• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Vand espressor La Pavoni Grand Romantica GRL

De vânzare espressor La Pavoni Grand Romantica (de 1.6L) în stare perfectă de funcționare și întreținut corespunzător:
 -ungere cu vaselină siliconică 
 -schimbat garnituri
 -decalcifieri regulate
Este versiunea cu grup Millenium (de 51mm) cu dop cu filet din metal iar ca îmbunătățire i-am schimbat pistonul de plastic cu unul de bronz (care a contribuit la o mai bună stabilitate a temperaturii în timpul extracției). Am și pistonul de plastic dacă dorește cineva să îl schimbe la loc. Cilindrul de plastic/teflon din interiorul grupului a fost schimbat și nu are mai mult de 2 luni de folosire iar garniturile pistonului sunt noi (pot să dau și un set de garnituri pentru piston).
Se vinde cu 2 site duble (una originală și una marca LF achiziționată de mine) și o sită single și 1 portafiltru cu picurător dublu.
Opțional mai am tamper cu mâner de lemn  și bază Concept Art de 51mm și indel de dozare Tidaka. 
Espressorul este în București.
Pret 1500 RON negociabil.

La Pavoni Romantica, Dip Dk-30, V60 

Hau maci ?
Gaggia Classic '15 12 bar/Lelit PL043MMI/Sita IMS Competizione 14 g, 641 găurele/Tamper custom made® 58,5 mm

A scris, 1500, ultimul rand.

Sita este de 51mm, grupul este de 60mm (diametrul exterior) la Millenium.

Nu vad cum un piston de metal asigura o stabilitatea mai mare a temperaturii... Confused Huh
Din contra, el absoarbe caldura din apa care patrunde in cilindru la ridicarea levierului, ceeace un piston de plastic nu face !
Daca as fi proiectant as face tot grupul din plastic, daca tehnologic nu ar fi alte neajunsuri si nu ar scadea fiabilitatea.
Sau macar as introduce o camasa de teflon in cilindru.

A fost editat ulterior, acum apare.
Gaggia Classic '15 12 bar/Lelit PL043MMI/Sita IMS Competizione 14 g, 641 găurele/Tamper custom made® 58,5 mm

Multumesc pentru corecție (60mm). Să lasăm topicul să fie de vânzare, vă rog. Pentru discuții constructive și alte soluții tehnice putem să ne mutăm pe topicul cu cafenea. Vă multumesc!

Am o întrebare, de ce il vinzi? Ma gândesc la un momendat sa imi iau un aparat cu levier.
Multumesc

Gaggia Evolution | K6

(28-12-2016, 16:02)Ciprian Wrote: Am o întrebare, de ce il vinzi? Ma gândesc la un momendat sa imi iau un aparat cu levier.
Multumesc

Gaggia Evolution | K6

Vreau să încerc și altceva...a trecut destul timp de cand îl am în posesie și îl controlez cu rezultate bune(măsor temperatura exterioară a grupului fapt care duce la rezultatele repetabile) și vreau să mai experimentez.

Salut, mishu! Tocmai incepusem sa ma uit pe ebay.it de variante de LP. Trimit pm sa te intreb unde il pot vedea.
Quamar Q13/75 E (de vanzare), Kinu M47, Magica
Ex: Lelit PL81T, La Pavoni

Vândut. Se poate închide. Preț final 1700 RON cu accesoriile incluse.

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)