Hello There, Guest! Login Register


Vând espressor Rancilio Lucy

#1
Ma despart și de Lucy... Smile
Este vorba despre un espressor SBDU combinat, practic un espressor rancilio Silvia și o rasnita Rocky în același pachet.
Are boiler din alama de aproximativ 300 ml, rezervor, pompa vibratoare, presostat de nivel pentru rezervor și cuțite de 50mm la rasnita. I-am adăugat un pid Espressuino, care controlează atât temperatura de extracție cat și extracția propriu-zisă și funcționarea rasnitei, de la butoanele de pe pid sau din telefon, prin Bluetooth. Pid-ul mai poate controla preinfuzia și poate executa singur programe de decalcifiere și backflush (mai multe despre ce știe sa facă pid-ul găsiți aici: http://www.cyberelectronics.org/?p=458 . Nu are instalați senzori de presiune și volumetric, deși se pot adăuga. ). A fost dezmembrat piesă cu piesa și curățat. Garnitura de grup și sita de dus au fost instalate noi și i-am adăugat doua benzi cu led în jurul grupului pentru vizibilitate.

Asigur garanție de 6 luni, timp în care eventualele reparații sunt gratuite, viitorul proprietar suportând doar costul pieselor de schimb.

Preț: 1600 RON.

                       
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#2
M-a întrebat cineva dacă îl dau fără pid-ul Espressuino... Eu îl dau, dacă vrea cineva, dar este păcat... Smile prețul fără pid este de 1250 RON.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#3
Pret nou: 1500 RON.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#4
Pid-ul este rezervat!
Preț espressor fără pid: 1200.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#5
1100 RON - preț valabil în perioada 7-9.09.2015
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#6
Este rezervat o săptămână.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#7
cam cat costa o reinstalare de PID?
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#8
Va trebui sa fii puțin mai specific Smile
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#9
da, voiam un espresso cu PID si ma gandeam la o reinstalare de PID pe espressorul tau. Am rasnita manuala.
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#10
Pai depinde în funcție de ce pid vorbim. Unul de pe ebay, montat cu cablu usb3, în jur de 100 de lei (80 + 20 cablul) plus costul pid-ului.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#11
PID Espressuino.
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#12
La Espressuino e mai complicat, în funcție de ce mai montezi pe lângă. Aproximativ 200 pentru Espressuino fără control volumetric și presiune, dacă eu alerg după piese.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#13
Nu a mai venit potențialul cumpărător sa ia azi espressorul asa ca, din punctul meu de vedere, nu mai este rezervat.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#14
Și a plecat spre Sibiu Lucy, la cineva care are o Silvia...
Va mulțumesc, topicul se poate închide!
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)