• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Vand rasnita Hario Skerton

Achizitionata in februarie anul trecut, f. putin folosita (cred ca am macinat intr-un an aproape 300 g de cafea).
Pret 100 lei
Sab Antica Levetta HX (rotary pump), Eureka Mignon, La San Marco 92/A, sita IMS

S-a dat....se poate inchide

S-a promis ferm cuiva si s-a dat altcuiva, din cate inteleg?
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Am sa transcriu mesajul privat, prin care persoana a inteles ca este o promisiune ferma:

"Salut Cosmin,
Iti las nr meu de telefon, pt a stabili detaliile:........"
Mesajul i-a fost trimis sambata dimineata, si pana seara nu am fost contactat pe telefon, si cum intre timp am primit o cerere ferma, a venit omul cu banii, si i-am vandut-o.
Cand am luat decizia aceasta, am considerat ca poate s-a razgandit si nu am dorit sa risc sa pierd o tranzactie certa.
Poate ca ar fi fost corect si fata de el sa-i comunic faptul ca altcineva o vrea acum, dar nu am avut nr lui de telefon.
Imi cer scuze pe aceasta cale, daca se considera ca este un gest lipsit de etica, asa cum mi-a transmis cel care a apelat la tine pt arbitraj in problema asta.

Nu sunt vreo instanta morala ca sa dau verdicte si nici nu vreau sa apara suparari printre useri... Pe de o parte, cred ca se mai putea astepta o zi daca omul "rezervase" produsul (mai ales ca avea o valoare mica) sau chiar userul care a cumparat-o putea sa faca asta in caz ca aflase de situatie, pe de alta parte apreciez atitudinea civilizata din finalul mesajului de mai sus.

Peace!
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)