Hello There, Guest! Login Register


Vand rasnita Lelit PL43MMI

#1
Se da rasnita din titlu.

A fost achizitionata in 14.01.2014 si a macinat cu succes de atunci aproximativ 6 kg cafea proaspat prajita si din cand in cand ceva boabe de orez.
Are garantie 2 ani de la data achizitiei.
A fost foarte bine intretinuta. 
Motivul despartirii de ea - am facut pasul catre rasnita din semnatura

Pret: 650 lei.

Prefer sa o dau doar in Bucuresti. In tara doar daca ajung prin preumblarile mele prin regiunea respectiva. 

Inca ceva,.. nu mai am cutia de la ea (pentru colectionari Smile ). Am intrebat la importator daca au nevoie de ea in eventualitatea in care s-ar intampla ceva in garantie si au cam ras de mine.

   
   
   
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
#2
Salut,

Cam cum vezi diferenta intre Lelit si Vario in ce priveste calitatea espresso-ului. Stiu ca poate fi subiectiv, dar m-ar interesa sa stiu daca sunt diferente mari (din punctul  tau de vedere).

Mersi.
 
#3
Momentan nu mi-am putut face o părere clara in ceea ce privește rezultatul in ceașcă. In schimb se vede de la o posta la felul in care macină o diferență clara de uniformitate a macinaturii si lipsei momentan de retenție.
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
#4
Mi-am adus aminte că nu am vândut râșnița când m-am "împiedicat" de ea in dimineața asta.
Reducem și prețul de sărbători la 600 lei.
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
#5
Ma intereseaza pe mine rasnita. Ti-am trimis pm.
Lelit PL41EM, Lelit PL043MMI, Tamper Dinamometric Concept Art 57.5mm, Portafiltru bottomless, Pitcher 350ml
 
#6
Se poate închide

Râșnița a ajuns cu bine la Andra.
Să-ți ofere o râșnire cat mai bună!
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
#7
Mulțumesc, deja se văd rezultatele. Cam asta a ieșit din a 3-a încercare Big Grin. [Image: a9c1d466a8fc939333076e178a70c991.jpg]
Lelit PL41EM, Lelit PL043MMI, Tamper Dinamometric Concept Art 57.5mm, Portafiltru bottomless, Pitcher 350ml
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)