Hello There, Guest! Login Register


Userul X00

#1
Userul 500 trebuie sa dea de baut la toata lumea Smile))) Sa vedem cine o fi...


Doamne, nu ma gandeam ca raspandim pasiunea asa de repede! Putini si totusi multi Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
Asa, sperie-l sa nu mai scoata un cuvant Smile
Nuova Simonelli Musica, Mythos 1, VST, IMS, V60, Aeropress, Syphon, etc
 
Reply
#3
499...

In weekend-ul asta vine...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#4
Nu pot sa cred.....Big Grin
Membrul 499, BRUNETA - Africa de Sud ???? Big Grin
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#5
La misto asa, ca-i IP de RCS Bucuresti Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#6
Adica ne ia la misto inca de la inscriere Sad
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#7
Ip-ul nu spune mereu de unde esti...
Africa de sud nu este localitate...dar daca n-ai optiune de tara (sau cel putin nu am vazut-o eu pe profil)...Tongue

Nu stai in o singura zi aproape 2 ore pe un forum decat in doua cazuri: ai lasat browserul deschis si te-ai dus sa bei o cafea saaau...cauti niste informatii...sa speram ca o putem ajuta sa le gaseasca..Smile
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#8
(29-06-2013, 22:19)nickso Wrote: Ip-ul nu spune mereu de unde esti...
Africa de sud nu este localitate...dar daca n-ai optiune de tara (sau cel putin nu am vazut-o eu pe profil)...Tongue

Nu stai in o singura zi aproape 2 ore pe un forum decat in doua cazuri: ai lasat browserul deschis si te-ai dus sa bei o cafea saaau...cauti niste informatii...sa speram ca o putem ajuta sa le gaseasca..Smile

Buna dimineata draga comunitate a espressomanlor,

M am bucurat ca am descoperit aceasta mica comunitate atat de bine informata in ale cafelei. De ce bruneta? pentru ca asa sunt, de ce Africa de Sud ?, o tara pe care doresc sa o explorez!
Mesajul meu nu este sa va iau la misto, ci sa aflu de la voi , mult mai cunoscatori decat mine, informatii care sa mi faca cafeaua mai buna si nu numai! Intr adevar nu exista optiunea de tara la crearea contului ci doar de localitate... In cele doua ore petrecute pe forum chiar am navigat, ca sa folosesc un termen marinaresc si am obtinut informatii benefice pentru mine. Asadar va multumesc pentru informatiile postate si tinem legatura!
Am oscilat daca sa ma inregistrez sub numarul 499 sau sa astept numarul 500 de utilizator. Acum ca am vazut mesajele admin-ului marturisesc ca inca nu mi pot permite sa va dau tututror de baut! Dar cine stie poate in viitor cu drag, macar o cafea!Big Grin
 
Reply
#9
(30-06-2013, 08:13)Bruneta Wrote: de ce Africa de Sud ?, o tara pe care doresc sa o explorez!

Localitatea corecta si aparatura trecuta la semnatura te vor ajuta sa primesti sfaturi mai bune in cazul in care vei avea nevoie de ele...

Bine ai venit.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#10
(30-06-2013, 12:31)nickso Wrote:
(30-06-2013, 08:13)Bruneta Wrote: de ce Africa de Sud ?, o tara pe care doresc sa o explorez!

Localitatea corecta si aparatura trecuta la semnatura te vor ajuta sa primesti sfaturi mai bune in cazul in care vei avea nevoie de ele...

Bine ai venit.

Achizitii de grup, intalniri, etc Wink

Si uite ca avem si userul 500 Ioan26
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#11
Bun venit Ioan26 Smile

Pe tine cade pacostea Smile)) Eu incep cu Irish Coffee... Sa vedem restul ce vor Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#12
Felicitări Lyvioo pentru cei 500!
Îți urez ca la anul pe vremea aceasta să ai deja 1000 useri!
CREAM ONE 2B R-LFPP | HONNE | VST | FELICITA ARC | KRIBLI-GRABLI
 
Reply
#13
Nu sunt ai mei Smile Sunt ai parintilor lor Smile
Felicitari comunitatii pentru ca a reusit intr-adevar sa schimbe foarte multe intr-un timp atat de scurt. Si asta se vede in aparatura folosita, in patrunderea brand-urilor celebre si la noi, in piata de cafea care (macar pe la colturi) incepe sa se schimbe, in calitatea informatiei obiective furnizate gratis tuturor.

Cum am mai spus-o nu e relevant numarul neaparat. Poate doar pentru cei care abia ne descopera si vad un nr. atat de mic - 500 aici si 318 pe Facebook suntem totusi putini comparativ cu 62668 de like-uri dolce gusto, 59701 Tassimo etc. Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#14
Conteaza calitatea, nu cantitatea...iar cantitatea pe fb, aproape in fiecare caz, nu inseamna calitate. Inseamna...instinct de turma..

Ps: este doar o opinie personala fara intentia de a jigni pe cineva. Personal nu folosesc fb. decat pt poker.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#15
ontopic, as bea un "old fashioned" daca bem seara Smile
(offtopic - zilele trecute intr-un film a comandat cineva old fashioned si au tradus: "mosnegeasca" )
Nuova Simonelli Musica, Mythos 1, VST, IMS, V60, Aeropress, Syphon, etc
 
Reply
#16
Noi am scos sampania pentru userul 500 dar intrand din greseala pe forumul pasionatelor de goblenuri am ramas masca: Total membri 36582 Confused

Au o scuza, sunt online din 1994 Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#17
SmileSmile
Hai că m-ai făcut să râd...Dar fiecare cu pasiunea lui...ei...
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#18
36582 wow. Sa punem un banner acolo Smile
Nuova Simonelli Musica, Mythos 1, VST, IMS, V60, Aeropress, Syphon, etc
 
Reply
#19
User 600 HauteCup Constanta. Am baut ieri la ei o Kenya buna rau. Smile
 
Reply
#20
Bun venit Haute Cup!
La vara desfacem sampania pentru userul 1000.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#21
Hai sa vedem cine-i 700....
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#22
Bun venit userului "dcl" si felicitari pentru numarul 700 Smile Nici de data asta nu avem niciun premiu, dar e o onoare Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)