• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Vand Lelit PM41EM nou

am primit cadou un espressor Lelit Pm41em cadou. are garantie 2ani. nu stiu sa l folosesc...nu am timp pentru a-mi bate capul cu el
..am incetcat dar mi se pare ca este pt. profesionisti si cunoscatori.
pretul este de 1500 ron.

PM41EM nu exista. In schimb exista PL41EM Smile
Nou se poate cumpara la 1 662,50 lei (+ sita blind cadou).
Lelit PL41TEM + Mazzer SJ + Porlex Hall + Lelit Tamper Inox PL100 + Tamper Dinamometric Concept Art 57,5 mm

(30-09-2014, 00:30)kum Wrote: PM41EM nu exista. In schimb exista PL41EM Smile
Nou se poate cumpara la 1 662,50 lei (+ sita blind cadou).

scuze PL 41 EM...am primit si sita blind la el!
Dupa cum am spus..l am primit cadou luna aceasta.am facut cu
el aprox.10 cafele. Are garantie 2 ani incepand cu 14 sept.luna aceasta.
Pt.mine e prea mult acest espressor. Nu am timp si nu ma pricep sa fac cafea cu el daca sotul nu este acasa!
M-am hotarat sa-l vand cu 100 ron mai putin decat pretul lui, pt ca nu merita sa-l tin doar ca o bijuterie in bucatarie...Smile

Este dreptul tău de a-ți evalua proprietatea ,dar dacă într-adevăr vrei să scapi de el, va trebui să mai scazi prețul.
Expobar Brewtus IV-R | Mahlkonig Vario | Tamper dinam. Concept-Art | GC CBR-101

alado' pid='17528' dateline='1412070790']
Este dreptul tău de ați evalua proprietatea ,dar dacă într-adevăr vrei să scapi de el, va trebui să mai scazi prețul.
[/quote]

sa inteleg ca esti interesat?
Ti se pare mult un espressor nou cu garantie 2 ani si ambalat? atata doar ca l am incercat si m-am convins ca nu-i pt.mine? Cine cunoaste si are nevoie de un Lelit PL41 EM va face o afacere buna sa-l cumpere de la mine Wink

Colegul incerca sa te ajute. Si eu sunt de aceeasi parere: daca as vrea acelasi obiect, nu cred ca 100 lei fac diferenta. Se prea poate sa fie un potential cumparator, dar care sa vrea alt model, usor diferit. Pretul il poate convinge sa accepte un model cu optiuni diferite.
(ca idee, pastrand proportiile, nici o masina noua de 16.000 de eur nu o vei vinde a doua zi cu 15.000 eur... din aceleasi considerente)

In fine, asa cum ti-a si scris, e dreptul tau sa ceri cat vrei. Timpul va dovedi cine are dreptate.
PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Calul de dar nu se cauta la dinti dar eu m-as oftica tare de-as primi asa cadou. Inca ceva dotari la el si se dadea pe sub mana la pretul asta. Si unde mai pui ca se apropie si vinerea cu reducerile.
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe

Daca abia l-ai primit cadou (sub 14 zile) il poti returna.

(30-09-2014, 16:48)Mihai L Wrote: Colegul incerca sa te ajute. Si eu sunt de aceeasi parere: daca as vrea acelasi obiect, nu cred ca 100 lei fac diferenta. Se prea poate sa fie un potential cumparator, dar care sa vrea alt model, usor diferit. Pretul il poate convinge sa accepte un model cu optiuni diferite.
(ca idee, pastrand proportiile, nici o masina noua de 16.000 de eur nu o vei vinde a doua zi cu 15.000 eur... din aceleasi considerente)

In fine, asa cum ti-a si scris, e dreptul tau sa ceri cat vrei. Timpul va dovedi cine are dreptate.

apreciez sfaturile voastre....insa un potential cumparator ar veni cu o oferta! Smile

(30-09-2014, 19:01)Rivers Wrote: Daca abia l-ai primit cadou (sub 14 zile) il poti returna.

Nu stiam...daca aflam mai repede il returnam .
Insa, cam 2sapt.mi a cam luat sa mi dau seama ca nu-i pt.mine Smile

(30-09-2014, 19:01)Rivers Wrote: Daca abia l-ai primit cadou (sub 14 zile) il poti returna.

Nu stiam...daca aflam mai repede il returnam .
Insa, cam 2sapt.mi a cam luat sa mi dau seama ca nu-i pt.mine Smile

Mai este valabil anunțul?
Gaggia Classic, Porlex Tall, Aeropress, Tamper Lelit Pl100

(29-09-2014, 22:07)Doina Wrote: am primit cadou un espressor Lelit Pm41em cadou. are garantie 2ani. nu stiu sa l folosesc...nu am timp pentru a-mi bate capul cu el
pretul este de 1500 ron.
Salutare pretul final care ar fi? Mulyumesc
Gaggia Classic, Tamper Motta, Milk Jug 0,35ml, rasnita Iberital Challange, teava abur Silvia V1, sita nepresurizata, cantar Dimond 0-200 gr, to be continued

Sunt curios care este pretul final.

(09-10-2014, 00:59)basu79 Wrote: Mai este valabil anunțul?

Buna...da, mai este valabil

(11-10-2014, 12:03)diabloviciu Wrote:
(29-09-2014, 22:07)Doina Wrote: am primit cadou un espressor Lelit Pm41em cadou. are garantie 2ani. nu stiu sa l folosesc...nu am timp pentru a-mi bate capul cu el
pretul este de 1500 ron.
Salutare pretul final care ar fi? Mulyumesc

Buna
pt tine ca esti din Oradea ultimul pret este 1450ron.

Espressorul l-am vandut!
Smile

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)