• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Vand rasnita Ascaso i2 mini cu timer

Cutite conice, motor 175W, reglaj stepless.
Rasnita a fost folosita acasa in regim una-doua cafele pe zi, in ultimul an mai mult a stat din cauza delegatiilor si a upgradelui la Quamar.
E in stare foarte buna, fara urme de uzura.
Pret 450 lei, se poate vedea in Timisoara sau Oradea.

Rezervata pana luni pt. beberules
LeLit PL62T, Quamar Q13, Kinu M47, IMS Competition 17g ridgeless

(14-09-2016, 08:04)CosminC Wrote: Cutite conice, motor 175W, reglaj stepless.
Rasnita a fost folosita acasa in regim una-doua cafele pe zi, in ultimul an mai mult a stat din cauza delegatiilor si a upgradelui la Quamar.
E in stare foarte buna, fara urme de uzura.
Pret 450 lei, se poate vedea in Timisoara sau Oradea.

Rezervata pana luni pt. beberules

Daca nu o ia beberules ma intereseaza pe mine.

(14-09-2016, 11:35)CMaxic Wrote: Daca nu o ia beberules ma intereseaza pe mine.

Sunt mici șanse să nu o iau, doar să aibă ceva probleme (ceea ce sincer mă indoiesc).
Că m-am cam săturat de dat la manivelă în fiecare dimineață, și Sette-ul care îmi face cu ochiul de ceva vreme se cam lasă așteptată Smile
Lelit PL41TEM | Ascaso Mini i2 | Aeropress | Hario Mini | Alte acareturi (tamper, pitcher, OCD replica)

(14-09-2016, 11:40)beberules Wrote:
(14-09-2016, 11:35)CMaxic Wrote: Daca nu o ia beberules ma intereseaza pe mine.

Sunt mici șanse să nu o iau, doar să aibă ceva probleme (ceea ce sincer mă indoiesc).
Că m-am cam săturat de dat la manivelă în fiecare dimineață, și Sette-ul care îmi face cu ochiul de ceva vreme se cam lasă așteptată [Image: smile.gif]
Pai să fie cu noroc.
Eu tocmai am achizitionat un Kinu 38 și mă deranjează faptul că trebuie să trag foarte tare de capacul colector și dau pe jos cafea. Mă gândeam că dacă până săptămâna viitoare nu își mai revine, în sensul de a scoate mai ușor capacul, o trimit înapoi și cumpăr  ceva de genul-postul de mai sus.

(14-09-2016, 12:02)CMaxic Wrote: Eu tocmai am achizitionat un Kinu 38 și mă deranjează faptul că trebuie să trag foarte tare de capacul colector și dau pe jos cafea. Mă gândeam că dacă până săptămâna viitoare nu își mai revine, în sensul de a scoate mai ușor capacul, o trimit înapoi și cumpăr  ceva de genul-postul de mai sus.

Capacul se scoate prin rotire.
Preferabil sa impingi usor cu degetele tinand capacul in mana...
E mai complicat de explicat.

Ca idee, cu dreapta scot capacul OK. Cu stanga nu-mi iese.
PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Smile 
Incerc sa ma perfectionez.

Rasnita a ajuns in seara asta la beberules, la pretul din anunt. Se poate inchide, multumesc pentru gazduire.
LeLit PL62T, Quamar Q13, Kinu M47, IMS Competition 17g ridgeless

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)