• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Vand Mahlkoenig Vario Home

Râșnița a fost cumpărată prin intermediul acestui forum, la data de 17.09.2015, cu reducerea de rigoare, la pretul de 1800 lei și se află  încă în garanție până pe data de 17.09.2017.
La scurt timp după ce am cumpărat-o, râșnița a fost trimisă în service (la Partener Coffee Services) și a fost calibrată pentru espresso, deoarece din fabrică nu măcina suficient de fin pentru espresso.
Râșnița a fost folosită în regim casnic, cu o medie de 6 shot-uri pe zi.
Pe data de 27.02.2017 a fost trimisă din nou în service, unde i-a fost schimbată cureaua de transmisie. Râșnița cu cureaua de transmisie nouă a fost folosita pentru a măcina 400g de cafea, după care am început să folosesc noua rășniță (acesta fiind și motivul pentru care o vând).
Prețul de vânzare este 1350 de lei, negociabil.
Folosesc: Expobar Brewtus IV | Mazzer Major | IMS 14/20 | tamper Concept Art/[Joe Frex] dinamometric | Latiera Motta Europa 50 cl
Am folosit: Mahlkoenig Vario Home

Salut, eu as fi interesat, daca este valabil anuntul, putem discuta pe mail: bogdandanciu111@gmail.com
Lelit PL41TEM, Lelit PL 043 MMI, Rancilio Epoca, Lelit Tamper 58, Motta Tamper 58 etc.

Rășnița a ajuns la colegul Bogdan D.
Prețul final a fost 1080 lei, cu transportul asigurat de cumpărător.
Se poate închide.
Mulțumesc.
Folosesc: Expobar Brewtus IV | Mazzer Major | IMS 14/20 | tamper Concept Art/[Joe Frex] dinamometric | Latiera Motta Europa 50 cl
Am folosit: Mahlkoenig Vario Home

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)