• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Vand espressor Gaggia Pure si rasnita Gaggia MDF

Vand espressor Gaggia Pure si rasnita Gaggia MDF achizitionate in August 2013

Espressor-ul se afla in stare de functionare, insa picura atat pe la dus, cat si pe la teava de abur alternativ: in extractie picura pe la teava de abur, in frotare pe la dus. Espresso iese la fel de bun ca si acum 2 ani cand nu incepuse sa picure. Se vinde cu portafiltrul original, sita dubla si sita single nepresurizate. A avut aripioarele schimbate in service. Nu l-am mai folosit din Decembrie 2016 (cand a ajuns Brewtus). A fost recent decalcifiat de Nickso.
Rasnita se afla in stare buna: rasneste bine si pt espresso si pt V60. Si aceasta a fost recent curatata de Nickso.

Pret pt ambele: 700 lei
Espressor: 350 lei
Rasnita 400 lei (costa 675 lei noua in tabelul de reduceri)
[Image: c9f09bbea481c98f658c4fed6663040d.jpg][Image: 08678dae1c0e46715e8bc7ddc6606329.jpg][Image: 5f6ee4556feafa3034df85e083d35ac8.jpg][Image: 950205a408d1f04957a1e04014eaecfa.jpg]
Expobar Brewtus IV + ECM V-Titan 64, V60+Kinu M47

Valabil

Salut! Ma intereseaza espressorul Smile Cum facem?

(26-04-2017, 17:06)vladdooo Wrote: Salut, ma intereseaza espressorul. Cum facem? Portafiltru e din plastic?
Vand espressor Gaggia Pure si rasnita Gaggia MDF achizitionate in August 2013

Espressor-ul se afla in stare de functionare, insa picura atat pe la dus, cat si pe la teava de abur alternativ: in extractie picura pe la teava de abur, in frotare pe la dus. Espresso iese la fel de bun ca si acum 2 ani cand nu incepuse sa picure. Se vinde cu portafiltrul original, sita dubla si sita single nepresurizate. A avut aripioarele schimbate in service. Nu l-am mai folosit din Decembrie 2016 (cand a ajuns Brewtus). A fost recent decalcifiat de Nickso.
Rasnita se afla in stare buna: rasneste bine si pt espresso si pt V60. Si aceasta a fost recent curatata de Nickso.

Pret pt ambele: 700 lei
Espressor: 350 lei
Rasnita 400 lei (costa 675 lei noua in tabelul de reduceri)
[Image: c9f09bbea481c98f658c4fed6663040d.jpg][Image: 08678dae1c0e46715e8bc7ddc6606329.jpg][Image: 5f6ee4556feafa3034df85e083d35ac8.jpg][Image: 950205a408d1f04957a1e04014eaecfa.jpg]

Scuze, am fost plecat din Bucuresti. Ai PM

Espressorul rezervat pt RaduM
Sus cu rasnita!

M-ar interesa pe mine rasnita, iti trimit PM, multam.

Am eu un skerton, cum facem? Smile
Vad ca iti cauti una. Eu am modificat-o pe a mea pentru a o folosi cu o bormasina mica, la turatie mica, dar procesul este perfect reversibil.

650 lei pachetul

de actualitate

Salut,

Tot eu, stresu', [Image: wink.gif], iau eu rasnita, daca mai este de actalitate, bineinteles, spune-mi, te rog, cand si unde ne putem vedea?

Multam, Teo.

Cum îți spuneam în PM, Sunt interesat de espressor și rasnita

incercam sa rezolvam in weekend?

Pana la urma le ia Amonn, sa inteleg? As vrea sa stiu, nu de alta dar am unele socoteli de facut in directia asta, daca, totusi, imi dai mie rasnita. Sa inteleg ca abordarea lui Amonn a fost strict pe PM, pentru ca aici nu vad nici o interpelare.

Multumesc, Teo.

Da, Amonn m-a contactat pe PM. Incerc sa ajung la el in weekend sa le probeze.
Revin pe thread cand am un update.
Mersi.

Ammon mi-a scris prima data pe 5 Mai la 09:55 spunandu-mi ca e interesat, dar m-a intrebat si daca se poate proba. I-am raspuns pe 8 Mai (am fost plecat).
Weekendul trecut am fost plecat din nou, Ammon nu a mai dat nici el vreun semn asa ca am actualizat thread-ul.
Tu ai intervenit pe thread si ti-am raspuns pe PM. Pe urma a intervenit si Ammon si avand in vedere ca el m-a contactat primul si ca vrea si rasnita si espressorul i le-am rezervat lui.
Revin dupa weekend pe thread cu info despre finalizarea sau nefinalizarea tranzactiei.

Hehe, bine-bine, dar eu te-am cautat aici pe topic inca de pe 30.04, deci eu am cam fost primul. [Image: smile.gif])
Am avut discutia aia cu Skertonul si pe urma a ramas sa ma hotarasc din moment ce tu nu ai vrut sa iti dau Skertonul la schimb plus diferenta. Pana la urma eu am fost primul si cel care am revenit asupra deciziei dupa o perioada, nu? La fel ca si Ammon, numai ca el a fost dupa. [Image: tongue.gif]
Dar inteleg, si poate e de inteles, ca vrei sa le dai pe amandoua impreuna si nu pe bucati, cu toate ca topicul este ori-ori, ori pe bucati ori ca si set, deci...

*admin edit - lipire postari

Aha... aia e.... pana la urma, ciudat e ca imediat cum am pus eu ca o vreau, a doua oara, si-a exprimat dorinta si Ammon. Acum nu vreau sa fiu carcotas, dar chiar daca a fost inaintea mea pe PM, urmatorul post de dupa al tau in care ziceai ca e de actualitate este al meu cu dorinta clara de a cumpara, ce-i drept doar rasnita, nu tot pachetul. Adica daca ai postat ca e de actualitate inseamna ca nu te-ai inteles cu Ammon, eu ce sa inteleg, nu?
Pana la urma de vandut vinzi catre cine vrei, asta e clar, marfa ta, alegerea ta. Problema e ca din moment ce ai zis ca e de actualitate intelegerea cu Ammon e clar ca nu s-a facut, nu? cel putin nu din prima discutie.
In fine, spor la vanzare, ce sa zic.

Fiecare e liber sa caute oferta cea mai buna: de vanzare sau de cumparare

Vladdooo, eu sunt disponibil în weekend, sună-mă și ne vedem. Nu vreau sa întru înaintea nimănui, ultimul mesaj schimbat a fost sa las un nr de telefon pentru aranjarea unei întâlniri.. De aceea am și postat, anunțat ca l-am contactat pe Vladdooo în PM.
Am cerut câteva informații despre espressor și am solicitat o proba. Dacă totul iese ok la proba iau pachetul...

Recomandarile lui teo3 despre anunturile de vanzare si negociere, le voi muta pe topicul dedicat, acolo unde va invit de fiecare data cand aveti de adaugat ceva in acest sens. E mai elegant sa prezentati acolo un studiu de caz, cu link catre topicul incriminat, decat sa discutam pe un topic de vanzare.

De asemenea recomand ca pe viitor, cand mai sunt puse pe Marketplace pachete, sa se precizeze ca "vanzarea pachetului are prioritate" , in cazul in care se vand si separat.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Multumesc mult, foarte pertinent punctul de vedere. Deh, cu totii invatam in continuu, asta e clar. Smile

E subinteles ca pachetul are prioritate de vreme ce e prezentat cu discount fata de preturile individuale

Pachetul format din espressor + rasnita + tamper metalic a fost vandut lui Ammon pentru 700 lei
Ii urez sa se bucure de el
Se poate inchide, multumesc

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)