• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Vand accesorii barista

Se vand urmatoarele accesorii:
1. Latiera inox Concept Art 590 ml. Cumparata in decembrie si folosita de ~5 ori pana am trecut pe Toroid. Pret 55 lei.
2. Tamper aluminiu Ascaso cu 2 capete de 53mm / 57mm. Nefolosit. Pret 120 lei.
3. Baza tamper knock, plata, 58 mm, Concept Art. Cumparata in decembrie folosita 2 luni. Pret 90 lei.
4. Pahar test espresso Concept-Art, 30 ml / 60 ml. Folosit de exact 2 ori. Pret 15 lei.
5. Sita ridged 15 gr venita cu aparatul din semnatura, 58 mm, folosita cam o luna pana am trecut pe VST. Pret 20 lei.
6. Sita ridged 7 gr venita cu aparatul din semnatura, 58 mm, nefolosita. Pret 20 lei.

Accesoriile se inmaneaza in ambalajul original. Locatia: Bucuresti.

Pret in caz ca cineva este interesat de intreg pachetul: 300 lei. Dati PM cu numarul de telefon daca sunteti interesati de oricare accesoriu.
Ascaso Steel Uno PID, Mahlkönig VARIO

Reply
poti pune o poza cu lattiera? sau macar link cu una similara..
Gaggia Classic & Rancilio Silvia steamer, Hario Mini Mill, tamper Motta, Electric Grinder TBD!

Reply
n-am mai urmarit thread-ul, dar parca existau propuneri ca ofertele de vanzare sa le faca numai membrii forumisti cu un minim de activitate in forum!

nu as vrea sa fiu inteles gresit, sunt destui care considera ca ai dreptul sa ceri orice pret daca exista cumparatori dispusi etc.
doar din respect pentru colegi, imi pare ca preturi de 82-90% din cele ale produselor noi nu sunt cine stie ce afacere... mai bine astepti... vinerea neagra Smile 
sau cauti in situri de licitatii online;

Latiera inox Concept Art 590 ml:
http://www.caffea.ro/accesorii/barista/l...-ml-d.html
67 lei  (55 lei -> 82%)

am si eu asa ceva, mi-a placut ca semana cu ceva folosit cu eficienta pe GS/3-ul de la Dan Kehn;
mie nu mi-a reusit la inceput si mi-am luat 2 Motta Europa incomparabil mai bune - pentru mine;
acum il folosesc OK atunci cand lucrez cu 3 pitchere mai mari si culmea, jgheabul de turnare mai lat imi e foarte la indemana pentru ceva modelare in ceasca;
Bezzera STREGA (PID grup, dimmer pompa, dataloger), rasnita Macap M7 (900rpm), site IMS, Hario V60, prajitor DIY cu Artisan

Reply
Era o propunere la un moment dat sa nu se mai accepte anunturi fara poze (si nu link-uri).
Dar asta tine de Liviu el tre' sa decida.

PS Numarul de posturi e irelevant. Post huntingul e simplu de facut si aici nu se "pedepseste"  Big Grin
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
Dragilor, nu am nici cea mai mica intentie sa starnesc astfel de dezbateri. Va citesc, cand timpul imi permite, cu mare interes insa nu pot fi foarte activ pe acest forum. Mai mult, sfaturile si ideile dezbatute pe acest forum au contribuit foarte mult la decizia de a intra in acest grup select al espressomanilor in decembrie anul trecut cand am achizitionat aparatele din semnatura si o serie de accesorii, mai multe decat mi-ar fi trebuit si practic folosite extrem de putin sau deloc. Acum, daca exista reguli nescrise precum cea invocata mai sus, ma supun si il rog pe administator sa decida. Nu am nicio problema daca thread-ul este sters.

Reply
Nu-ti sterge nimeni topicul pentru atata lucru.
O poza "de grup" ai putea sa pui insa...  Big Grin

LE: Am fost intotdeauna impotriva unui numar minim de posturi pentru a acces in anumite sectiuni (la orice forumuri). Vechimea e mult mai importanta. Cum tu esti membru de anu' trecut ai dovedit ca nu esti doar o aparitie meteorica.
Acum pentru transparenta vanzarii cer de fiecare data cate o poza a cea ce se vinde. Nu esti obligat de regulament sa o postezi, dar daca nu o faci starnesti suficiente suspiciuni eventualilor membri interesati.
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
Am adaugat o prezentare personala in categoria dedicata. Smile
De asemenea revin si cu poze ale accesoriilor pe care doresc sa le vand.

Reply
(03-03-2015, 18:10)Ursu Wrote: Update la unele preturi...Am adaugat si o sita VST pe lista

Se vand urmatoarele accesorii:
1. Latiera inox Concept Art 590 ml. Cumparata in decembrie si folosita de ~5 ori pana am trecut pe Toroid. Pret 55 40 lei.
2. Tamper aluminiu Ascaso cu 2 capete de 53mm / 57mm. Nefolosit. Pret 120 100 lei.
3. Baza tamper knock, plata, 58 mm, Concept Art. Cumparata in decembrie folosita 2 luni. Pret 90 70 lei.
4. Pahar test espresso Concept-Art, 30 ml / 60 ml. Folosit de exact 2 ori. Pret 15 10 lei.
5. Sita ridged 15 gr venita cu aparatul din semnatura, 58 mm, folosita cam o luna pana am trecut pe VST. Pret 20 lei.
6. Sita ridged 7 gr venita cu aparatul din semnatura, 58 mm, nefolosita. Pret 20 lei.
7. Sita ridgeless VST 15 gr, nefolosita. Pret 130 lei (cumparata cu 25 lire transport inclus, de la Has Bean).

Pret in caz ca cineva este interesat de intreg pachetul: 300 lei. Dati PM cu numarul de telefon daca sunteti interesati de oricare accesoriu.

Reply
Ai PM
Prezent: Expobar Brewtus IV-R, MACAP M2D, Kinu M47, VST 15, Aeropress, French Press, Prajitor DIY
Trecut: GC PID (XMT7100+PT100), SW RS3

Reply
Salut. Ai PM
Expobar Office Leva EB-61 1 GR + Eureka Mignon + Hario Mini Mill + Concept Art:c.espresso, c.cappuccino + Latiera Motta 50cl + termometru lapte concept art+ IMS 16/20g +IMS E61 200IM

Reply
Sita ridgeless VST 15 gr si paharul de test espresso Concept-Art, 30 ml / 60 ml au ajuns la mine. Tranzactia a decurs excelent. Multumesc
Prezent: Expobar Brewtus IV-R, MACAP M2D, Kinu M47, VST 15, Aeropress, French Press, Prajitor DIY
Trecut: GC PID (XMT7100+PT100), SW RS3

Reply
(25-03-2015, 15:59)Ursu Wrote:
(03-03-2015, 18:10)Ursu Wrote: Nou update - au ramas disponibile cele de mai jos. Baza Concept Art a ajuns la Adonnis.

1. Latiera inox Concept Art 590 ml. Cumparata in decembrie si folosita de ~5 ori pana am trecut pe Toroid. Pret 55 40 lei.
2. Tamper aluminiu Ascaso cu 2 capete de 53mm / 57mm. Nefolosit. Pret 120 100 lei.
3. Sita ridged 15 gr venita cu aparatul din semnatura, 58 mm, folosita cam o luna pana am trecut pe VST. Pret 20 lei.
4. Sita ridged 7 gr venita cu aparatul din semnatura, 58 mm, nefolosita. Pret 20 lei.

Dati PM cu numarul de telefon daca sunteti interesati de oricare accesoriu.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)