• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Vand rasnita Lelit PL43MMI in RATE

Vand rasnita Lelit PL43MMI pret 500 lei, transport inclus prin curier, plata IN RATE :

adica, sunt dispus sa o vand unui membru de pe forum care sa se foloseasca de ea, iar plata sa se faca in rate, din pretul cerut 5 transe lunare a 100 lei , plata in cont, cred ca este mult mai accesibil sau mai avantajos pentru cumparator.
Rasnita este achizitonata in 2014 martie, pe carcasa anul fabricatie este 10.01.2014, deci nu mai este in garantie.
Eu nu am avut niciodata probleme cu ea si nici nu a fost trimisa in service sau reparata.
Rasnita este desfacuta, am curatat cutitele, camera de macinare, am desfacut carcasa si am verificat sa nu fie ceva resturi de cafea prin ea, este in regula se vede motorul care a funtionat fara nici o problema in tot aceasta perioada, la fel si cutitele, am verificat de fiecare data cafeaua sa nu contina pietricele sau alte chestii.
Rasnita se prezinta cum se vede si in fotografiile urmatoare, fata de prima  fotografie facuta chiar la achizitioare din postarea #28 de aici :
http://www.espressoman.ro/forum/attachment.php?aid=1333

carcasa are mici zgarieturi fine, asa cum se vede, mai evidente in zona unde a atins portafiltru si pe carcasa in spate, habar nu am cum s-a zgariat acolo carcasa, la fel si hopperul de cafea are partea din interior ingalbenita, posibil de la cafea, l-am spalat cu apa calda si detergent de vase dar nu am folosit solutii abrazive pe el ca sa nu se zgarie, posibil cu alcool tehnic sau ceva asemanator sa se curete, spun asta deoarece pentru mine nu e asa important, dar pentru viitorul client poate este important si aspectul estetic rasnitei.

fotografiile de care spuneam :

[Image: fata_zpsny36umec.jpg]
[Image: lateral_zpsayeywehv.jpg]

[Image: cutite_zpskxtxp2ww.jpg]

[Image: camera20macinare_zpsm4yb8uvd.jpg]

[Image: data20fabricatie_zpsx2xx8jm1.jpg]

[Image: interior_zpstdor2tbx.jpg]

----------------------------------------------------------------------

Relatii pe privat.
Bezzera Unica |  La Pavoni | Ceado E5P | Kinu M38 | Gene Cafe 

O iau eu. It trimt PM acum.
San Remo Treviso LX, Mazzer Super Jolly, DIP DK-30, IMS 12-18gr,VST 9gr, VST 15gr,  sita dus IMS E61-200um, tamper dinamometric.
"Sa iti urmaresti termometrul nu doar cu parcel tracking number la curier ci si cu flightradar, asta inseamna sa fii espressoman!"

Vanduta catre stefandinescu conform mesajului postat in anunt, pret 500 lei, transport gratuit prin curier, plata in rate.
Multumesc Stefan , multumesc Liviu  [Image: smile.gif]
Bezzera Unica |  La Pavoni | Ceado E5P | Kinu M38 | Gene Cafe 

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)