• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Un espresso in Timisoara

Salut,

Pentru ca tot am drum in Timisoara cu niste evenimente si pentru ca tot aranjam cu hateganul o intrevedere, ce-ati spune dragi timisoreni forumisti sa ne vedem pe 10 apr., seara, mai multi la un espresso?

Mie imi suradea ideea cafenelei care se aproviziona de la Hasbean.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Buna idee numai sa gasim locuri pentru ca sunt putine mese in acea cafenea.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola+PID, Mahlkonig Vario, La San Marco SM95, Kinu M68, cantar Brewista, V60, Aeropress, Hario mini  

Reply
Rezervam... Cum se numeste?
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Buna intrebare. Stiu doar unde se afla nu si numele.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola+PID, Mahlkonig Vario, La San Marco SM95, Kinu M68, cantar Brewista, V60, Aeropress, Hario mini  

Reply
The coffee project
La Spaziale 3000 (2 grupuri) | Mazzer Mestre (Super Jolly) | naked PF | 53mm steel/wood tamper | Aerobie Aeropress | Mahlkönig Vario | Bodum Frenchpress | Hario V60 dripper| Kalita kettle 0,7l | Tiamo K01 dripper | Butlers Moka 1 cup | Incalzitor apa Electrolux | etc...

Reply
Thx Smile

Reply
http://www.facebook.com/pages/The-Coffee...7961263961

Reply
I-am avertizat ca venim Smile

Reply
Ok, deci ramane pe miercuri, 10 aprilie, ora 19 la The Coffee Project. O sa fac o rezervare de 4-5 persoane.
Ca sa ne gasim - 0721.168.198 (mobilul meu).
io_bri, am rezolvat cu pachetul de cafea.

Reply
(09-04-2013, 00:46)Lyvyoo Wrote: Ok, deci ramane pe miercuri, 10 aprilie, ora 19 la The Coffee Project. O sa fac o rezervare de 4-5 persoane.
Ca sa ne gasim - 0721.168.198 (mobilul meu).
io_bri, am rezolvat cu pachetul de cafea.

O sa ne gasim sigur ca e micut barul, baietii lucreaza sa amenajeze etajul si apoi sper ca vor scoate si terasa.
Lelit PL043 + Gaggia Classic + Tamper inox 58mm cu suport Bezzera

Reply
(09-04-2013, 00:46)Lyvyoo Wrote: io_bri, am rezolvat cu pachetul de cafea.
Multumesc - ne vedem deseara.

P.S. Oare chiar vom fi doar 4-5? Tongue

Reply
@clce, ai chiulit Smile

Reply
Si ati baut o cafea buna?
Nuova Simonelli Musica, Mythos 1, VST, IMS, V60, Aeropress, Syphon, etc

Reply
Eu am baut o colombia finca vega. Ultimul ethiopia yrgacheffe baut acolo mi-a placut mai mult.
Restul, care cum cate o cafa/ceai(am incercat o multipla kcofonie, buna si asa).
il las pe Liviu sa isi zica parerea...el a luat un blake daca nu ma insel.

Reply
In primul rand ma bucur foarte mult ca ne-am intalnit cu "filiala" Espressoman din Timisoara :-) Foarte frumoase cele 3 ore petrecute impreuna, cu discutii care mai de care mai tehnice si mai interesante. Se pare ca dupa Dragos, mai sta un forumist prajitor in joc de glezne :-)

The Coffe Project trebuie pus in topicul legat de locatiile unde ai baut o cafea buna. La capuccino a fost sincer omul si a spus ca nu e as, dar cele doua espresso baute, o Columbia si o miscella, de la Hasbean, mi-au placut mult.

Reply
Si eu am baut un blake si e f buna.

Reply
(10-04-2013, 23:14)hateganul Wrote: @clce, ai chiulit Smile

Da, imi pare rau ca nu am reusit sa ajung, fiindca noi timisoarenii ne mai putem intalni, dar cu Liviu cine stie cand o sa mai am ocazia ...
Lelit PL043 + Gaggia Classic + Tamper inox 58mm cu suport Bezzera

Reply
Ne vedem pe forum toata ziua :-)
Daca mai ajung, dau un semn....

Urmatoarea calatorie este in Cluj, unde am un eveniment pe 15 mai :-)

Reply
(15-04-2013, 18:06)Lyvyoo Wrote: Urmatoarea calatorie este in Cluj, unde am un eveniment pe 15 mai :-)

Sper sa fiu in zona. Big Grin
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101

Reply
(11-04-2013, 01:16)Lyvyoo Wrote: Se pare ca dupa Dragos, mai sta un forumist prajitor in joc de glezne :-)

Daca vine cu 250 ron/kg, sa faca joc de glezne in continuare.Big Grin

Reply
va salut colegi forumisti ,
cum ramane si cand stabilim o intalnire ?la mine ramane asa cum am discutat nu ma dau inapoi ,doar ca trebuie sa ne punem deacord cu data si ora.Cool[/align]
BFC JUNIOR PLUS,la pavoni europiccola,mini moka,-- rasnita isomac profesional ,tamper motta

Reply
Eu propun sambata.

Reply
Atentie ca simbata asta este si VinVest - asa ca daca ne intilnim simbata macar sa ne intilnim mai de dimineata :-)

Reply
eu abia azi am vazut topicu Smile) my bad
veneam la un shot si eu.
poate cu o alta ocazie, Liviu o sa vad si eu la timp ca e de intrunire.
ma bucur ca ti-a placut espresso la Timisoara.
Saeco Poemia HD8325, Lelit pl43mm, naked portafilter, tamper 53mm, pitcher :).

Reply
(15-04-2013, 18:06)Lyvyoo Wrote: Urmatoarea calatorie este in Cluj, unde am un eveniment pe 15 mai :-)

Ma abonez si eu pt o intalnire, sper sa fiu in Cluj Smile
Bezzera BZ10, Rocket Boxer, 2 x Mahlkonig Vario, Obel Mito

Reply
Numai sa gasiti o locatie buna Smile

Reply
Olivo Caffe, zic eu Smile
http://www.olivocaffe.com/menu.html
Bezzera BZ10, Rocket Boxer, 2 x Mahlkonig Vario, Obel Mito

Reply
(17-04-2013, 14:21)petrisor Wrote: Olivo Caffe, zic eu Smile
http://www.olivocaffe.com/menu.html

Si eu vreau, la Olivo cred ca ar fi bine.
Bezzera Magica, Mahlkonig Vario, Tamper Motta

Reply
(16-04-2013, 15:06)io_bri Wrote: daca ne intilnim simbata macar sa ne intilnim mai de dimineata :-)

OK de dimineata...propuneti ora !
@cola ?

Reply
(18-04-2013, 10:38)hateganul Wrote:
(16-04-2013, 15:06)io_bri Wrote: daca ne intilnim simbata macar sa ne intilnim mai de dimineata :-)

OK de dimineata...propuneti ora !
@cola ?

hotarati ora, dupa care ma sunati si ne intalnim.
BFC JUNIOR PLUS,la pavoni europiccola,mini moka,-- rasnita isomac profesional ,tamper motta

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)