Hello There, Guest! Login Register


Vand Mahlkönig Vario

#1
Se vinde Mahlkönig Vario achizitionata tot dp forum . Se prezinta foarte bine ,putin folosita.

Pret 1300 Ron .
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#2
Sry , am uitat . Tel 0xxxxxxxxx
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#3
In general ajuta cand vinzi ceva sa pui si poze. Poate vede cineva pozele, saliveaza si o ia Tongue .
 
#4
Ajuta doar pe site-uri gen o.x.ro samd. Aici cred ca știm despre ce este vorba. Si daca nu știi cred ca ai totul la îndemână sa poți să-ți faci o idee despre produsul cu pricina. Se putea mentiona motivul vânzării. Evident daca are vreo problema estetica este bine de menționat; altfel... spor la vânzare; este un produs bun, la un preț la fel de bun. Cine il va achiziționa nu-i va părea rău.
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
#5
Mi-am schimbat job-ul si nu mai am timp . Nevasta bea cafea la pliculet etc . De doua luni stau pe dreapta . Mi-am achizitionat un automat , am vandut Lelitul si mai am rasnita . Se preziNta si functioneaza ca noua .
Regret enorm dar asta e viata Smile
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#6
Salut! Când e fabricată rasnita? Tu de cand o ai? Pretul este fix? Multumesc!
 
#7
Pentru orice fel de intrebare , sunati-ma va rog .
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#8
Totusi Adrian, niste informatii suplimentare despre rasnita pe care vrei sa o vinzi ar fi binevenite: atat pentru informare cat si pentru transparenta.
Cand si cum a fost achizitionata rasnita? "... e ca noua..." Adica mai are garantie? Daca nu, din ce an e? A fost achizitionata prin intermediul forumului cu discounturile aferente sau a fost achizitionata de la un utilizator de pe forum?
Si eu sunt interesat dar trebuie sa am un mijloc minim de comparatie: intre rasnita pe care vrei sa o vinzi si cea care se vinde noua in magazin (cu garantie si toate alea).
Apreciez anticipat raspunsul.
Lelit Elizabeth | Fiorenzato AllGround | Kinu M47
Ex: La Cimbali M21S Junior | Gaggia Classic 
Eureka(Nuova Simionelli) Mondial | Porlex Mini.
 
#9
Offf , am zis sa ma sunati Smile)

Vario Home , fabricatie 11.2011 , achizitionata de la un coleg forumist .
Anterior s-o vanda a schimbat motorul + cutitele la Vario in fabrica . Nu are garantie dar se prezinta ireprosabil din toate punctele de vedere . Diferentele intre modele nu le stiu , dar te poti intresa .... nu cred ca sunt sesizabile.
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#10
Bun...se clarifica lucrurile. Pai avand in vedere ca una noua e 1700 lei, pentru aceasta, chiar intr-o stare ireprosabila fiind, eu as da 1000 lei.
Lelit Elizabeth | Fiorenzato AllGround | Kinu M47
Ex: La Cimbali M21S Junior | Gaggia Classic 
Eureka(Nuova Simionelli) Mondial | Porlex Mini.
 
#11
(24-12-2014, 13:02)Adrian86 Wrote: Offf , am zis sa ma sunati Smile)

Vario Home , fabricatie 11.2011 , achizitionata de la un coleg forumist .
Anterior s-o vanda a schimbat motorul + cutitele la Vario in fabrica .  Nu are garantie dar se prezinta ireprosabil din toate punctele de vedere . Diferentele intre modele nu le stiu , dar te poti intresa  .... nu cred ca sunt sesizabile.

Rasnita a fost a mea ! 
Am luat-o de la importatorul din Romania , am folosit-o doar cateva luni si am facut upgrade la K30 . 
Pe atunci nu existau reduceri pentru forumisti , dar pretul a fost ca cel de afara .
In garantie fiind , a mers la fabrica unde i-au schimbat motorul si cutitele . Dupa ce a venit acasa nu am mai folosit-o deoarece aveam  , prin amabilitatea lui Marian Alexe de la Coffee Shop , in probe , un K 30 . 
Initial nu am vrut sa o vand . Am zis ca o pastrez , ca rezerva , pentru cazul in care s-ar intampla ceva cu K-ul . 
Anul acesta , prin vara , m-am hotarat sa o dau deoarece ocupa locul degeaba . 
Practic am vandut o rasnita  ca si noua , cu zero ore de functionare . 

Acesta este istoricul rasnitei pana prin luna iulie , august 2014 , cand a mers la noul proprietar . 
L-am asigurat la acea data , stiind ce vand , ca in cazul in care va constata orice fel de defect , deficienta etc... ii voi restitui banii integral . Nu a fost cazul ! 

Daca si Adrian86 are grija de aparate , la modul in care am eu , atunci rasnita ar trebui sa fie In perfecta stare  , tinand cont si de  numarul foarte mic de ore de functionare .

Postul meu vine ca o precizare , pentru ca potentialii clienti sa aiba o trasabilitate a parcursului acestei rasnite , scoasa la vanzare din nou .
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
#12
OK Radu. Tu cu cat ai vandut-o?
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
#13
(25-12-2014, 02:42)amarok Wrote: OK Radu. Tu cu cat ai vandut-o?

Cu pretul corect , cred si am avut mai multe solicitari intr-un timp foarte scurt  ! 
Am vandut-o celui care a raspuns primul anuntului . 
Dpmdv , o astfel de rasnita , bine intretinuta si cu un grad redus de uzura , nu pierde mult la revanzare .
Intra in categoria bunurilor cu durata mare de viata si cu posibilitatea unei folosiri indelungate . 
De aceea apar si foarte rar la vanzare . 

Oricum , pretul actual va fi cel agreat de cumparator si  de vanzator deopotriva .
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
#14
Eu am intrebat pentru a vedea evolutia pretului si sa nu uitam ambii participanti la vanzare sunt membri ai acestei comunitati si amandoi trebuie ajutati. Daca tu ai dat-o sub acel pret nu e chiar ok ca viitorul vanzator sa ceara mai mult pe ea. Daca o vindea in piata era treaba lui, dar aici nu chiar.  Huh
Pe de alta parte sa oferi 1000 lei pe un vario e undeva aproape de (...)  Big Grin
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
#15
Sold ! Se poate inchide.
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)