Hello There, Guest! Login Register


Turmo milk sau Steam?

#1
Am vazut ceva vreme un sistem optional la un espressor, ii zice turbo milk, nu stiam ce face, am intrebat care'i treaba cu el si mi s-a spus ca nu mai stai tu cu cana de lapte in mana la espressor ci functia respectiva iti smumeaza laptele dupa cum doresti, mentionez ca acest sistem costa 2.000euro fara tva, voi ce parere aveti? 2:40  l am intrebat pe unu de la 5to go si i a apucat rasul... n am inteles de ce... ori n a auzit de acest sistem ori e genul care crede ca a ara la lopata e mai eficient ca un tractor, am gasit mai explicit la producator sistemul Turbomilk
 
Reply
#2
Acest turbo milk probabil se adapteaza la un turbo espressor...  Big Grin
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#3
(08-10-2017, 18:28)Mihai L Wrote: Acest turbo milk probabil se adapteaza la un turbo espressor...  Big Grin
carora le place sa se joace cu batzul steam a fost creat turbo steam  iti pui steamul batz in cana si el isi face treaba singurel, eu am incercat o data sa fac pe barista si mi a dat laptele pe afara, scapat cana pe jos, oprarit ))))  pentru atei in ale muncitului cu batzul e super ok, zic si eu
 
Reply
#4
De bani de 1.5 brewtus ar fi bine sa fie mai mult decat super ok. Ar trebui să fie fucking perfect! Si si asa... tot scump e.
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Reply
#5
... Big Grin ...Cui ai este frica de coasa ,... sa nu se faca cositor... Cool .
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
#6
când ”ari la lopată” te apropii cu sufletul de ceea ce faci, dacă vrei ISO 9001 ia-ți o sculă certificată TUV
(08-10-2017, 18:25)eosforfly Wrote: Am vazut ceva vreme un sistem optional la un espressor, ii zice turbo milk, nu stiam ce face, am intrebat care'i treaba cu el si mi s-a spus ca nu mai stai tu cu cana de lapte in mana la espressor ci functia respectiva iti smumeaza laptele dupa cum doresti, mentionez ca acest sistem costa 2.000euro fara tva, voi ce parere aveti? 2:40  l am intrebat pe unu de la 5to go si i a apucat rasul... n am inteles de ce... ori n a auzit de acest sistem ori e genul care crede ca a ara la lopata e mai eficient ca un tractor, am gasit mai explicit la producator sistemul Turbomilk
 
Reply
#7
Există Breville Oracle care vine cu râșniță, tamper electric și steamer automat la bani mai putini. Dacă se merge pe principiul fool proof și wife friendly.
 
Reply
#8
(08-10-2017, 21:50)dev Wrote: Există Breville Oracle care vine cu râșniță, tamper electric și steamer automat la bani mai putini. Dacă se merge pe principiul fool proof și wife friendly.

ieftin dom'le, prea ieftin cred eu, pret 2000euro, cat o rasnita, da, eu spuneam lapte spumat manual sau automat,espressorul mentionat de tine este unul de bucatarie si nu unul profesional, nu sunt Master ca tine dar totusi un lucru profesional nu se compara cu unul de bucatarie
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)