Hello There, Guest! Login Register


Tepari din domeniul cafelei :)

#1
Eu am gasit cafea verde originala din PERU,nici nu mi sa parut mult, am dat 60 ron pe 100 gr, am comandat la nr 07XXXXXX,in o saptamana am dat jos 2 kg, si sunt foarte multumita ca am gasit aceasta cafea, are si certificat de calitate, deci e originala!!!
 
Reply
#2
Pune aici certificatele cu originea si firma respectiva, sa putem studia si noi. Trebuie vazut cum se comporta la prajire, apoi spui ca e de calitate sau nu.

60lei/100g e IMEEEEENS, in afara de cele mai speciale desigur. Asta nu e loc de bisnita, e forum de specialitate.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
Smile
 
Reply
#4
(01-02-2013, 20:36)Lyvyoo Wrote: Am zis sa fac un topic separat despre achizitia cafelei verzi caci sunt useri care isi prajesc singuri.

Asadar, excluzand sursele en-gross, hai sa postam aici sursele de unde putem cumpara cafea verde la preturi cat mai bune si in cantitati mici.
uitati si certificatele:
Certificat ECOCERTFRANTA F-SC-09326/44464/177738
 
Reply
#5
Adica tu o vinzi "fazanilor" care cred ca o sa slabeasca daca mananca zilnic boabe verzi de cafea, fara sa-si schimbe alimentatia sau stilul de viata. Si mai si platesc binisor pentru prostie.

http://www.anunturi.biz/anuntul/1642213/...tru-slabit

(Email: danilamarina8X@yahoo.com Nume: MARY Telefon: 07549216xx Oras: Bucuresti)

Edit*
HX Bezzera BZ10 | Vario | Kinu M47 |VST | Reneka | Gene Coffee CBR-101 | Hario V60 dripper
 
Reply
#6
'' eu am gasit cafea verde originala la nr 07xxxx.... ''
Lasa-neeee, lasa-neeee!!!
a se lua masuri (60-90-60)
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#7
(18-11-2013, 16:58)Mary Wrote: Eu am gasit cafea verde originala din PERU,nici nu mi sa parut mult, am dat 60 ron pe 100 gr, am comandat la nr 07XXXXXX,in o saptamana am dat jos 2 kg, si sunt foarte multumita ca am gasit aceasta cafea, are si certificat de calitate, deci e originala!!!

Cafeaua nu se bea pentru slabit !
Cafeaua se bea pentru gust ! Big Grin
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#8
Acum cred ca ati stricat businessul lui Mary Big Grin
Gaggia Classic + PID Espressuino + Mazzer Major Doserless Mod + DIY Fluid Bed Roaster + PID Roastuino
 
Reply
#9
Asa se face bisnita. De exemplu, Papajacques era sunat intr-un timp de diverse astfel de doamne. Acum realizez ca nu erau neaparat femei in cautare de retete de slabit miraculoase ci si "valutisti" de astia, care puteau lua cafeaua de el (sau de la altii) cu 60 de lei/kg ca sa o revanda apoi cu 60 lei/100g. Curata afacere, cu 1000% profit! Unde mai pui ca la o adica, puteau cere si un certificat scanat de la prajitor cu sursa cafelei si alte atestari de drept ale boabelor verzi...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#10
ia uitati ce am gasit... baga-le-as sarma in nas de criminali... http://olx.ro/oferta/cafea-verde-pentru-...c5a601c2b3
jamaica...
ex AN-2R, ex Cessna 172, ex Alenia C-27J, actualmente Boeing 757-200SF, ex ibric. Ascaso Dream UP Versatile in curs de reconditionare, corretto roaster, rasnita manuala vintage :)
 
Reply
#11
Mirajul slabirii cu ajutorul cafelei verzi a fost foarte mediatizat. La un moment dat auzisem de preturi de genul 4-500 ron / kg.
Nu i-as blama pe astia care vand asemenea chestii, atata timp cat sunt prosti care platesc pt asa ceva. Cerere si oferta!
La Marzocco Linea PB, Mazzer Vulcano, Rocket Boxer, Mahlkonig Vario, Wilfa Svart
 
Reply
#12
Petrisor, asa ieftin? Eu am facut o socoteala si iesea intre 800 si 1500 / kg... Asa e, daca exista cerere... Eu unul nu as face asa ceva.

@Adi clooney are si el copii acasa Smile)
ex AN-2R, ex Cessna 172, ex Alenia C-27J, actualmente Boeing 757-200SF, ex ibric. Ascaso Dream UP Versatile in curs de reconditionare, corretto roaster, rasnita manuala vintage :)
 
Reply
#13
De pe telefon, singurul detaliu despre pret pe care il vad la anuntul ala de pe OLX este 60 ron. Dar nu stiu la ce gramaj se refera.
La Marzocco Linea PB, Mazzer Vulcano, Rocket Boxer, Mahlkonig Vario, Wilfa Svart
 
Reply
#14
Cafea verde boabe,100% arabica,calitate superioara.Tara de provenienta Jamaica.
Cafeaua se vinde la pachete de 1kg.
Predare personala in Bucuresti,in restul tarii transferul se face prin posta romana.

60 lei pe kila. Daca era 600 pe kila macar slabeai ca nu-ti ramaneau bani de haleala! Big Grin
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#15
nu ma refeream la anuntul ala. ma refer la cei care ambaleaza in recipiente mici, se vand 15 gr cu 15 lei Smile
60 ron / kg deja se poate considera en-gross...
ex AN-2R, ex Cessna 172, ex Alenia C-27J, actualmente Boeing 757-200SF, ex ibric. Ascaso Dream UP Versatile in curs de reconditionare, corretto roaster, rasnita manuala vintage :)
 
Reply
#16
La fiecare slabiciune a oamenilor se vor gasi o gramada de alti urmasi ai maimutelor darwiniste care sa incerce sa-i pacaleasca. Pana la urma vina-i a ambelor parti, nu?!
Din pacate in cautare de solutii miraculoase sunt destui care sa incerce orice. Din pacate (din nou) numarul "clientilor" de cafea verde pentru slabit posibil sa depaseasca cu mult numarul membrilor acestui forum... Huh
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#17
"Vestitul" doctor Oz a fost audiat de senatorul Claire McCaskill, presedintele Subcomitetului pentru Protectia Consumatorului, Siguranta Produselor si Asigurari din Senatul S.U.A. Audierea a avut ca subiect produsele pentru slabit, produse pe care le promoveaza in emisiunea lui.

Pentru cine nu are rabdare sa vizioneze, in rezumat dr. Oz a admis ca ceea ce face el este sa vanda oamenilor speranta ca vor putea slabi folosind produsele promovate de el: "My job, I feel, on the show is to be a cheerleader for the audience, and when they don't think they have hope, when they don't think they can make it happen, I want to look, and I do look everywhere, including in alternative healing traditions, for any evidence that might be supportive to them,".

Audierea poate fi vizionata aici: http://www.c-span.org/video/?c4501095/se...guage-show

Sa ne amintim ca dr. Oz este cel care a promovat prima data slabitul cu cafea verde.
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
Reply
#18
Zău ca mi s-a făcut greață...

[Image: 65c1042f55d572d9148417fa01e93991.jpg]

Aroma de curmale???
Si priviți, va rog, prețul
Lelit PL41EM, Lelit PL043MMI, Tamper Dinamometric Concept Art 57.5mm, Portafiltru bottomless, Pitcher 350ml
 
Reply
#19
Vad ca nu ai fost inspirata Smile Trebuia sa largesti unghiul de fotografiere ca sa vedem pretul intreg, taiat. La 445 lei / kg e un mizilic. Cat o fi pretul intreg...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#20
Information 
Salut 

Daca este interesat cineva de o seara de degustare de cafea/ seara de socializare 
Pentru mai multe detalii puteti sa imi dati un semn pe 0785695143 sau discutam direct aici 

O zi frumoasa
 
Reply
#21
(15-12-2015, 10:05)sasastefan Wrote: Salut 

Daca este interesat cineva de o seara de degustare de cafea/ seara de socializare 
Pentru mai multe detalii puteti sa imi dati un semn pe 0785695143 sau discutam direct aici 

O zi frumoasa

Foarte interesanta si tentanta propunerea !
Ar putea fi o seara/preCraciun espressoman  Smile .
Lyvyoo ar putea sa discute cu Che si , daca ar avea vreun model de prezentat si de testat , ar putea fi o ocazie perfecta . 
Poti veni cu detalii suplimentare ? 
Poti sa ne dai cateva date despre tine , in ce locatie va avea loc loc degustarea / socializarea , cate persoane ar putea găzdui , ce data propui , ce cafea/cafele vom degusta si care va fi/vor fi metodele de preparare ....


Felicitari pentru initiativa !
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#22
Amway, Oriflame, ganoderma, ceva... ? Smile
 
Reply
#23
(15-12-2015, 10:21)RaduCarutasu Wrote:
(15-12-2015, 10:05)sasastefan Wrote: Salut 

Daca este interesat cineva de o seara de degustare de cafea/ seara de socializare 
Pentru mai multe detalii puteti sa imi dati un semn pe 0785695143 sau discutam direct aici 

O zi frumoasa

Foarte interesanta si tentanta propunerea !
Ar putea fi o seara/preCraciun espressoman  Smile .
Lyvyoo ar putea sa discute cu Che si , daca ar avea vreun model de prezentat si de testat , ar putea fi o ocazie perfecta . 
Poti veni cu detalii suplimentare ? 
Poti sa ne dai cateva date despre tine , in ce locatie va avea loc loc degustarea / socializarea , cate persoane ar putea găzdui , ce data propui , ce cafea/cafele vom degusta si care va fi/vor fi metodele de preparare ....


Felicitari pentru initiativa !

Seare de degustare/socializare e un eveniment periodic.
In seara asta va avea loc in barul Xclusive din Bucuresti, centru vechi pe strada smardan.
Daca mai doreste cineva informatii suplimentare despre evenimentul de seara acesta sau evenimentele viitoare ma puteti contacta la telefon 0785695143, facebook Sasa Stefan sau aici pe forum.

Informatii despre cafeaua ce va fi degustata va pot spune ca este o cafea de origine canadiana, este o cafea solubina datorita faptului ca aceasta cafea este amesteca cu o ciuperca Ganoderma Lucidum ce ii aduce beneficii pentru sanatatea noastra.

Mai multe informatii si in principal pentru degustarea acestei cafele va astept azi incepand cu ora 18:45 la barul Xclusive
 
Reply
#24
"...cafea solubina datorita faptului ca aceasta cafea este amesteca cu o ciuperca Ganoderma Lucidum..."

oribil...  [Image: sad.gif]
________________________________________________________________________________________
Strega_mod(esp32)/ MaraX_mod(esp32)/ Sette_270/ Macap_m7/ prajitor_fluid_bed_diy_(4Kg/luna)
 
Reply
#25
au inceput canadienii sa cultive cafea... si taman in canada... super
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#26
@Bogdan-geor
+1
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#27
".......cafeaua ce va fi degustata va pot spune ca este o cafea de origine canadiana, este o cafea solubina datorita faptului ca aceasta cafea este amesteca cu o ciuperca Ganoderma Lucidum ce ii aduce beneficii pentru sanatatea noastra. ...."


Sa intelegem ca este un fel de ness caffe ?
In ceea ce ma priveste nu pot decat sa observ ca ai gresit tinta !
Pe acest forum se discuta despre cum se prepara cafeaua , prin diferite metode si in special despre espresso,  iar membrii se straduiesc sa consume cafea cat mai proaspat prajita si macinata la utilizare .
Daca este sa discutam despre beneficii asupra sanatatii atunci este dificil sa facem acest lucru in afara conceptului de cafea naturala , proaspat prajita si rasnita si , categoric, neprelucrata sau modificata.
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#28
(15-12-2015, 12:15)RaduCarutasu Wrote: ".......cafeaua ce va fi degustata va pot spune ca este o cafea de origine canadiana, este o cafea solubina datorita faptului ca aceasta cafea este amesteca cu o ciuperca Ganoderma Lucidum ce ii aduce beneficii pentru sanatatea noastra. ...."


Sa intelegem ca este un fel de ness caffe ?
In ceea ce ma priveste nu pot decat sa observ ca ai gresit tinta !
Pe acest forum se discuta despre cum se prepara cafeaua , prin diferite metode si in special despre espresso,  iar membrii se straduiesc sa consume cafea cat mai proaspat prajita si macinata la utilizare .
Daca este sa discutam despre beneficii asupra sanatatii atunci este dificil sa facem acest lucru in afara conceptului de cafea naturala , proaspat prajita si rasnita si , categoric, neprelucrata sau modificata.
Da dar sunt unele persoane care nu pot consuma cafeaua proaspat macinata deoarece este acida si le cauzeza probleme la stomac chiar daca esti adora o ceasca de cafea. Din aceasta cauza cafeaua este combinata cu ciuperca Ganoderma Lucidum, transformand-o intr-o subsanta bazica, datorita acestui fapt este solubila. Nu este ness, ci este o cafea. 

Eu doar am vrut sa vad daca este cineva interesant de o cafea care sa fie benefica sanatatii, sper ca nu v-am deranjat prea tare....
 
Reply
#29
Presupunand ca proprietatile ciupercii sunt intr-adevar curative, si nu modifica gustul cafelei, ma intreb de ce nu se comercializeaza separat, ca frisca pudra, sa isi puna fiecare in ceasca dupa preparare, ci tineti mortis sa o vindeti deja incorporata intr-o cafea care nu mai este nici pe departe ce ar trebui sa fie... Huh
Confused
 
Reply
#30
Doamne, cata rabdare are RaduCarutasu  104

O sa mutam discutia aici. Astia sunt claunii din domeniul cafelei care jongleaza cu imagini frumoase si beneficii generice ale cafelei, spaland creiere si indemnand degustatorii prezenti la propaganda ieftina tip MLM. Un fel de Gadea al cafelei...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)