• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Vand HX MetalNova Vittoria Express

Cum spune si titlul, vand un HX foarte frumos si pus la punct in adevaratul sens al cuvantului.
Thread-ul de prezentare: http://www.espressoman.ro/forum/Thread-M...Express-HX
Atasez poze cu HX-ul, precum si cateva secvente din operatiunea de servisare.

Totul a inceput dintr-o simpla curiozitate care se pare ca a devenit pasiune.
Astfel, desi nu sunt tocmai tehnic si doritor de maini murdare, imediat cum am primit aparatul, l-am desfacut, l-am servisat, l-am curatat piesa cu piesa ( schimbat si garnituri, inclusiv si cea de grup ) si acum il vand unui pasionat, doritor de stabilitate si extractii reusite. Aparatul l-am pregatit ca si cum l-as tine pentru mine, fara nicio exagerare.
Ofer impreuna cu HX-ul doua site, una single si una double.
Portafiltrul este cu picurator single.
Precizez ca sita mea dubla nu este tocmai indicata pentru un dus de grup coborat cum are Metal Nova, respectiv recomand folosirea unor site cat mai adanci si de preferat, duble... Atentie insa sa incapa in PF.
Pompa este vibratoare.
OPV-ul este unul de calitate si foarte usor de reglat, nefiind necesara desfacerea de piese ca la un Classic de exemplu.
Impreuna cu manometrul meu DIY, am reglat presiunea de extractie la aprox. 10 bar.
Nu necesita racordare la reteaua de apa, are vas in spate, mascat de tabla de inox de deasupra, care este usor de indepartat pentru refill.
Singurul defect este modul de indicare a manometrului boilerului, conform ultimei poze atasata.
Acesta are pozitia respectiva cand este in stare de repaus.

Pret: 2200 lei negociabil.

Attached Files Thumbnail(s)

ECM Giotto HX/Expobar Office Pulser, Quamar M80 Electronic/Mahlkoning Vario Home I, tamper dinamometric Concept Art, La Marzocco Strada 18g

S-a dat, multumesc.
ECM Giotto HX/Expobar Office Pulser, Quamar M80 Electronic/Mahlkoning Vario Home I, tamper dinamometric Concept Art, La Marzocco Strada 18g

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)