• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Spressa

Salutare! Niste baieti din SUA au proiectat un soi de presa pentru Aeropress. Nu stiu cat de mult o sa schimbe rezultatul din ceasca, dar zic ca merita aruncata o privire Smile E bine ca apar si idei noi in prepararea cafelei.

https://www.kickstarter.com/projects/spr...experience
Aeropress, Moka pot, Hario Mini Mill, Concept Art thermometer

Reply
Cred ca inventatorul isi dorea la pavoni europiccola Tongue.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Da, sa stii Smile)) Dar Aeropress + Spressa cred ca nici cat un ROK nu fac ca pret Big Grin Americanii mai saraci de fel cauta solutii la bani

Reply
Americani-s comozi si de aici multe inventii care vor face cafeaua cat mai simplu cu putinta.
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
(12-10-2014, 22:11)amarok Wrote: Americani-s comozi si de aici multe inventii care vor face cafeaua cat mai simplu cu putinta.

Da, asta asa e. Dar macar sa contribuie si la popularizarea cafelei proaspat prajite, rasnitului acasa si tot asa. In ultima vreme am vazut ca au rasarit multi pe internet, ceea ce e bine.

Ca altfel, nu rezolvam nimic. Si asa vezi ca tot mai multa lumea e pe capsule...

Reply
Probabil vrei sa emigrezi in america de tot dai quote la mesajul anterior. (comoditate, deh)
Foloseste cu incredere butonul "RASP.". Nu musca... Big Grin
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
Tongue 
Mea culpa. O sa ma invat minte pe masura ce mai postez Blush

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)