• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Testare La Marzocco GS3 MP 2017

Dragi colegi, tocmai ce am primit din partea La Marzocco Romania confirmarea ca pe data de 9 iulie, duminica, la ora 10, (s-a modificat in 21 iulie, ora 18.30) ar dori sa organizeze o testare impreuna cu noi cei de pe Espressoman, la sediul din Baneasa. Vizat este noul GS3 MP 2017, a carui profilare de presiune nu am apucat sa o vedem la lucru caci era prea proaspat lansat. Va fi acolo si o varianta clasica GS3 AV.

Cum sunteti cu data si ora? Cine crede ca poate ajunge? Eu unul sunt ok.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Ahhh... multumim de invitatie , but sadly eram direct interesat...duminica dimineata trebuie sa plec la Mures am invitatie , as fi venit pana in Baneasa ( oricum duminica e liber Buc...) ce sa fac ...astept impresii pe forum - doar in citire -  pana apuc si eu sa " ma dau " cu el , un shot doua acolo... [Image: biggrin.gif]...prin toamna...chiar la sursa...pana atunci " succesuri " cum spunea o domnita...
Bezzera Strega Top | Pavoni Expo | Honne (slim) | Olympus KR-E | C40 mk III | Kinu M47, M68 | ECM S64 (TIN) | Gene CBR 101...

Reply
Cred ca ajung si eu
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig K30 Vario, Kinu M47

Reply
Și eu încerc sa ajung
Izzo Alex Duetto III, Honne Custome Build, Tamper Concept Art dinamometric, baza tampare Concept Art, VST 22g + VST 18g + VST 7g, V60, Cantar Hario,Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress

Reply
Se anuleaza pe 8 dimineata, se pare ca in final nu ne putem sincroniza cu showrrom-ul.

Cum vor lipsi si ei din tara, se prevede abia saptamana 18-22. Sau daca va este mai comod de luni pana joi, seara dupa ora 18, atunci putem face si saptamana viitoare.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
eu sunt ok dupa 18 sapt viit.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Expobar Brewtus IV | Ceado E37s | Comandante | VST 18/20g | BULLET R1

Reply
Si eu as putea veni saptamina viitoare dupa ora 18.

Merci
Expobar Brewtus IV, Fiorenzato F64e, Tamper Motta,ex.Vibiemme Domobar Lever, ex.Gaggia Espresso Pure, ex Mazzer Super Jolly,ex.La Cimbali Cadet

Reply
Propunerea finala ar fi vineri, 21 iulie, ora 18.30-19.00.  Cum suna?

Reply
Eu sunt plecat din București. Din păcate nu pot participa. Dacă reușesc vreo mutare anunț.
Izzo Alex Duetto III, Honne Custome Build, Tamper Concept Art dinamometric, baza tampare Concept Art, VST 22g + VST 18g + VST 7g, V60, Cantar Hario,Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress

Reply
E posibil sa pot participa si eu.
Dip Dks65 || LS Vivaldi

Reply
Pt. mine e ok
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig K30 Vario, Kinu M47

Reply
si eu sunt ok pe 21 seara.
Expobar Brewtus IV | Ceado E37s | Comandante | VST 18/20g | BULLET R1

Reply
Vin si eu.
Bezzera Strega, Mazzer Major, Lelit PL41PlusT, Mahlkonig Vario.

Reply
Si eu prezent
La Spaziale Vivaldi II, Mazzer Super Jolly, DIP DK-30, Cimbali Conik

Reply
Reușesc sa ajung și eu!

Reply
Ce pot sa va promit este ca vom desuruba in direct carcasa GS3-ului ca sa vedem cum este construit. Vom identifica boilerele, preincalzitorul cu mixerul de apa, grupul saturat, solutia constructiva pentru manual paddle si valcele conice, mixerul de apa pentru ceai, pozitia jiglerului si de ce a fost aleasa acea amplasare, pozitionarea calvelor si a electrovalvelor, solutia co structiva a sistemului de steam wand, traseele de la expandion valve si 3 way valve, sistemul plumb in, meniul si partea software si mai pot sa va promit ca be vom cofeiniza pe cinste! Smile

Reply
Hai ca o sa fie frumos  Smile

Reply
nu sunt sigur ca ni-l permitem nici daca punem toti de pe thread bani pt 1 bucata [Image: tongue.gif]
Expobar Brewtus IV + ECM V-Titan 64, V60+Kinu M47

Reply
Ma straduiesc sa ajung si eu.
Prezent:LaMarzocco GS/3-AV, K30 Vario, Kinu M68-electrica, Hottop P
Trecut: Lelit PL41 TEM, Expobar Brewtus, VBM 2B super PID, 
          Gagia MDF, Mahlkonig Vario Home, Ceado M4D.

Reply
Primiti si incepatori? as mai invata cate ceva.
Bezzera Magica.

Reply
(04-07-2017, 16:29)vladdooo Wrote: nu sunt sigur ca ni-l permitem nici daca punem toti de pe thread bani pt 1 bucata [Image: tongue.gif]

Vladdoo, ne intalnim ca sa vedem ce poate. Sa intelegem ce face preinxalzitorul, mixerul de apa, valva conica etc. Asa ne vom dori apoi sa o cumparam .

(04-07-2017, 21:53)deenman Wrote: Primiti si incepatori? as mai invata cate ceva.

Desigur . Incurajam pasionatii sa vina si sa inteleaga ce si cum se intampla lucrurile prin espressoare.

Reply
Vreau sa particip si eu.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Gaggia Classic + Rancilio Silvia steam wand & Ascaso I-2 & VST & Motta

Reply
Si eu
Expobar Brewtus IV + ECM V-Titan 64, V60+Kinu M47

Reply
vineri as veni si eu. imi trec in agenda. multumim!
Expobar Brewtus IV, Mazzer SJ, San Marco SM92 Instant, Rok espresso maker.

Reply
(05-07-2017, 11:09)stefandinescu Wrote:
(04-07-2017, 21:53)deenman Wrote: Primiti si incepatori? as mai invata cate ceva.

Desigur . Incurajam pasionatii sa vina si sa inteleaga ce si cum se intampla lucrurile prin espressoare.

Daca sunt acceptati si incepatori, as veni si eu Smile
Espresso: Bezzera Magica, Macap MXD Xtreme Chrome
Brew bar: Aeropress, French Press, Wilfa WSCG-2, Hario Skerton

Reply
Cu drag, important e sa participi nu să câștigi un La Marzocco în bucătărie Smile

Reply
(13-07-2017, 11:14)Lyvyoo Wrote: Cu drag, important e sa participi nu să câștigi un La Marzocco în bucătărie Smile

Hmmm... se pune problema castigarii unui La Marzocco? Sigur vin!  Tongue
Gaggia Classic, Kinu M47

Reply
Macar sa se castige un Strada 1 grup daca tot se face tombola Smile

Reply
Stim si unde mergem la after party!!!

Chiar pe 21 iulie este party-ul de lansare al Asociatiei Producatorilor de Bere Artizanala  Smile 

Participa: Zaganu, Perfektum, Sikaru, Ground Zero Beer si Hop Hooligans

Reply
As veni si eu
Expobar Brewtus 4 - Ceado E5P - Portafiltru Naked Expobar - Sita IMS 16g - Tamper Convex Concept Art - Motta 560ml

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)