seama ca am exagerat cu blamarea lor,ei ridicand preturile cam cu 5-7%. SCUZE!!!!!
Izzo Alex Duetto 3, Mazzer Mini Electronic type A,VST, suport si tamper Motta,VMF ,Gaggia Baby  twin,Ascaso I2
 
Reply
#15
Daca vrei DB cu PID, nu exista varianta mai ieftina si mai buna decat Expobar Brewtus la 1300E. Peste aceasta suma se mai poate discuta caci sunt mai multe modele.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#16
Quote:Chiar nu stiu ce sa aleg!! M-am uitat mult la Quick Mill,dupa aceea la Izzo,la final la Rocket si cred ca ma intorc la izzo,asta dupa ce am mai citit cate ceva.

Izzo Alex Duetto este un aparat foarte bun .
Si QM este Ok . Mie mi-a placut DB Vetrano . Iluminarea acestuia da bine la ochi ( intr-un spatiu mai putin luminat ) . 
Pe Izzo l-am testat la sediul din Baneasa al celor de la perfectespresso .
Ambele sunt aparate performante cu componente de calitate si care pastreaza Cu ca material pt boilere ( sunt metalurg de profesie si sunt un fan al acestui material , pentru aceasta utilizare , avand o densitate specifica mare , inertie termica ridicata , coeficient de deformare ridicat ca un atu in raport cu desele dilatari si contractari cauzate de utilizarea in regim casnic , conductibilitate termica superioara proprietati de purificare a apei , reactie foarte scazuta cu aceasta in lipsa aerului samd ..) .
Diferenta dintre acesta si Expobar , de exemplu , nu se reflecta in calitatea shotului ci in viteza de spumare a laptelui si  in calitatea cremei obtinute .
Deci , daca bei combinatii cu lapte acesta este un plus . 
Un minus il reprezinta spatiul de sub portfiltru . Acesta este cam mic , iar extractia nu sepoate realiza numai intr-o ceasca nu si intr-un pahar pentru latte ( am fost acolo cu un pahar Bodum ) .
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#17
Nu doresc neaparat ceva mai ieftin,doresc o "scula" buna care sa aiba un rezultat deosebit in cana,dar si un aspect in bucatarie.
Poate zici ca asta-i dus de acasa un pic!!
Sincer prima data m-am uitat la un Quick Mill qm 67,pe urma cu un oarecare tupeu la un Alex duetto dupa care la un Rocket evo 2. Sincer la Expobar nu prea imi place finisajul ,dar sunt convins ca face o cafea buna daca tu (Lyvyoo) ai optat pt. el.
Astept sa vad ce se va intampla cu reducerile astea si sper sa ma hotarasc. Parca la rasnita a fost mai simplu, m-am hotarat la un Mazzer type A cu speranta ca e mai ok decat celelalte din aceeasi clasa.
Izzo Alex Duetto 3, Mazzer Mini Electronic type A,VST, suport si tamper Motta,VMF ,Gaggia Baby  twin,Ascaso I2
 
Reply
#18
Multumesc pt sfaturi.
Intradevar prefer cafeaua numai cu lapte si caut un aparat care sa-mi faca o crema perfecta,dar daca imi spui ca in ceasca shotul este la fel si in cazul Expobar-ului nu stiu daca merita diferenta de aproape 900 de euro pt.crema de lapte.
Izzo Alex Duetto 3, Mazzer Mini Electronic type A,VST, suport si tamper Motta,VMF ,Gaggia Baby  twin,Ascaso I2
 
Reply
#19
Quote:Multumesc pt sfaturi.

Intradevar prefer cafeaua numai cu lapte si caut un aparat care sa-mi faca o crema perfecta,dar daca imi spui ca in ceasca shotul este la fel si in cazul Expobar-ului nu stiu daca merita diferenta de aproape 900 de euro pt.crema de lapte.
Este o abordare de finete .
Expobar face si el , o crema foarte ok . 

In termeni de Euro nu se justifica diferenta de pret , daca ne raportam doar la rezultatele din ceasca .
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#20
De Black Friday, rasnita Hario Mini Mill costa 100 lei inclusiv TVA. Comenzile se pot face deocamdata numai pe site-ul Kfea.ro.
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
Reply
#21
poate totusi... a gasit cineva, undeva un green bean coffee black Friday Smile
pe unde-am cautat, n-am gasit;
mai mult, oferta de cafea verde, cat de cat la un pret rezonabil, se tot... omogenizeaza;

just for the record, aici la BF 2014:
________________________________________________________________________________________
Strega_mod(esp32)/ MaraX_mod(esp32)/ Sette_270/ Macap_m7/ prajitor_fluid_bed_diy_(4Kg/luna)
 
Reply
#22
Evenimentul asteptat de voi se numeste Green Friday... Big Grin
 
Reply
#23
si eu as cumpara vre-o 8 kg de una, de alta...
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#24
si eu ceva verzituri
HX Bezzera BZ10 | Vario | Kinu M47 |VST | Reneka | Gene Coffee CBR-101 | Hario V60 dripper
 
Reply
#25
Si eu, si eu !
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#26
Eu chiar am luat, dar inca nu am prajit (HotSpot) ca la 7 kg de verzi am luat si 1 de prajite, sa fie de model. Pana acum baut, placut Kenya AA Plus. Am inceput sa inteleg si eu cum e cu aromele astea mai fructate, mai florale.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#27
(25-11-2014, 14:59)baloozzy Wrote: Eu chiar am luat, dar inca nu am prajit (HotSpot) ca la 7 kg de verzi am luat si 1 de prajite, sa fie de model. Pana acum baut, placut  Kenya AA Plus. Am inceput sa inteleg si eu cum e cu aromele astea mai fructate, mai florale.

Ai luat verde cu discount ?
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#28
Nici prajita (la pret de BF nu au fost toate) si comanda a fost livrata vineri Sad . Se terminase oricum si trebuia sa iau.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#29
Initial am spus: WOW ca la 8 kg total mi-a cerut curierul 25 lei. Dar era si "amenda" in pachet, care am achitat-o ulterior online.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#30
Asa. Deci, noi , cei cu preferinta verde, pe care vanzator tabaram?
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)