Hello There, Guest! Login Register


Vand rasnita Ascaso I-mini I2 (cutite conice) carcasa aluminiu neagra

#1
Vanzare anulata!

Noul produs este aici.


Vand rasnita Ascaso I-mini I2 (cutite conice) carcasa aluminiu neagra

- Stare perfecta de functionare
- Putin folosita (2 espresso/zi)
- Garantie inca 14 luni.

Pret de strigare : 680 lei
Modalitate de contact : Mesaj Privat
Expobar Brewtus IV + Eureka Zenith 65 E
 
#2
Servus,
Multumesc pentru oferta!Ar fi fost exact cea ce cautam.
Am cumparat una manuala si multe alte prostii asa ca banii s-au dus.
Daca o mai ai la salariu te voi deranja cu un mesaj.

Cu stima,

Ovidiu
 
#3
Am scris intitial ca s-a vandut pe forum la userului fighter1.

Din pacate tranzactia nu s-a finalizat intrucat el considera ca rasnita nu e din aluminiu, ci din ABS.
Eu sunt un pic confuz. Liviu, poate ma lamuresti.

Rasnita am cumparat-o in 2011 . In oferta ta era trecut atunci :

<Ascasi I-mini (I2 Conicall burrs), carcasa aluminiu neagra - 172E>

Ceea ce am si comandat atunci.
Pe kfea.ro vad mai multe variante :

Ascaso i-mini I1 Aluminium Black - 1202 RON
Ascaso I-mini I1 Basic Black - 1040 RON
Ascaso i-mini I2 Aluminium Black - 920 RON (asta e varianta care o am eu!)
Ascaso I-mini i2 Basic Black - 872 RON

Userul figher1 face referire la pagina de mai jos unde a 2-a rasnita din poza este intr-adevar ne un negru lucios (Scrie Dark Black)

Intrebarile ar fi...
- Cumva varianta care costa acum 860 LEI in tabelul de reduceri este ABS si nu aluminiu ? Daca da, de ce se vinde ca fiind din aluminiu daca materialul e ABS?
- Varianta cu 740 din tabelul de reduceri este varianta BASIC cu cioc transparent ?
- Cat costa in Romania varianta "Dark Black" ( a 2-a poza de pe site-ul ascaso : http://www.ascaso.com/2012/eng/espresso-...mini1.html )

Liviu, help please daca poti sa pui intr-un post mai clar ce variante de i-Mini sunt sa stie toata lumea. Adica imi zice omu ca e din ABS ca asa scrie pe ea, cand eu am comandat si am platit "carcasa aluminiu neagra"...

Multumesc
Expobar Brewtus IV + Eureka Zenith 65 E
 
#4
In primul rand, nu e in "oferta mea" Smile Este oferta importatorului, adica alegerea lui sa vanda direct catre forum la un pret mai mic. Probabil te referi la ofertele din tabloul de reduceri pentru forumisti de aici.

In acest moment, dupa ajustarile de pret FACUTE DE ASCASO BARCELONA in primavara parca si comunicate de Marian Alexe catre mine, pe tabloul de reduceri se gasesc urmatoarele I-mini:

Ascaso I-mini I2 (cutite conice), carcasa de plastic neagra sau alba – 740 RON
- Ascaso I-mini I2 (cutite conice), carcasa aluminiu neagra – 860 RON, carcasa inox – 900 RON, carcasa din aluminiu polishat – 1000 RON
- Ascaso I-mini I1 (cutite plate de 54mm sustinute de mecanism de bronz), carcasa aluminiu neagra – 1106 RON

In 2011, intr-adevar, la 172E era Ascaso-ul de aluminiu negru, cea de ABS fiind 145E.

Punctual la intrebarile tale:

- Varianta la 860 din prezent este aluminiu sigur.
- Varianta la 740 lei este cea cu carcasa din plastic. Nu stiu cum e ciocul. In catalogul lor arata asa:
[attachment=188]

Exista si posibilitatea ca la livrare sa se fi incurcat ceva dar banuiesc ca intr-un an iti dadeai seama daca pui mana pe plastic sau pe aluminiu. Poate un email la Ascaso Spania, cu seria rasnitei, ar rezolva misterul. Dar repet, la palpare metalul e metal iar plasticul e plastic...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#5
Liviu, eu in 2011 am dat 172 euro si am primit prin curier de la importator varianta ABS. Din pacate mi-am dat seama abia acum.
Poti sa le transmiti ca sunt niste nesimtiti ?
Eu oricum am mailurile de la ei cu comanda iar daca nu vor sa mi-o schimbe o sa fac o plangere...penibil.
Expobar Brewtus IV + Eureka Zenith 65 E
 
#6
Pagina de contact a lor este asta. Poti sa le scrii absolut ce vrei. Eu am facut efortul (destul de mare, din mai multe considerente) sa aduc si sa mentin discount-urile acestea la Ascaso/Lelit/Expobar/Gaggia. Deci orice raspundere comerciala le apartine si ai tot dreptul sa le spui orice te deranjeaza.

Eu personal chiar te sfatuiesc sa-i suni maine si sa le spui de situatie, cerand diferenta inapoi in cont sau alegandu-ti vreun accesoriu ceva...
Se intampla si lucruri de astea, mai ales ca si tu acasa te-ai prins abia dupa un an Smile In anii astia de cand ne ofera discount-uri nu prea au fost probleme de gen. Ce tin eu minte - un portafiltru de Expobar Brewtus 4 trimis necorespunzator catre CarmenAnne in Arges si pe Softpedia mai spunea cineva candva de o rasnita I-mini care teoretic ar fi plecat intreaga si a ajuns cu ceva rupt in interior (probabil de la transport, dar s-a retrimis alta). Pe garantii nu stiu care este nivelul relatiilor cu clientii.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#7
Apreciem Liviu reducerile care ai reusit sa le obtii.
Eu am fost putin nervos ca am pacalit involuntar un alt om care a vrut sa cumpere scula.
Oricum le-am trimis deja un mail. Probabil voi vorbi si la telefon cu ei sa vad ce solutii au de rezolvare pe cale amiabila. Voi scrie si aici cum s-a rezolvat.
Expobar Brewtus IV + Eureka Zenith 65 E
 
#8
(01-11-2012, 23:49)hawkie Wrote: Voi scrie si aici cum s-a rezolvat.
Neaparat!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#9
Salut! Pentru ca din pozele de pe site este mai greu de observat diferenta de textura a materialelor, aluminiu negru sau ABS negru, pentru a le deosebi se poate vedea cu usurinta ca cele din ABS au in interiorul "palniei" pentru boabe un fel de ciuperca in partea inferioara, in vreme ce varianta aluminiu nu are acest detaliu.
 
#10
Inseamna ca ar trebui modificata descrierea si aici.
Rasnite: La Cimbali Junior, PeDe Dienes, BeHa, Leinbrock's Ideal
Espressor: Gaggia Evolution cu OPV si PID
 
#11
Am rezolvat si cu distribuitorul in mod amiabil.
Liviu, poti sa pui la arhiva topicul acesta intrucat am deschis altul cu specificatii corecte.
Multumesc.
Expobar Brewtus IV + Eureka Zenith 65 E
 
#12
Ma bucur! Atunci o sa inchid acest topic si il lasam pe celalalt pentru vanzarea propriu-zisa.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)