Hello There, Guest! Login Register


Vand Tamper

#1
Baza este 100% din otel inoxidabil.
Dimensiunile sunt cele standard: 58mm diametru, 12 mm inaltime.
Greutatea este 450g
Se poate comanda si in alte dimensiuni.
Se realizeaza doar la comanda si dureaza aproximativ 7-10 zile.
Pretul este 80 lei. Predare personala in Bucuresti sau Ilfov.
Y!M xxxxxxxx
Tel 0xxxxxxxxx
Gaggia Classic, PID, OPV Mod, Rancilio Silvia Wand Mod
 
#2
manerul de textolit poti sa-l dai cu un pic de ulei dupa care sa-l stergi bine, asta o sa-l faca sa arate mai bine. incerca intai pe un rest de textolit si vezi daca-ti place ce iese. succes la vanzari.
 
#3
Multumesc, nu stiam.
De fapt de-abia azi l-am folosit prima data. Cu ocazia asta mi-am dat seama ce mare porcarie e cel de plastic.
Gaggia Classic, PID, OPV Mod, Rancilio Silvia Wand Mod
 
#4
tamperul de plastic venit cu aparatele gaggia e un soi de jucarioara care-i mai buna decat nimic. un tamper bun e alta mancare de peste...
 
#5
A luat cineva? Arata destul de bine, la un pret foarte ok, mai ales daca ai respectat upgrade-ul sugerat de Fane Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#6
Salut, n-a luat nimeni Smile
Am avut doar o comanda de 53mm, care nu a fost ferma, asa ca...
Oricum am dat cu ulei pe cel folosit de mine zilnic, cum sugera Fane si arata mai bine acum.
Pe cele scoase la vanzare o sa le las asa pentru a nu strica placerea clientului de a le unge singur.
Gaggia Classic, PID, OPV Mod, Rancilio Silvia Wand Mod
 
#7
se pare ca a fost buna sugestia mea. pune si o poza cu manerul finisat.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
#8
n-am apucat sa mai fac poze si la cel cu manerul finisat, poate o sa reusesc totusi.
pret de criza -> super tamper 69 lei!
Gaggia Classic, PID, OPV Mod, Rancilio Silvia Wand Mod
 
#9
Chiar ca pret de criza Smile Foarte foarte bun!

Daca ai un subler, ar fi ok sa indici diametrul exact, pentru ca sunt unele site ca VST-ul care cer un 58.4...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#10
pai ce am acum au exact 58mm
dar le fac si la comanda cu exact diametrul cerut de client Smile
Gaggia Classic, PID, OPV Mod, Rancilio Silvia Wand Mod
 
#11
Am cumparar eu un Tamper si este foarte bun si f bine lucrat.
Chiar merita cumparar daca nu aveti.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
#12
(20-07-2012, 20:53)Cosmin Wrote: Am cumparar eu un Tamper si este foarte bun si f bine lucrat.
Chiar merita cumparar daca nu aveti.

Asa este, primul tamper la pret special a plecat spre Timisoara.
Sa-l folosesti cu placere!
Gaggia Classic, PID, OPV Mod, Rancilio Silvia Wand Mod
 
#13
•dd1804 are mesageria privata dezactivată. Nu poţi trimite mesaje private acestui utilizator.
nu am cum sa-ti raspund la mesaj...
Gaggia Classic, PID, OPV Mod, Rancilio Silvia Wand Mod
 
#14
Pentru ca a debifat la inregistrare posibilitatea de a fi contactat de alti utilizatori. Ia vezi acum!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#15
SAlut, este acelasi pret pt un diametru de 58.4mm ?

Uite umpic de inspiratie pt manerele tamperelor: http://www.home-barista.com/marketplace/...42-30.html
Gaggia Classic & Rancilio Silvia steam wand + Fiorenzato T80 + Latiera Motta + Tamper Motta + PID controller + VST 15gr
 
#16
Liviu, e ok acum, merci
pcmarius, da acelasi pret.
Gaggia Classic, PID, OPV Mod, Rancilio Silvia Wand Mod
 
#17
Tocmai a ajuns si comanda mea (un tamper de 58mm si unul de 40,7mm). Sunt foarte multumit, recomand tuturor si multumesc inca o data Sorin!
[attachment=92]
Nuova Simonelli Aurelia
 
#18
A ajuns si tamperul meu de 58 mm la Botosani. Sunt foarte multumit de el, dimensiunea e buna pentru sitele mele nepresurizate pe care le-am luat de la mag-pro pentru Gaggia Classic. L-am dat cu putin ulei si imi place mai mult cum arata. Merci, Sorin.
 
#19
Multumesc si eu pentru aprecieri.
Gaggia Classic, PID, OPV Mod, Rancilio Silvia Wand Mod
 
#20
Posteaza pozele cu noile tampere .....
Gaggia Classic & Rancilio Silvia steam wand + Fiorenzato T80 + Latiera Motta + Tamper Motta + PID controller + VST 15gr
 
#21
La cererea lui Marius, poze cu noile tampere, cu dimensiuni care mai de care mai ciudate: 40,7; 53; 58,4; 59 mm. Maine pleaca spre voi.
Gaggia Classic, PID, OPV Mod, Rancilio Silvia Wand Mod
 
#22
Salutare!
Tocmai am achizitionat Tamber-ul meu de 53mm iar acesta arata fff bine!
Abia astept diseara sa-l pun la treaba! :-)
Vanzatorul este serios iar produsul este de calitate.
 
#23
Zici ca e review de pe okazii Smile))


Glumeam
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#24
Abia astept tamperul, sunt foarte faine.
Gaggia Classic & Rancilio Silvia steam wand + Fiorenzato T80 + Latiera Motta + Tamper Motta + PID controller + VST 15gr
 
#25
(14-09-2012, 13:53)Lyvyoo Wrote: Zici ca e review de pe okazii Smile))


Glumeam

pai chiar arata bine, merg pe post de bibelou Smile
Gaggia Classic, PID, OPV Mod, Rancilio Silvia Wand Mod
 
#26
Nu s-ar putea:

- manerul din alt material: lemn, aluminiu, sau cel mai bine, monobloc inox;
- forma manerului gen picatura, nu 'maciuca';
de exemplu:
tamper Bezzera 58mm cu maner metalic (monobloc?), 480g:
   
tamper Motta 58mm bubinga, maner 'picatura', 385g:
   

multumesc...
________________________________________________________________________________________
Strega_mod(esp32)/ MaraX_mod(esp32)/ Sette_270/ Macap_m7/ prajitor_fluid_bed_diy_(4Kg/luna)
 
#27
Momentan sunt in negocieri pentru maner de lemn. Mai discut si la forma sa ajung la un compromis intre utilitate si delicatete. Totusi eu prefer ceva mai solid, durabil.
De exemplu nu cred ca as putea folosi un maner cu forma picatura. Mi se pare prea mica suprafata de contact cu palma.
Gaggia Classic, PID, OPV Mod, Rancilio Silvia Wand Mod
 
#28
Asta de la Motta e f. comod si placut de folosit.
Din poza nu prea poti sa-ti dai seama, dar in realitate e super.
E mare, "ai pe ce pune mana"

[Image: img0438fw.jpg]
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
#29
desigur, toti amatorii de tampere doresc ceva robust, durabil;
dar multi doresc nu numai un tamper functional, ci si unul care care sa arate foarte bine, deci design ok si finisaj oglinda;
in ideea asta ziceam de maner de lemn lacuit/lustruit sau aluminiu, lustruit;

in ce ma priveste, sunt interesat, de 2 bucati cu maner lemn sau metal, cu baza plata, de 58,1mm si 58,4mm;
asta daca se poate da un termen rezonabil, altfel recurg la cele online accesibile mie, mai scumpe si in general, cu ceva sub 58mm ;(
(ok, Reg Barber, de ex., ofera la alegere pentru un anume maner, baze din inox, alama, cupru, la dimensiuni cu increment de 0.1 mm, dar totul, la un pret pe masura...)

offtopic, dar tot in zona accesorii barista: stie cineva un suport de tampare la un pret rezonabil; oferta online mi se pare nejustificat de scumpa, cat or fi acestea, articole...de lux!
________________________________________________________________________________________
Strega_mod(esp32)/ MaraX_mod(esp32)/ Sette_270/ Macap_m7/ prajitor_fluid_bed_diy_(4Kg/luna)
 
#30
saptamana viitoare revin cu un raspuns si daca e pozitiv sper sa pun si poze cu manere de lemn. exista totusi posibilitatea sa vin si cu alte preturi (cel putin asa mi s-a dat de inteles). sper sa ma incadrez in limitele 69-79 lei.
Gaggia Classic, PID, OPV Mod, Rancilio Silvia Wand Mod
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)