Hello There, Guest! Login Register


Testare La Marzocco GS3 MP 2017

#1
Dragi colegi, tocmai ce am primit din partea La Marzocco Romania confirmarea ca pe data de 9 iulie, duminica, la ora 10, (s-a modificat in 21 iulie, ora 18.30) ar dori sa organizeze o testare impreuna cu noi cei de pe Espressoman, la sediul din Baneasa. Vizat este noul GS3 MP 2017, a carui profilare de presiune nu am apucat sa o vedem la lucru caci era prea proaspat lansat. Va fi acolo si o varianta clasica GS3 AV.


Cum sunteti cu data si ora? Cine crede ca poate ajunge? Eu unul sunt ok.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
Ahhh... multumim de invitatie , but sadly eram direct interesat...duminica dimineata trebuie sa plec la Mures am invitatie , as fi venit pana in Baneasa ( oricum duminica e liber Buc...) ce sa fac ...astept impresii pe forum - doar in citire -  pana apuc si eu sa " ma dau " cu el , un shot doua acolo... [Image: biggrin.gif]...prin toamna...chiar la sursa...pana atunci " succesuri " cum spunea o domnita...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
#3
Cred ca ajung si eu
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
Reply
#4
Și eu încerc sa ajung
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#5
Se anuleaza pe 8 dimineata, se pare ca in final nu ne putem sincroniza cu showrrom-ul.

Cum vor lipsi si ei din tara, se prevede abia saptamana 18-22. Sau daca va este mai comod de luni pana joi, seara dupa ora 18, atunci putem face si saptamana viitoare.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#6
eu sunt ok dupa 18 sapt viit.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#7
Si eu as putea veni saptamina viitoare dupa ora 18.

Merci
Expobar Brewtus IV, Fiorenzato F64e, Tamper Motta,ex.Vibiemme Domobar Lever, ex.Gaggia Espresso Pure, ex Mazzer Super Jolly,ex.La Cimbali Cadet
 
Reply
#8
Propunerea finala ar fi vineri, 21 iulie, ora 18.30-19.00.  Cum suna?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#9
Eu sunt plecat din București. Din păcate nu pot participa. Dacă reușesc vreo mutare anunț.
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#10
E posibil sa pot participa si eu.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#11
Pt. mine e ok
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
Reply
#12
si eu sunt ok pe 21 seara.
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#13
Vin si eu.
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#14
Si eu prezent
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#15
Reușesc sa ajung și eu!
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#16
Ce pot sa va promit este ca vom desuruba in direct carcasa GS3-ului ca sa vedem cum este construit. Vom identifica boilerele, preincalzitorul cu mixerul de apa, grupul saturat, solutia constructiva pentru manual paddle si valcele conice, mixerul de apa pentru ceai, pozitia jiglerului si de ce a fost aleasa acea amplasare, pozitionarea calvelor si a electrovalvelor, solutia co structiva a sistemului de steam wand, traseele de la expandion valve si 3 way valve, sistemul plumb in, meniul si partea software si mai pot sa va promit ca be vom cofeiniza pe cinste! Smile
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#17
Hai ca o sa fie frumos  Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#18
nu sunt sigur ca ni-l permitem nici daca punem toti de pe thread bani pt 1 bucata [Image: tongue.gif]
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#19
Ma straduiesc sa ajung si eu.
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#20
Primiti si incepatori? as mai invata cate ceva.
 
Reply
#21
(04-07-2017, 16:29)vladdooo Wrote: nu sunt sigur ca ni-l permitem nici daca punem toti de pe thread bani pt 1 bucata [Image: tongue.gif]

Vladdoo, ne intalnim ca sa vedem ce poate. Sa intelegem ce face preinxalzitorul, mixerul de apa, valva conica etc. Asa ne vom dori apoi sa o cumparam .

(04-07-2017, 21:53)deenman Wrote: Primiti si incepatori? as mai invata cate ceva.

Desigur . Incurajam pasionatii sa vina si sa inteleaga ce si cum se intampla lucrurile prin espressoare.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#22
Vreau sa particip si eu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Now: #Elizabeth V3, #Compak e6
Traveling: #Flair PRO, #Kinu Phoenix
Past: #Gaggia Classic 2012, #Ascaso i1
 
Reply
#23
Si eu
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#24
vineri as veni si eu. imi trec in agenda. multumim!
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Reply
#25
(05-07-2017, 11:09)stefandinescu Wrote:
(04-07-2017, 21:53)deenman Wrote: Primiti si incepatori? as mai invata cate ceva.

Desigur . Incurajam pasionatii sa vina si sa inteleaga ce si cum se intampla lucrurile prin espressoare.

Daca sunt acceptati si incepatori, as veni si eu Smile
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
Reply
#26
Cu drag, important e sa participi nu să câștigi un La Marzocco în bucătărie Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#27
(13-07-2017, 11:14)Lyvyoo Wrote: Cu drag, important e sa participi nu să câștigi un La Marzocco în bucătărie Smile

Hmmm... se pune problema castigarii unui La Marzocco? Sigur vin!  Tongue
Gaggia Classic, Kinu M47
 
Reply
#28
Macar sa se castige un Strada 1 grup daca tot se face tombola Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#29
Stim si unde mergem la after party!!!

Chiar pe 21 iulie este party-ul de lansare al Asociatiei Producatorilor de Bere Artizanala  Smile 

Participa: Zaganu, Perfektum, Sikaru, Ground Zero Beer si Hop Hooligans
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#30
As veni si eu
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)