• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Vand Bezzera Magica nou, garantie 2 ani

Buna ziua!

Ofer spre vanzare expressor Bezzera Magica, cumparat in urma cu 2 zile, de la importator cu garantie 2 ani. Cum ideea cadoului nu a fost apreciata, pentru linistea mea il ofer spre vanzare cu discount.

Pachetul cuprinde in plus un portafiltru fara fund Bezzera si un tamper Motta 9 bar.

Pretul este fix si este 1000 E, insemnand un discount de aproximatic 25%.

Multumesc!

Attached Files Thumbnail(s)

Nu poti returna espressorul? Au trecut totusi 2 zile de la achizitie.
Care model este? Din cate stiu sunt 2 modele de Magica.
Isomac Venus + PID Auber // Eureka Mignon // Tamper Motta Bubinga // Tamper dinamometric L-Beans // Site La Marzocco-7g, Bezzera-14g si VST-15g // Latiera Espro Toroid

A fost primit cadou,sau are vreo hiba?
Tentant este.Apropo ce model este ?
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario,tamper Lelit 58 mm,sita VST 18 grame,pahare test espresso Concept-Art, ,sita blind,latiera 350 ml Concept-Art.

A vrut sa si-l faca singur cadou, sub pretextul ca il facei consoartei, care a zis pas, ce nu e clar ? Big Grin

@renatoa Smile))
@organon daca avea hiba il duceam la garantie sau il schimbam, nu?!
@manu nu cred ca poate fi returnat, o sa intreb maine, dar nu cred avand in vedere ca am desfacut tipla de pe el ca sa fie vazut in toata splendoare lui.

NB: Eu nu stiu sa fie mai multe modele de Magica, pe cutie scrie ca a fost fabricat anul acesta in octombrie daca ajuta cu ceva in stabilirea versiunii.

Sincer ,daca asi avea bani l-asi lua.Dar...,fara bani nu pot discuta de dar.Asta este cat se poate de clar.Oricum oferta este cat se poate de generoasa.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario,tamper Lelit 58 mm,sita VST 18 grame,pahare test espresso Concept-Art, ,sita blind,latiera 350 ml Concept-Art.

@pingus: ai putea sa-l faci cadou unui espressoman amarat ca si asa e craciunul. ce frumos ar arata sub brad si portafiltrul naked in loc de stea
LaSpaziale S9 EK, Quamar Q13E, Porlex Mini...

Apreciez rima. Ca sa fiu sincer nu as fi eu asa generos, dar la diferente mai mici cred ca toti preferam sa il luam direct din magazin... Big Grin

@dobro Asa i-am spus si eu sotiei... Big Grin

Versiunile sunt S MN si S MN PID. So, ce avem noi aici? Desi poza de S MN PID nu are nici goagal.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

S MN simplu

discount-ul e undeva la 18%, nu 25%
perfectespresso.ro
Expobar Brewtus IV + Kinu M68

13% dar si asa aparatul este nou. Au inceput sa se agite spiritele aici pe forum Big Grin  si se fac calcule- bani pentru sarbatori vs espressor.
Isomac Venus + PID Auber // Eureka Mignon // Tamper Motta Bubinga // Tamper dinamometric L-Beans // Site La Marzocco-7g, Bezzera-14g si VST-15g // Latiera Espro Toroid

Excelent aparat, pacat ca nu-l poti pastra... Sad
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101

Poate ii face si lui Profitecu zambre.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Daca pui la socoteala tamper-ul si portafiltrul e 18% Smile
Expobar Brewtus IV + Kinu M68

@manu noi nu ne-am baut cafeaua: tu nu ai considerat accesoriile, iar eu m-am raportat la 1000. Vladdooo are dreptare, rectific reducerea este de 18,24 Smile
Gaggia Classic, Mahlkonig Vario

Ca sa nu pierzi prea mult, il poti returna cu siguranță în cele 14 zile legale ca aproape orice lucru cumparat online , de la haine la aparatura. Cu exceptia lenjeriei intime Smile
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Si ce te faci daca de nerabdare m-am dus personal in showroom sa il ridic?

(21-12-2015, 21:10)PINGUS Wrote: Si ce te faci daca de nerabdare m-am dus personal in showroom sa il ridic?
Nu e mai simplu sa le dai un telefon, sa vorbesti direct cu ei?...
Good coffee forever! LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E

Salutari,
Daca mai e disponibil as fi eu interesat, ai PM

Problema rezolvata. Multumesc!
Achizitionat de Ciprian. Sa il foloseasca cu placere!

Pret final, cf. regulamentului?
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Pretul este cel mentionat, 1000 e tot pachetul.

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)