• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Vand Gaggia Baby

Gaggia Baby model ER0249r1 in perfecta stare de functionare, boilerul curatat. Vine cu site single si double, oarba, garnitura grup si surub dus noi.
Pret 200 lei.

foto

Eticheta

Attached Files Thumbnail(s)

Brasilia Club;Gaggia Espresso; Quamar T80
Ex: Saeco Poemia, Gaggia Color, Dip DK30.

Salut. Din ce an este? Modelul pare din 90 iar seria începe cu 93. Are vreo legătură?
Care este povestea lui?
Dip Dks65 || Nuova Simonelli Oscar 

Modelul figureaza Baby '86. Concret nu stiu din ce an e. L-am luat de pe olx pt un prieten acum o luna si ceva. Arata f. bine, grupul curat, sita curata, surubul cu urme desfacere - semn ca a fost curat periodic - si boilerul cu f. putin calcar. Boilerul din aluminiu cred ca e cu cel putin 50% mai mare ca cel de clasic si e rotund si in interior. Are valva cu 3 cai, solenoida pentru abur si presostat pentru nivelul de apa. Suruburile din interior nu pareau umblate cand l-am desfacut eu. Intre timp prietenul s-a razgandit iar eu mai am 2 bucati de gaggia piduite.

M-ar interesa, sa îl iau la serviciu, însă mi-ar plăcea sa îl vad înainte.. Nu pentru starea de întreținere și pentru a vedea dacă îmi place cum este construit. Ai vreun drum la București în perioada următoare? Smile
Ceva poze de la curățare mai ai?
Dip Dks65 || Nuova Simonelli Oscar 

Sapt. viitoare sunt cateva zile in Bucuresti. Parca am o poza cu boilerul.

poze

Attached Files Thumbnail(s)

S-a dat (200). Se poate inchide.

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)