Hello There, Guest! Login Register


Vand Bezzera BZ07S DE PID

#1
Din dorinta de a aduce o schimbare majora in tehnica espresso'ului extras la mine acasa am decis sa ma despart de urmatoarele:

Bezzera BZ07S DE PID , HX cu dozare electronica ( si manuala ) si control de temperatura PID

espressorul vine cu portafiltru standard dar si cu unul bottomless. filtrele originale 15 si 7 gr , tamper Bezzera cu suport de tampare si o latiera Motta Europa 35 cl

a fost folosit in principal cu Bucovina si filtru osmotic universal pentru dedurizarea apei.

Cumparat cu factura de la importator acum 45 zile

Astept o oferta corecta

poze la cerere ( masina e ca noua )

C.
Londinium I , HG One, IMS competizione 17 &7 gr, tampere hand made 58.4 & 41 mm, Hario VST-200, Motta 35 &50 cl, Espro Toroid 35 cl, Hario Coffee Syphon, Fiftyeight Cups.
 
#2
Cred ca te-ar ajuta daca ai sugera un pret. Parerea mea..
 
#3
Si niste poze in topic
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#4
Googalescu estima pretul de nou (in martie ac era o oferta locala de lichidare stoc) la putin peste 1000 Euro. Modelul pare sa nu se mai fabrice.
Daca e in stare buna de functionare un pret corect, as zice eu, ar fi de 800 Euro.
E doar o estimare, nu ma intereseaza modelul.

LE: Acelasi googalescu il da la pret de nou (teoretic) 1050 euroi.
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
#5
     Pentru obiectele cu pricina am platit in 14.10.2014 suma de 5.206,75 lei ( incluzand reducere ).

     20% este in acest caz o devalorizare corecta ( IMO ).

     Pretul cerut de mine este 4.165,4 lei sau contravaloarea in euro a acestei sume.


     Sper ca reusesc sa atasez niste poze : Instalatia cu accesoriile descrise, sita 7 gr, sita 17 gr ( am uitat sa folosesc cea originala )

     Respecte

     C. 


Attached Files Thumbnail(s)
               
Londinium I , HG One, IMS competizione 17 &7 gr, tampere hand made 58.4 & 41 mm, Hario VST-200, Motta 35 &50 cl, Espro Toroid 35 cl, Hario Coffee Syphon, Fiftyeight Cups.
 
#6
        Vandut.

        C.
Londinium I , HG One, IMS competizione 17 &7 gr, tampere hand made 58.4 & 41 mm, Hario VST-200, Motta 35 &50 cl, Espro Toroid 35 cl, Hario Coffee Syphon, Fiftyeight Cups.
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)