• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Varsta si poza la profil

Se poate pune varsta espressomanilor sub numele fiecaruia alaturi de localitate,postari si data aderarii la grup? Se poate sugera ( impune poate e prea mult) punerea fetelor reale la profil ? Poate daca ne privim in fata ,chiar si in poza de profil , si suntem constienti de varsta interlocutorilor ...POATE ne cantarim mai mult vorbele .

Reply
adica sugerezi ca pe unul de 19 ani poti sa l jignesti iar pe unul de 45 sa l tratezi cu respect?
Expobar Brewtus IV | Ceado E37s | OE Lido E | VST 18/20g ridgeless | Tidaka 58.5 tamper

Reply
Acum depinde cum vede fiecare asta, cred ca multi isi doresc privacy. Eu unul m-as bucura, ca mi-ar fi mai usor sa reperez oamenii cand ne intalnim la evenimente etc
Expobar Brewtus IV | Kinu-Die Muhle M47 | VST 20gr ridgedless | tamper dinamometric Concept Art 58,5 mm | pitcher Motta 35cl | Aeropress + Kohi filter | V60

Reply
@bogdan_geor    Imi pare rau daca DOAR  asta ai inteles  ! [Image: blush.gif] . Ideea era ca daca tot mancam un .... (ma cenzurez pt ca risc ban-ul pt vulgaritati ) macar sa ne vedem in fata ,daca avem curaj , nu sa ne ascundem in spatele unei cesti de lapte.

(19-05-2016, 21:20)Alin T. Wrote:  Eu unul m-as bucura, ca mi-ar fi mai usor sa reperez oamenii cand ne intalnim la evenimente etc

Sau sa-i ..evitam ! [Image: smile.gif]

Reply
si, poate nu ne mai repezim la intepaturi pe forum...
Quick Mill Silvano, Quamar Q13E, cosuri 7-14-17-21g  La Marzocco Strada, accesorii Concept Art, Gene CBR 101.

Reply
eu chiar am/aveam senzatia ca pe acest forum exista acest respect fata de celalalt sau fata de opinia celuilalt intr atat cat sa nu se ajunga la mici conflicte...
nu mi se pare deloc normal ca varsta sau poza sa "genereze" acest respect....
Expobar Brewtus IV, Ceado E5P,Tamper Concept Art ,baza tampare Concept Art ,Pitcher Motta Europa

Reply
[Image: zejNkCV.jpg]
Sm 85s,macap m2m, gene CRB 101

Reply
(19-05-2016, 21:38)Yuki Wrote: eu chiar am/aveam senzatia ca pe acest forum exista acest respect fata de celalalt sau fata de opinia celuilalt intr atat cat sa nu se ajunga la mici conflicte...
nu mi se pare deloc normal ca varsta sau poza sa "genereze" acest respect....

Multumesc de comentariu bogdan_geor ! AAa...scuza-ma ..yuki ! Cu varsta deosebesc mai greu florile din lapte [Image: dodgy.gif]

Reply
de data asta cred ca exagerezi....mistourile astea chiar nu isi au locul

"Desi si eu sunt deranjat de atitudinea ta "superior dojenitoare" , arogantă ,"caporaleasca " , "veteran vs biban in cazarma ".Dar sunt constient , desigur si de faptul ca bunul simt nu e obligatoriu prin lege si ,facultativ,tine de educatia fiecaruia."

iti recunosti spusele de astazi ??? sunt doar curios
in rest .. o seara faina si linistita
Expobar Brewtus IV, Ceado E5P,Tamper Concept Art ,baza tampare Concept Art ,Pitcher Motta Europa

Reply
Cum puțini sunt cei ce se loghează sub numele propriu e cam inutilă propunerea.
Dar cine dorește poate sa scrie ce dorește în semnătura
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
(19-05-2016, 21:23)Tito Wrote: @bogdan_geor    Imi pare rau daca DOAR  asta ai inteles  ! [Image: blush.gif] . Ideea era ca daca tot mancam un .... (ma cenzurez pt ca risc ban-ul pt vulgaritati ) macar sa ne vedem in fata ,daca avem curaj , nu sa ne ascundem in spatele unei cesti de lapte.

(19-05-2016, 21:20)Alin T. Wrote:  Eu unul m-as bucura, ca mi-ar fi mai usor sa reperez oamenii cand ne intalnim la evenimente etc

Sau sa-i ..evitam ! [Image: smile.gif]

pai DOAR asta ai spus, sa ne cenzuram daca vorbim cu cineva mai in varsta, iar cum pe forum nu se vorbeste cu dvs, cred ca cenzura si respectul se impun cu oricine vorbim, indiferent de varsta, prin modul in care o facem.

si uite ca eu n am curaj sa pun poza reala si o sa ma ascund in spatele cestii cu cafea... bineinteles ca multi alti fricosi de pe acest forum, in frunte cu adminul care se ascunde in spatele unui portafiltru naked
Expobar Brewtus IV | Ceado E37s | OE Lido E | VST 18/20g ridgeless | Tidaka 58.5 tamper

Reply
Admin-ul are link la contul de fb.

Ideea e simpla. Cine dorește să își pună vârsta o poate face. Dar nu îi văd rostul. Eu unul o sa postez la fel.
PS. 90% din timp intru de pe smartfone și nu apar toate informațiile...
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
Calm , colegii  !!! E doar o propunere. Nu va incanta...ignorati-o ! Daca  " sunteti asa urati si in fata ...cum sunteti la suflet " ( E O GLUMA !!! ) ...mai bine lasati cafeaua. Dar macar mai schimbati desenele din ea ...ca n-am timp sa numar petalele ca sa va deosebesc ! [Image: biggrin.gif] . PS. Nu uitati sa apasati butonul report !

Reply
Când propui ceva de acest gen începi a te prezenta pe tine.
Dar pentru cine nu dorește anonimatul exista varianta fb, deși și acolo nu toate îs asa de transparente

Reply
(19-05-2016, 23:20)amarok Wrote: Când propui ceva de acest gen începi a te prezenta pe tine.

Gata , m-am conformat !  [Image: smile.gif]

Yuki....complimenti pt DB. Cand IMI cereai informatii si pareri in privat ....nu mi-ai lasat impresia ca ai fi deranjat de ireverenta mea . Pacat. Daca mi-ai fi spus de atunci ...m-as fi corectat. Dar niciodata nu e prea tarziu ?

Reply
....ar trebui sa trag concluzia ca acum tre sa iti accept tie "ireverenta/mistourile" pt faptul ca ti am cerut o parere legat de aparatul tau???? (pt care iti multumesc si acum, fara nici o problema)
asa functioneaza???
cu toata stima fata de comunitatea asta cred ca ne putem opri aici iar cu maxima sinceritate iti doresc cele bune pe viitor si colaborari constructive cu toata lumea .

Reply
Daca nu-ti accept "ireverenta " in public ...N-O Sa-ti CER niciodată parerile in privat. PUNCT. Ps. Apropos Quick Mill e mai misto decat Expobar 😛

Aaa...uitam ! Si eu am cerut sfaturi in privat...Si pt ca am fost tratat cu respect , din gratitudine, n-o sa-mi "bruschez" niciodată colegii care si-au pierdut timpul pt mine. Daca nu sant de acord cu ei in acel moment....SURVOLEZ

Reply
Draga Tito ti-am scris si eu in privat, iti multumesc pentru raspuns ! Ma vad nevoit sa iti scriu si aici pentru ca te consider principal vinovat pentru degradarea nivelului discutiilor. Cauti doar cearta si provocarea si nu iti inteleg scopul. Din mesajele pe care le postezi pare ca nici tu nu ti-l prea intelegi folosind acest canal doar sa-ti versi propriile frustrari. Dovedesti singur inutilitatea etatii in dobandirea diplomatiei.
Am sa-l rog pe Liviu sa intervina si ii rog si pe ceilalti colegi care s-au saturat de agresivitatea ta sa ma sustina !
In caz contrar am sa ma retrag eu precum au facut-o si altii in ultimile zile.
Sanatate multa!

Reply
ti am cerut parerea in privat pana sa imi dau seama de "calitatile"tale si de faptul ca tu ceri de la altii ceea ce la randul tau nu poti oferi ....decat selectiv....
este vorba de RESPECT

si doar am vrut sa "survolez" ieri fara a scrie in acest topic Wink

p.s. ma bucur pt faptul ca esti multumit de Quick Mill (poate ca toti cei cu expobarul or sa se gandeasca la un up-grade) 26 26

o zi buna!!!

+1 @bubucalu

Reply
Nu-i mai răspundeți indiferent ce postează.

Reply
Va intereseaza propunerea mea ? Bine . Nu va intereseaza ? Ignorati !!! Restul comentariilor sunt inutile .

(20-05-2016, 09:39)amarok Wrote: Nu-i mai răspundeți indiferent ce postează.
IN SFARSIT ! . Nu vreau nimic altceva.

Reply
..sau in loc sa ne supunem acuzatiilor nefondate, atacului la persona si a balivernelor fara continut, cum ar fi ca toata informatia asta pe care am schimbat-o de la "degradare" pe PM sa fie aici la accesul public. Si ma refer la surse de cafea verde, poze detaliate, informatii despre cupping si soiuri.
Parca asa am gasit forumul acesta pana sa ne angajam in mocirla asta.
Speram Tito sa intelegi mesajul bustului pe care l-am postat mai sus daca tot ne luminezi cu citate din Caesar. Domnului acela din imagine (Nero) istoria i-a taiat nasul (mandria), iar varsta lui e cam varsta civilizatiei, singura pe care ar trebui sa o ai in vedere cant te adresezi interlocutorului tau.

Reply
Calmi domnilor! Eu mi-am pus poza si numeoe ca user tocai oentru a ma recunoaste mai usor cu espressomanii si pentru a mai inlatura din virtualitatea forumului. Discutam cu oameni, nu cu cesti cu latte art si aliasuri. Aceasta este doar parerea mea si respect alegera userilor cu nickname diferit de numele real si avatar cu orice aletceva decat fotografia de "buletin" . Make peace and enjoy your coffee.
San Remo Treviso LX, Mazzer Super Jolly, DIP DK-30, IMS 12-18gr,VST 9gr, VST 15gr,  sita dus IMS E61-200um, tamper dinamometric.
"Sa iti urmaresti termometrul nu doar cu parcel tracking number la curier ci si cu flightradar, asta inseamna sa fii espressoman!"

Reply
Multumesc pt opinie. De fapt in postul ORIGINAL ( pt ca nu eu am format topicul asta ) tu si Organon erati exemplele mele. Initial am fost încântat ca am fost spostat intr-un topic separat ca apoi sa inteleg ca era un ..."mar veninos "

Reply
Pe unbforum pe unde se preumbla jumerosi utilizatori, este bine sa ai o atitudine pozitiva si pacifista. Incearca sa fii mai zen. Eu bantui pe forumuri de 10 ani cep putin siam vazut multe cazuri de "certuri virtuale" si comunitati dezbinate. Suntem multi, suntem diferiti, este musai sa fim relaxati si lipsiti de ranchiuna sau alte interese inafara de a invata noi si de a invata pe altii. Parerea mea Hîc!
San Remo Treviso LX, Mazzer Super Jolly, DIP DK-30, IMS 12-18gr,VST 9gr, VST 15gr,  sita dus IMS E61-200um, tamper dinamometric.
"Sa iti urmaresti termometrul nu doar cu parcel tracking number la curier ci si cu flightradar, asta inseamna sa fii espressoman!"

Reply
Multumesc de sfat , stefandinescu !

(19-05-2016, 21:20)Alin T. Wrote: Acum depinde cum vede fiecare asta, cred ca multi isi doresc privacy. Eu unul m-as bucura, ca mi-ar fi mai usor sa reperez oamenii cand ne intalnim la evenimente etc
[Image: 26.png]Misto foto si chiar apreciez gestul !

Reply
Mutarea in alt topic a fost facuta natural, pentru ca intreabarea era offtopic la prajire. Acele mere nu le gasesti in comunitatea asta, poate la dansa.

Optional, in descrierea profilului din sectiunea Bio (gasiti in optiunile de profil) fiecare poate sa puna ce vrea, de la varsta, la nr de la pantofi si alte marimi. De asemenea, la avatar se poate pune orice imagine / poza decenta se  doreste. A obliga userii sa le puna sau a sugera acest lucru din partea mea ca si admin, ar insemna o incalcare a dreptului la viata privata al fiecaruia. Sunt suficiente ca si cvasiobligatorii, echipamentul si localitatea.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)