• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Vand filtru nepresurizat 58 mm

Pentru ca si cei de la case mai mari se pot insela, am primit de la hasbean un double basket pe 58mm in loc de 53mm cum imi trebuia mie. e nou nout, evident neavand la ce sa il folosesc.
Pretul ei a fost un pic peste 30 de lei, voi oferiti cat credeti de cuviinta sau altceva la schimb.
La Spaziale 3000 (2 grupuri) | Mazzer Mestre (Super Jolly) | naked PF | 53mm steel/wood tamper | Aerobie Aeropress | Mahlkönig Vario | Bodum Frenchpress | Hario V60 dripper| Kalita kettle 0,7l | Tiamo K01 dripper | Butlers Moka 1 cup | Incalzitor apa Electrolux | etc...

VST?
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

nu ar putea fi vst din doua motive:
1. vst nu se fabrica decat (momentan) pe 58mm, deci nu puteam comanda pe 53mm
2. 34 de lei pt un vst ar fi exceptional
Smile
Dar calitatea filtrului e foarte buna, mai buna decat ce am vazut la mag-pro, de ex.
La Spaziale 3000 (2 grupuri) | Mazzer Mestre (Super Jolly) | naked PF | 53mm steel/wood tamper | Aerobie Aeropress | Mahlkönig Vario | Bodum Frenchpress | Hario V60 dripper| Kalita kettle 0,7l | Tiamo K01 dripper | Butlers Moka 1 cup | Incalzitor apa Electrolux | etc...

Ups...eram cu capul in nori Smile
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Mi-ar fi util mie - fac numai duble si am 2 portafiltre, din care unul e cu single de 8g;
ce ma intereseaza:
- e vreo problema sa-l folosesc pe portafiltru e61?
- pentru cate grame e?
- are ridge pronuntat?
- are vreun cod stantat/imprimat pe el?
sunt din Brasov, care-ar fi modalitatea de shipping? 30 de lei si un pic ar putea fi... dublu folosind curier rapid ;(
Bezzera STREGA (PID grup, dimmer pompa, dataloger), rasnita Macap M7 (900rpm), site IMS, Hario V60, prajitor DIY cu Artisan

Vandut? Inchid topicul?

Scuze liviu, a trecut ceva vreme de cand l-am vandut. Am uitat sa anunt

Np! Closed!

Smile

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)