Hello There, Guest! Login Register


VAND Aparat cafea Nespresso ZENIUS ZN100

#1
De vanzare un aparat de cafea profesional nou marca Nespresso ZENIUS ZN100.

Este nou, n-a fost folosit, este inca in cutia sa originala, vine cu factura si garantie 1 an incepand din data de 14.05.2012

PRET editat: 1000Ron

Specificatii:

Power : 1560 W
Pressure : 19 bar
Dimensions : 19 x 40 x 31 cm (WxDxH) (W x D x H)
Tank capacity : 2.30 litre
Weight : 7 kg

Functionalities :

• Ristretto, Espresso, Lungo coffees, as well as hot water, are prepared at the touch of a button
• Intuitive and professional ergonomy, allowing the preparation of recipes in a tall glass
• Pivoting cup support
• Manual capsule insertion and ejection
• The fast heat up allows the machine to be ready in approximately 35 seconds.
• Fast hot water: 250 ml/min at 92°c
• High quality materials have been chosen to ensure the robustness and durability of the internal and external components of Zenius.
• Aluminum side panels
• The auto power off allows a 0 energy consumption when the machine is not being used.
• Machine connected to the network*
• No direct water connections
• Removable container of water with a capacity for 2.3 liters
• Used capsules container capacity: 25
• Recommended number of users: 10 or more

PRET editat: 1000Ron
 
#2
E bun? Ce tipuri de cafea se pot prepara?
Rasnite: La Cimbali Junior, PeDe Dienes, BeHa, Leinbrock's Ideal
Espressor: Gaggia Evolution cu OPV si PID
 
#3
Aparatul nu a fost folosit deloc, nu-mi pot da cu parerea despre calitatea cafelelor.
Iar legat de tipurile de cafea, cum am mentionat si mai sus din carticica aparatului: Ristretto, Espresso, Lungo coffees, as well as hot water, are prepared at the touch of a button.
 
#4
E bun? Ce tipuri de cafea se pot prepara?
Cred ca e bine sa mai astepti ca e anuntat un DB cu PID pentru RO in august.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#5
(27-06-2012, 00:12)baloozzy Wrote: Cred ca e bine sa mai astepti ca e anuntat un DB cu PID pentru RO in august.

Cam la ce pret o sa fie? Merge si cu capsule?
In august s-ar putea sa plec in concediu si as vrea sa-l iau cu mine.
 
#6
(27-06-2012, 00:35)Evolution Wrote:
(27-06-2012, 00:12)baloozzy Wrote: Cred ca e bine sa mai astepti ca e anuntat un DB cu PID pentru RO in august.

Cam la ce pret o sa fie? Merge si cu capsule?
In august s-ar putea sa plec in concediu si as vrea sa-l iau cu mine.

Din cate am citit merge doar cu capsule.
Iar pretul de 1600Ron este putin negociabil.

(27-06-2012, 00:12)baloozzy Wrote: E bun? Ce tipuri de cafea se pot prepara?
Cred ca e bine sa mai astepti ca e anuntat un DB cu PID pentru RO in august.

Cum am zis si mai sus, din pacate nu am incercat nicio cafea facuta de acest aparat.
Te-as ruga sa-mi explici putin mai detailat legat de spusele tale: "DB cu PID in RO".
Multumesc anticipat
 
#7
Capsule pentru Ristretto se gasesc in RO ?
Vario + Gaggia Classic "tunat" la 9 bar, PID si teava Rancilio + VST 18g
 
#8
(27-06-2012, 10:06)mokele1513 Wrote: Capsule pentru Ristretto se gasesc in RO ?

Cei de la Brands International se ocupa de distribuirea capsulelor de cafea pentru aparatele Nespresso, precum si de aparatele Nespresso. Dar mai mult ca sigur se pot gasi capsule de cafea si la alti distribuitori.

In Link-ul de mai jos aveti unele sortimentele de cafea care se pot prepara cu acest aparat, nu va pot confirma daca sunt singurele sau mai exista si altele.

http://www.espressocafe.ro/cafea-monodoz...cturer=161

Aveti si o scurta prezentare a aparatului aici:
http://www.nespresso.com/pro/zenius/#/intro
 
#9
Ca un sfat - e si 1850 in anumite magazine din Ro, deci ai de lasat mai mult la pret daca vrei intr-adevar sa-l dai. Ideea este ca in cazul espressoarelor clasice, pretul variaza in functie de carcateristicile sale, termostate electronice, manometre, materialul, tipul si marimea boilerului, etc. La un espressor pe capsule nu e mare diferenta ca iti iei unul nespresso de 450 lei sau unul de 1800, caci sunt aproximativ identice, in afara unui rezervor de apa mai mare. De aceea si in cazul Dolce Gusto nu difera mai nimic concret intre multiplele variante.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#10
(27-06-2012, 13:18)Lyvyoo Wrote: Ca un sfat - e si 1850 in anumite magazine din Ro, deci ai de lasat mai mult la pret daca vrei intr-adevar sa-l dai. Ideea este ca in cazul espressoarelor clasice, pretul variaza in functie de carcateristicile sale, termostate electronice, manometre, materialul, tipul si marimea boilerului, etc. La un espressor pe capsule nu e mare diferenta ca iti iei unul nespresso de 450 lei sau unul de 1800, caci sunt aproximativ identice, in afara unui rezervor de apa mai mare. De aceea si in cazul Dolce Gusto nu difera mai nimic concret intre multiplele variante.

Multumesc pentru indrumare si sfaturi. Recunosc ca nu stiu foarte multe despre nespresso-uri, dar nici eu nu prea mi-am dat seama cum se justifica pretul cerut pentru un astfel de aparat.
Singura explicatie pe care am gasit-o este, ca probabil este ceva mai profesional si nu pentru o cafea doua pe zi, luandu-ma dupa specificatii unde scrie ceva de genul "• Recommended number of users: 10 or more".
 
#11
Pret nou 1000Ron
 
#12
sfatul meu este sa afli sigur cat costa capsulele si sa te duci la diverse firmulite si sa le faci lor o oferta. dar mult mai scazuta ca pret.
Iar aparatul nu este profesional doar pentru ca are pro in denumire. El este bun afara, unde au customer care si unde se pot face chestii prin intermediul acelui sim de telefon. la noi, este fix vax.
Dupa cum spunea si liviu, toate astea sunt la fel. In Viena, era in mediamarkt promotie la aparate nespresso si pe cele mai simple le luai cam la 50-60 de euro iar cele mai 'pro' undeva la 150. Plus ca in centrul orasului e un megamagazin nespresso, deci ai de unde alege.
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
#13
Mersi pentru sfat. Din pacate nu am timp sa ma ocup mai mult cu vanzarea aparatului, sa ma duc si sa-l ofer la N firme si etc.
Capsulele se gasesc in cutii a cate 50 de buc la un pret de 97Ron, asa e pe site-ul lor precum si oferta facuta de firma autorizata prin care a ajuns aparatul la mine.
Sper in continuare ca cineva va fi interesat, sunt dispus sa mai negociez la pret.
 
#14
Mai este valabil anuntul??
 
#15
Intreb si eu, mai este valabil sau inchid topicul?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#16
salut, lasa-mi un nr de telefon sa discutam
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)