Hello There, Guest! Login Register


Upgrade rasnita de la Porlex Tall

#1
Ma tot bate gandul sa trec la un nivel mai facil de rasnire, dar bugetul meu este limitat, pana in maxim 800 de lei.
Ideile astea ale mele de upgrade nu sunt pe aceeasi felie cu ale partenerului, care ma numeste exagerata de cate ori ii fac observatii la tampare sau la depasirea cantitatii de cafea pe care eu o vad din ochi! Big Grin
Deja ii e frica sa mai faca cafea cand suntem impreuna, imi zice: am rasnit cafeaua, o pregatesti tu?
In alta ordine de idei, as fi bucuroasa daca as primi de la voi o recomandare! Blush
Gaggia Classic 2015, Porlex Tall, Tamper CNC, Sita IMS Competition, Moka pot Bialetti
 
Reply
#2
Vinde un coleg pe forum un DIP DKS-65 care ar trebui sa fie mai ok decat orice rasnita electrica noua in bugetul tau.

Ai putea sa mai astepti doua zile ca vezi ce oferte o sa fie de vinerea neagra.
 
Reply
#3
buna,
pentru inceput cred ca ar trebui sa iti iei si un cantar electronic ca elimini variabila cantitatii
www.olx.ro/oferta/cantar-bijuterii-de-mare-precizie-doua-zecimale-0-01g-200g-ID4fGNy.html#19ff7068ee
este un model pe care il avem multi si este foarte bun si ieftin.

cat despre rasnita poti oscila intre una noua seeemiprofesionala (gasesti cateva in zona de reduceri de pe forum)
sau una sh profesionala, sigur o sa gasesti pe bursa la noi sau pe olx una cu un pic de rabdare
sau chiar Dks 65 pe care o are de vanzare un coleg si care este o rasnita buna
Dalla Corte Studio | honne | kinu m47 | fellow stagg | acaia s |
 
Reply
#4
Am un cantar, JoeFrex achizitionat tot prin intermediul forumului, dar cineva nu il foloseste! Big Grin
Cat despre rasnita, pare tentanta oferta colegului!
Gaggia Classic 2015, Porlex Tall, Tamper CNC, Sita IMS Competition, Moka pot Bialetti
 
Reply
#5
Tot o manuala dar adevarata, cu cutite metalice.
E adevarat ca sunt greu de gasit, si kinu si knock sunt niste himere, care exista doar in discutiile celor care le au, daca e sa le cumperi insa... Smile
 
Reply
#6
(14-11-2017, 12:44)renatoa Wrote: Tot o manuala dar adevarata, cu cutite metalice.
E adevarat ca sunt greu de gasit, si kinu si knock sunt niste himere, care exista doar in discutiile celor care le au, daca e sa le cumperi insa... Smile
Asa este, m-am trezit tarziu ca vreau upgrade! dar mi-as fi dorit tot o manuala!
Gaggia Classic 2015, Porlex Tall, Tamper CNC, Sita IMS Competition, Moka pot Bialetti
 
Reply
#7
Este Commandante la aproape 1000 de lei. Poate cam mult pentru o manuala mica.

Nu strica o întrebare la Kinu.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)