Hello There, Guest! Login Register


Vand Lelit PL 41 TEM

#1
Vand Lelit PL 41 TEM cumparat oct. 2012, folosit pt 1, maxim 2 espresso / zi. A functionat cu apa de la filtru cu osmoza (deci apa distilata  Big Grin  ) apoi cu Bucovina.
Arata impecabil si functioneaza f. bine.
In oct. 2017, prima interventie, asupra lui, a trebuit sa schimb garnitura de la grup, asa ca l-am dus la o revizie la dl. Liviu, la piese-espressor.ro  Incredibil dar nu avea deloc depuneri de calcar. (se vede in poze)

Bonus - sita de dus IMS nefolosita si o sita oarba.
Pret: 1.000 lei.
Motivut vanzarii: Expobar  Smile
Pozele de la revizie si istoricul lui AICI 
Se poate vedea / testa in zona Piata Muncii / Piata Alba Iulia.
Modalitate de contact: PM[Image: H3J8XNR.jpg][Image: cgHq09w.jpg][Image: QnRiMSJ.jpg][Image: Oj9S9ou.jpg][Image: 8zUxW7M.jpg]
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
#2
Salut. Ma intereseaza pe mine espressorul. Il poti rezerva pana sambata, cand as putea veni sa il vad?
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#3
(17-10-2017, 23:03)nickso Wrote: Salut. Ma intereseaza pe mine espressorul. Il poti rezerva pana sambata, cand as putea veni sa il vad?

OK, rezervat pana duminica (sambata sunt plecat din Buc, ajung seara acasa)
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
#4
Mai este valabil pana la urma?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
#5
Daca zice ca e rezervat pana duminica ma găsesc ca nu e valabil pana atunci când cel care a rezervat îl testează, așa cum zice, și se hotărăște dacă-l cumpara sau nu. Abia după, in cazul in care nu-l vrea, o sa devină iar valabil anunțul. Simplu, nu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
#6
Salut,

Dupa ziua de Duminica, daca nu il vinzi, ma inscriu si eu pe lista de asteptare.

Multumesc,
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm
 
#7
Nu va grabiti, peste 2 saptmani maxim ajunge comanda de expobar brewtus iar toti cei cu lelit il vor vinde. O parte o sa vanda prietenilor, insa multi o sa puna anunt pe forum. E un prilej bun pt a cumpara un espressor cinstit.
 
#8
Am fost plecat din Buc. nu am putut sa raspund.
O sa anunt in seara asta daca mai este valabil anuntul sau s-a vandut.
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
#9
Te rog explica un pic ca sunt curios

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
#10
Lasa ca explic eu. Espressorul a ajuns la mine, la pretul solicitat. Multumesc Sorin!!
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#11
Sa il stapanesti sanatos @nickso !
Unele lucruri in contact cu prostul ... nu functioneaza!

Bezzera Unica PID MN + rasnita Bezzera BB005 TM, IMS Competition, latiera Motta Europa, tamper Motta 58mm ... si multa apa plata Bucovina
 
#12
Smile Multumesc.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#13
(19-10-2017, 20:03)nickso Wrote: Lasa ca explic eu. Espressorul a ajuns la mine, la pretul solicitat. Multumesc Sorin!!

Multumesc si eu  Smile
Sunt convins ca dupa ce trece prin mainile tale, o sa dea tot ce poate el  Smile

Deci se poate inchide.
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
#14
Extractii reusite.
 
#15
De maine eu o sa incerc niste "extractii" la ibric, sau pe la prieteni vreo 3 saptamani  Big Grin
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)