Hello There, Guest! Login Register


Vibiemme Domobar Super PID

#91
(19-08-2016, 11:14)mishu3113 Wrote: A mai patit cineva? Vreun sfat ceva? Mersi

Salut, aici este vorba de o problema specifica grupului E61, cu rezolvarea discutata AICI.
Succes!
LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E, Lagom P-64 SSP HU, Kinu M47
 
Reply
#92
(19-08-2016, 13:40)VladP Wrote:
(19-08-2016, 11:14)mishu3113 Wrote: A mai patit cineva? Vreun sfat ceva? Mersi

Salut, aici este vorba de o problema specifica grupului E61, cu rezolvarea discutata AICI.
Succes!


Multumesc, pentru inceput am sa incerc lubrifierea naturala. La mine nu se aude vreun zgomot ciudat la pompa sau fluctuatii de presiune. Azi am si lasat portafiltrul cu pucul montat ca intelesesem ca ajuta la lubrifiere.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vario K30|VBM Domobar Super PID|Sita dus IMS|Site IMS 14g&17g
|Aeropress|Kinu M47|Brewista&ConceptArt scales|ibrik Soy C4G
 
Reply
#93
(19-08-2016, 14:17)mishu3113 Wrote: Multumesc, pentru inceput am sa incerc lubrifierea naturala. La mine nu se aude vreun zgomot ciudat la pompa sau fluctuatii de presiune. Azi am si lasat portafiltrul cu pucul montat ca intelesesem ca ajuta la lubrifiere.

la tine este mai simplu: pui levierul pe pozitia intermediara, axtragi axa cu came (cu levierul), dai cu un micron de vazelina siliconica alimentara, pui la loc si gata. Sau tragi niste "spälari" cu sita oarba, in care pui niste cafea bine arsa, sa dea uleiuri cit mai multe. Spor!
LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E, Lagom P-64 SSP HU, Kinu M47
 
Reply
#94
Perfect, mersi mult!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vario K30|VBM Domobar Super PID|Sita dus IMS|Site IMS 14g&17g
|Aeropress|Kinu M47|Brewista&ConceptArt scales|ibrik Soy C4G
 
Reply
#95
La mine nu s-a intamplat asa ceva .Fa-i backflush si daca nu si ai curaj desfa si curata grupul sau mai bine de dus la service
Vibiemme Domobar Super 2B PID , Eric Termometru , Mahlkonig K30 Vario , Kinu M38 , Tamper dinamometric Macap CPM 2, 57.5mm (14kg forta)  , Hottop kn 8828p 2k , BWT bestmax SOFT | Coffee & Vending , Brewista Smart Scale , French Press , Brewista Smart pour kettle , Chemex . 
 
Reply
#96
Am facut un backflush cu cafea in sita oarba si pare sa se fi rezolvat
Vario K30|VBM Domobar Super PID|Sita dus IMS|Site IMS 14g&17g
|Aeropress|Kinu M47|Brewista&ConceptArt scales|ibrik Soy C4G
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)