Hello There, Guest! Login Register


Vand Gaggia Classic Gold Edition

#1
Cum spune anuntul, vand un espressor Gaggia Classic Gold model fabricat pana in 2014, destul de rar pe meleagurile noastre.
Ca diferente fata de un model de baza, merita mentionata nuanta deosebita a carcasei, a pieselor adiacente precum si faptul ca steam wand-ul este 100% din metal si nu din plastic, respectiv este fara sistemul problematic din interior pannarello.
L-am cumparat SH, l-am curatat piesa cu piesa ( aveti atasat poza cu aspectul pieselor dupa operatiune ). Am curatat inclusiv OPV si solenoida. De asemenea am inlocuit garniturile si am efectuat ulterior cateva extractii.
Mentionez ca nu am umblat la presiunea de extractie a aparatului, respectiv nu am efectuat reglajul OPV-ului. Asta ramane la latitudinea noului proprietar.
De asemenea, panoul cu butoane din fata a fost reparat, respectiv am inlocuit din el un neon care fusese intrerupt, DIn neatentie, butonul ON OFF are acum neon verde si cel de extractie neon rosu Big Grin , in caz ca pe cineva deranjeaza acest aspect.
De asemenea, aparatul prezinta semne de uzura, mai accentuate pe tavita de sub grup si pe vasul de plastic pentru apa.
Espressorul vine impreuna cu tamper de plastic, cablu de alimentare si cu doua site, single si double.
Pot pune la dispozitie si alte poze, la cerere.

Pret cerut: 900 lei negociabil.
Contact: aici sau pe PM.


Attached Files Thumbnail(s)
               
May God be with us.
 
#2
850 lei negociabil.
Am nevoie sa-l vand urgent.
Multumesc.
May God be with us.
 
#3
Am uitat sa specific faptul ca portafiltrul este modelul dublu turnat din fabrica, precum cel din pozele urmatoare: http://s49.photobucket.com/user/martinbu...8.jpg.html

Presiunea poate fi modificata exact folosind steam wand-ul.
Multumesc.
May God be with us.
 
#4
Rezervat pentru un coleg de pe forum.
May God be with us.
 
#5
(22-05-2015, 15:48)decadurabolin Wrote: Rezervat pentru un coleg de pe forum.

Multumesc, Tudor!
 
#6
Cu placere, totul ok cu aparatul ?
Daca sunt probleme de orice natura sau nedumeriri, suna-ma.
Cu stima.
May God be with us.
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)